Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 16:07, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Wszystkich miłośników Oudolfa (do których i ja należę) zapraszam do lektury tekstu: spełnianie marzeń

Fantastyczny tekst!


I dodam, że warto odwiedzić prerię, tj. ogród Liannes Siergrassen w De Wilp.



żeby było jasne o który ogród chodzi z tą prerią

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7942-lianne-s-siergrassen-holenderska-preria
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:13, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
To jeszcze ja korzystam z czasu bo za chwilkę zniknę

mam dylemat

wysadziłam dziś 2 sadzonki hortensji ogrodowych /z kubeczka po jogurcie /

1/ ta co miała się nie przyjąć bo sadzonka była z kwiatkiem /co dostałam od pana z wazonika/ - korzeni faktycznie nie wytworzyła ale dwa pąki pod ziemią ma tłuściutkie - chyba nic z tego nie będzie -
wsadziłam do ziemi i zasypałam liśćmi z dębu - czy nakryć słoikiem pytanie
pięknie wybarwiły się listki

2/ ta sadzonka bez kwiatka co miała się przyjąć wytworzyła ładnie korzenie i ma
piękne zielone liście - tez tak samo posadziłam i okryłam - zastanawiam się czy do domu nie zabrać i niech rośnie jak kwiatek doniczkowy przez zimę co?
czy lepiej w ziemi, czy przykryte liśćmi czy też słoikiem


no to taka koleżeńska pomoc - proszę - dołek sam Ci przejdzie


Dzidka zawsze nakrywa słoiczkiem w gruncie. Ja bym zostawiła w gruncie w suchych liściach i pod kloszem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 16:49, 14 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)


Wiola, co drugi tip top, mam rozmiar kalosza 38.

to ja musze wziasc miarke i domierzyc dwa cm hihihi
lece dalej czytac boo jeszcze nie wiem co sie sadzi co dwa tiptopy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 17:02, 14 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
mira napisał(a)
To jeszcze ja korzystam z czasu bo za chwilkę zniknę

mam dylemat

wysadziłam dziś 2 sadzonki hortensji ogrodowych /z kubeczka po jogurcie /

1/ ta co miała się nie przyjąć bo sadzonka była z kwiatkiem /co dostałam od pana z wazonika/ - korzeni faktycznie nie wytworzyła ale dwa pąki pod ziemią ma tłuściutkie - chyba nic z tego nie będzie -
wsadziłam do ziemi i zasypałam liśćmi z dębu - czy nakryć słoikiem pytanie
pięknie wybarwiły się listki

2/ ta sadzonka bez kwiatka co miała się przyjąć wytworzyła ładnie korzenie i ma
piękne zielone liście - tez tak samo posadziłam i okryłam - zastanawiam się czy do domu nie zabrać i niech rośnie jak kwiatek doniczkowy przez zimę co?
czy lepiej w ziemi, czy przykryte liśćmi czy też słoikiem


no to taka koleżeńska pomoc - proszę - dołek sam Ci przejdzie

Mireczko ja szczepione dwa sezony temu dwa maluszki( po dwa listki miały) wsadziłam przed zimą w grunt i zasypałam trocinami, na wiosnę fajnie śmignęły, a teraz już mam dwa wielkie krzaki. Sadź niech się w gruncie korzenią, ale nakryj czymś innym niż słoik, słoik nie oddycha za to może pobudzić do wzrostu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 17:17, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Dzidka zawsze nakrywa słoiczkiem w gruncie. Ja bym zostawiła w gruncie w suchych liściach i pod kloszem.


Dzidka zakrywa róże czy hortensje nie wiem. Róże z powodzeniem ukorzeniłam na metodę Dzidki.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 17:20, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mireczko ja szczepione dwa sezony temu dwa maluszki( po dwa listki miały) wsadziłam przed zimą w grunt i zasypałam trocinami, na wiosnę fajnie śmignęły, a teraz już mam dwa wielkie krzaki. Sadź niech się w gruncie korzenią, ale nakryj czymś innym niż słoik, słoik nie oddycha za to może pobudzić do wzrostu


O! dzięki, dzięki też się obawiałam słoika potrzebowałam potwierdzenia, może hortensje to inaczej mają niż róże.

Ewa pozdrawiam serdecznie wybacz, że tak rozrabiam u Ciebie - tylko dziś
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:58, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Z tego co pamiętam, to zaleca się dodawanie owoców do kompostu, bo są one przysmakiem dżdżownic.Najlepsze są takie z kompotu (bo słodzone).Sama fruktoza też pewnie kusi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 18:28, 14 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
My do kompostu wrzucamy wykorzystane papierowe, białe (i bez nadruku) ręczniki kuchenne, rolki od papieru toaletowego, podarty karton. Dżdżownice uwielbiają celulozę! Rozmnażają się wówczas, jak szalone.

W kuchni zawsze pod ręką mam miseczkę na odpady zielone i wykorzystane ręczniki papierowe.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:30, 14 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Natomiast nie wrzucamy do kompostu obierków po ziemniakach. Nie dodajemy też skórek po cytrusach.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
AgnieszkaW 18:34, 14 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, dziękuję za odpowiedz w sprawie dereniowej, czekam na obiecaną sesję, a teraz lecę do zapodanej lektury
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies