Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

anabuko1 23:12, 30 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dziś z mężem miałam pracowity dzień .
Był staw, Rybki też są. Ale coś się pomyślało nam, że za mały itp. I bum ,,pracy oczyszczania z tyłu terenu . a jeszcze teraz przed nami znowu masę pracy
Rano było tak


I bum...
nowe prace
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 23:20, 30 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
i jest już spory staw
Wierzbę plączącą straciłam. Nic niwą młodą posadzę w innym miejscu . Na środku tylnej strony brzegu stawu
Znowu jeszcze równanie, zasiewanie nowej trawy, grodzenie inne będzie.
I czekanie, kiedy woda się napełni i wokół będzie ładniej


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao 23:32, 30 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4285
Ło matko ale duży się zrobił
Kawał stawu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kordina 00:12, 01 maj 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Ale super staw!! Gratulacje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 00:21, 01 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
anabuko1 napisał(a)

Cudny ten klon Beni Maiko, taka żarówka czerwieni na wiosnę w ogrodzie




Aniu czy to naprawdę Beni Maiko. U mnie jeszcze nie wypuścił liści zawsze później wypuszcza.

Z tym stawem to rzeczywiście robota ziemska. Jaka radość, że już zrobione. Widzę, że wodę na puszczacie czy to jakiś potok przepływa. Jeszcze parę dni i wszystko w stawie się wyciszy. Posadz lilie wodne, tatarak widzę masz. Dobra roślina jest irys żółty oczyszcza wode.

My będziemy robić porządki w przyszłym tygodniu. Może się woda nagrzeje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:32, 01 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
anabuko1 napisał(a)

No raczej ocalał klon. Jakiś draśnięcia tylko.
Szkoda twoich roślin.
U mnie brązowe liście ( przymrozek załatwił ) powojnika,1 cytrynca (a obok drugi cały), kielichowiec częściowo dostał od mrozu i sporo kwiatów z drzew owocowych
A,i biały winogron i hortensja ogrodowa. Tą hortke wywalę i posadzę w tym miejscu drzewiasta Bobo. Już ta hortensja ogrodowa mnie denerwuje . Mam ją z 6 lat i nigdy gdy na e zakwitła. Zawszę coś podmarznie potem odbija. I wywalę ją bo tylko miejsce blokuje.


W naszym klimacie wschodnim trzeba hortensje okrywać. Moja jeszcze stoi w kokonie w środku widzę, że ma zawiązki kwiatowe.
Jak nie odkrywałam też miałam tak jak u ciebie bez kwiatów.

To prawda co jest problematyczne nie sprawdza się trzeba się pozbyć. No nie kupię już żadnego rodła. Nie mam zamiaru bawić się bawić w lekarza i ratować ich. Kupę forsy kosztują a to albo pogryzione od opuchlakow albo chore korzenie i marnieją.

Azalia, hortensja bukietowa i inne Beliny są nie zawodne.

Mam lilie poskrzypki gryzły na potęgę liście, aż wstyd pokazać jak koronka. Opryskałam Karate i nie ma ani jednego.
W przyszłym tygodniu biorę się za opuchlaki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 01:04, 01 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
U Ciebie, to się dopiero dzieję! U mnie ze szpadelkiem, a tu kopara!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 02:35, 01 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Wogóle nie kojarzę stawu u Ciebie. Jestem w szoku, myślałam, że to Alicja staw czyści Jak często trzeba takie prace ziemne przy stawię zrobić, bo wogóle nie mam o tym pojęcia. Długo czasu będzie się staw napełniał?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 08:12, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Wow, niezłą robotę wykonaliście. Fajnie wypłaszczony brzeg dla zwierząt z tej jednej strony. Ten staw się sam napełnia? Macie tam źródełko?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 08:28, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
Klonik robi wrażenie
Odwiedziny w takim klimatycznym ogrodzie też super
Ty to dopiero robisz basen z rozmachem
Pozdrawiam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies