Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Ensata 13:04, 06 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Pszczelarnia napisał(a)


Najlepsze są notatki typu "z notatnika ogrodnika": zdjęcie poglądowe, wydruk tekstu. Można także wszystko elektronicznie opracować w folderach.

Bo zioła to też chemia. I coś, co pomaga na stawy, szkodzi wątrobie. A dziurawiec przecież też ją może uśmiercić (wątrobę).

A taka naparstnica ze swoja zawartością? Już jej naparstek - lek na serce - powodował śmierć królów i książąt.

I tak to sobie Natura obmyśliła.

Ja żywokostu używam regularnie na kolana i mięśnie w postaci maści aptecznej (ta jest z korzenia), liściowych okładów.

Natura, niesamowicie sobie wymyśliła. Dopytam o tę maść w aptece u mnie prawie wszyscy "połamani chodzą"

Dojrzałam do zrzutów z ekranu i foldera "z notatnika ogrodnika" Dziękuję za inspirację
____________________
W kolorze blue
Mala_Mi 23:22, 06 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Mala_Mi napisał(a)
Ja też po kominkach nie latam.. ale jak już zostawiłaś szybki wstęp do Ciebie to zaglądam.. bo myślę o tobie codziennie..co spojrzę na żagwiny czy sasanki. Mam je u siebie od dawna, ale zawsze mi się będą z Tobą kojarzyć. Tak jak rh z Bogdzią Tamaryszki z Irenką, a bukszpany z Danusią


Anek, a co ze mną?


Po pierwsze dalej nie nadrobiłam zaległości.. ale wiem, że są fotki. wiec nie zaglądam na łapu -capu.. muszę mieć czas delektować się.
Wpadłam do Agnieszki by zostawić otwarte do poczytania.. by nie uciekło.. kocham jurajski ogród. A tam czytam pytanie do mnie... jak wyżej..

Wiec odpowiadam... Ty mi się kojarzysz z Pszczółkami. Co piszczółka to myślę o Tobie.... I pełniki.. teraz kwitną.. wiec podwójnie myślę o Tobie. Pełniki kwiaty kotliny kłodzkiej..
Ogród masz różnorodny.. bogaty.. trudno skojarzyć Cię z jedną rośliną.. skojarzenie.. warzywnik i zioła.. tak.. warzywnik i zioła I całą paleta barw, kolorów, zapachów.. muszę przyjechać kiedy latem.. wtedy będą może skojarzenia roślinkowe.

Posadziłam Twoja i Magnolii seslerię.. akurat na cały szpaler wystarczyło Więc codziennie będę myśleć o Tobie.. bo sesleria rośnie pod oknem wielkim

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kaisog1 23:39, 06 maj 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przeczytałam o tych skojarzeniach Troszkę się uśmiałam ale faktycznie zdałam sobie sprawę, że identyfikuje Forumowiczów po konkretnym kwieciu bądź zwierzaku Chyba nie chcę wiedzieć po czym identyfikuje się mnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
paniprzyroda 23:58, 06 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nadrobiłam. Wiele się dzieje u Ciebie, wyjazd do K.B. musiał być inspirujący. Już doczytałam u źródła Ale Twój ogród to też magiczne miejsce, do którego zaglądam z przyjemnością.
Żywokost na bazie spirytusu i oliwy robiłam eMowi na stawy Co go wykopię z korzeniem, to i tak odrasta ( żywokost)
ile miłych skojarzeń w naszych ogrodach
____________________
Dwa ogrody
Madzenka 04:57, 07 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo będziesz w sobotę?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ZielonaAnia75 07:49, 07 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Zostawiam podziękowania za magiczne przepisy ,,gnojówkowe".
____________________
Pszczelarnia 10:04, 07 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kaisog1 napisał(a)
Przeczytałam o tych skojarzeniach Troszkę się uśmiałam ale faktycznie zdałam sobie sprawę, że identyfikuje Forumowiczów po konkretnym kwieciu bądź zwierzaku Chyba nie chcę wiedzieć po czym identyfikuje się mnie


Po machaniu do Zdzisława i całowaniu szpadelka na początek sezonu .
Oprócz Kubusiowa, oczywiście jako całość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:06, 07 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)


(...)tak.. warzywnik i zioła (...)



A to biorę sobie do serca.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:36, 07 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milium effusum "Aureum" - czy ktoś ma prosownicę u siebie w ogrodzie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 12:58, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Widzę, że i u Ciebie urodzaj na mniszki! U mnie też ich bardzo dużo, a co gorsze - będzie więcej, bo szybko robią się dmuchawce.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies