Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

April 14:20, 14 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10177
Ewo, bardzo zdrowo podchodzisz do tematu kompostowania. Ja trochę przesadzam. Nie pozwalam jabłek, cytrusów, ziemniaków- bo mnie wkurzają te wyrastające wszędzie pędy ziemniaczane, pomidorów. Innych nie mam.
Mam za to problem z klonami i mączniakiem. Powinnam zebrać z rabaty i spalić, tak samo liście z róż. Ale teraz mokro dla odmiany.
Kurcze, chyba przestanę się napinać zwłaszcza, że jeszcze Magnolia popiera bezstresowe życie kompostu
Nic tylko się Was słuchać dziewczyny

Idę czytać, bo Oudolfa uwielbiam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 14:23, 14 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dzięki To już postanowioneUwielbiam bratki szczególnie te drobniutkie są uroczeBędą truskawki z bratkami. Bratki mi też do rowu będą pasować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:28, 14 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
April napisał(a)
Ewo, bardzo zdrowo podchodzisz do tematu kompostowania. Ja trochę przesadzam. Nie pozwalam jabłek, cytrusów, ziemniaków- bo mnie wkurzają te wyrastające wszędzie pędy ziemniaczane, pomidorów. Innych nie mam.
Mam za to problem z klonami i mączniakiem. Powinnam zebrać z rabaty i spalić, tak samo liście z róż. Ale teraz mokro dla odmiany.
Kurcze, chyba przestanę się napinać zwłaszcza, że jeszcze Magnolia popiera bezstresowe życie kompostu
Nic tylko się Was słuchać dziewczyny

Idę czytać, bo Oudolfa uwielbiam.

Też się z liśćmi w kompoście nie certolę. I do lasu tez sypie jak leci. Bedą patogeny to i te zwalczające patogeny się pojawia. Wszak w przyrodzie równowaga jest
A te co padły na rabaty , a wiedziałam, ze chore( z klonu np) Opryskałam miedzianem i zostawiłam. Zobaczymy jak będzie za rok
Swoją drogą muszę wujka sadownika podpytać co oni z liśćmi w sadach robią, zbierają i palą czy zostawiają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:35, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też się z liśćmi w kompoście nie certolę. I do lasu tez sypie jak leci. Bedą patogeny to i te zwalczające patogeny się pojawia. Wszak w przyrodzie równowaga jest
A te co padły na rabaty , a wiedziałam, ze chore( z klonu np) Opryskałam miedzianem i zostawiłam. Zobaczymy jak będzie za rok
Swoją drogą muszę wujka sadownika podpytać co oni z liśćmi w sadach robią, zbierają i palą czy zostawiają.


Ciekawa jestem odpowiedzi.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 15:24, 14 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Zadzwoniłam i już wiem. Pod drzewami zostają do wiosny, w zimie robią przecinkę drzew i co z gałęziami wiosną zbiorą to zbiorą, a reszta zostaje w trawie
Czasem jak jesień sucha i jest czas to zgrabia i pala, ale nigdy wszystkie( kilka ha sadów więc trudno się dziwić)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 15:40, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)



Ziemia rodzi, ziemia przyjmie.




No.... złota myśl - niby takie proste
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 15:44, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Martuś, dziś mam doła rabatowego. Miłe Cię widzieć. Dobrze jest móc się skupić na kompoście i dereniach.



O to już wiem - taki dzień - zmiana idzie - na chwilkę pewnie zajrzy zima

Rabaty masz piękne - zobacz sobie zdjęcia z sierpnia - jeszcze w ogrodzie popracujemy, spoko, co się zdąży to się zrobi a co nie trudno
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 15:48, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ewa chyba Cię ozłocę za pomysł Sprawdziło się u Ciebie to połączenie bratków i truskawek???
Bardzo chciałam do skrzyń truskawkom dodać coś kwitnącego, myślałam o cebulowych Danusia odradziła, że trujące, a tu tak proste połączenie dwóch roślin jadalnych. Napisz proszę czy zdało egzamin???

Co do kompostownika mój wygląda podobnie w tej chwili wypiętrza się i to mocno, dobrze, że drugą komorę opróżniliśmy.


Bratki z truskawkami - tez kupuję ten pomysł, choć nie wiem jak poradzę sobie ze ślimakami które uwielbiają bratki a na pewno się zwiedzą o nich

Ja celowo wsadziłam przy truskawkach kiedyś cebulę, czosnek ale to nie kwiatki
wsadziłam niezapominajki bo doczytałam że kwiatki niezapominajek kwitną w tym samym czasie co kwiatki truskawek i to dobre jest do zapylania.
Tylko że za rok miałam poletko niezapominajek więc trzeba bardzo rozważnie - ja posadzilam za dużo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
magnolia 16:00, 14 lis 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)
Martuś, dziś mam doła rabatowego. Miłe Cię widzieć. Dobrze jest móc się skupić na kompoście i dereniach.


dziś chyba ciężki dzień dla wielu. Ja od wczoraj z migreną ( teraz już odpuszcza. Ciebie miło też i Was Dziewczyny miło spotkać
____________________
mira 16:02, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To jeszcze ja korzystam z czasu bo za chwilkę zniknę

mam dylemat

wysadziłam dziś 2 sadzonki hortensji ogrodowych /z kubeczka po jogurcie /

1/ ta co miała się nie przyjąć bo sadzonka była z kwiatkiem /co dostałam od pana z wazonika/ - korzeni faktycznie nie wytworzyła ale dwa pąki pod ziemią ma tłuściutkie - chyba nic z tego nie będzie -
wsadziłam do ziemi i zasypałam liśćmi z dębu - czy nakryć słoikiem pytanie
pięknie wybarwiły się listki

2/ ta sadzonka bez kwiatka co miała się przyjąć wytworzyła ładnie korzenie i ma
piękne zielone liście - tez tak samo posadziłam i okryłam - zastanawiam się czy do domu nie zabrać i niech rośnie jak kwiatek doniczkowy przez zimę co?
czy lepiej w ziemi, czy przykryte liśćmi czy też słoikiem


no to taka koleżeńska pomoc - proszę - dołek sam Ci przejdzie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies