Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

la_estrellita 22:04, 14 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)


Ja chyba się skuszę na siedmiolatkę. Wydaje mi się, że kiedyś nawet wysiewałam dla kwiatów (równocześnie z Aganią) ale coś mi nie wyszło.

A w donicy rośnie chrzan w celach ozdobnych:




A u mnie z jakiegoś powodu nie rosną żadne cebule zwykłe, siedmiolatki i szczypiorki. Nawet chrzan nie chcę rosnąć. Tak jak trzy lata temu posadziłam cztery korzenie licząc, że się rozrośnie tak i w tym roku wyrosły cztery kępki marnych liści. Nic, popatrzę chociaż u Ciebie .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Pszczelarnia 22:08, 14 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Udało mi się kupić klony polne na kawałek żywopłotu do posadzenia od północy pod akacjami sąsiedzkimi. Bardzo lubię klony!

Kiedy je przyciąć?








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:10, 14 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
la_estrellita napisał(a)


A u mnie z jakiegoś powodu nie rosną żadne cebule zwykłe, siedmiolatki i szczypiorki. Nawet chrzan nie chcę rosnąć. Tak jak trzy lata temu posadziłam cztery korzenie licząc, że się rozrośnie tak i w tym roku wyrosły cztery kępki marnych liści. Nic, popatrzę chociaż u Ciebie .


U moich rodziców podobnie: szczypiorki, szczawie i rabarbary nie chcą rosnąć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:27, 14 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Piękne widoki pokazujesz. Azalie w trawach- dobry pomysł.
Klony można by już przyciąć, za moment czerwiec- tradycyjna pora na cięcie żywopłotów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 22:37, 14 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)


U moich rodziców podobnie: szczypiorki, szczawie i rabarbary nie chcą rosnąć.


Rabarbar też nie rośnie. Po dwóch latach jest mi do kostek a liście ma wielkości dłoni. Jego dwaj bracia umarli już dawno. Ciekawe dlaczego tak się dzieje? Czy to kwestia gleby, wiatru czy czegoś innego. Muszę coś poczytać na ten temat. Dodam tylko, że u sąsiada chrzan rośnie co roku w większych kępach .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Radziu2013 22:50, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pszczelarnia napisał(a)











Ewo podziwiam...ogród, fotki (jako ujęcie) i pracę jaką w niego wkładasz...
Każda praca się opłaca...z tą, także nie jest inaczej, bo ogród zachwyca za każdym razem kiedy u Ciebie jestem...

Ewo, jakie rośliny rosną na tym zdjęciu? (na pierwszym planie te rubinowe główki i pałki w tle)

I jeszcze jedno pytanie...skąd bierzesz te wszystkie pordzewiałe garnki, wazy (takie jak na zdjęciu z murowanym grillem/wędzarnią[?])?

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Wendy79 23:01, 14 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Bardzo jestem ciekawa tego żywopłotu z klonów. Dla mnie to nowość.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
nawigatorka 23:18, 14 maj 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pszczelarnia napisał(a)


U nas rzepaków nie sieją. Więc może być akacjowy. Ale akacja miała ogromną konkurencję ze strony azalii i różaneczników.

Miałam Ci coś pokazać w nawiązaniu do naszych ulubionych:



nie wiem na co patrzec i piaskowiec i ocynk i rosliny
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
malgorzata_s... 23:21, 14 maj 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Zostawiam pozdrowienia i wzdycham w zachwycie z podziwem
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Gardenarium 23:24, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też się dzisiaj uszarpałam Ale ból w nogach..mimo wszystko warto się poświęcać dla ogrodu. On tego potrzebuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies