Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

April 12:13, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
magnolia napisał(a)
moliniom trochę jest sucho na pisakach. A za to w półcieniu wg mnie dobrze się czuja. Najtwardsze sa jak zwykle bezodmiany, sam gatunek.
Tylko na piasku warto uważać na to, że one wypiją wodę sobie w sąsiadom, szczególnie jak ich więcej jest


Moje molinie rosną z różami i zawilcami wiosennymi, więc sobie raczej nie przeszkadzają za mocno. Róże korzenią się znacznie głębiej. Piasek wymieniam na dobrą ziemię ale wiadomo że to są doraźne jednak działania. W tym roku zdobyłam obornik, niestety świeży. Chcę nim wyściółkować róże i rododendrony ale chyba jeszcze za ciepło. Co sądzisz?

I przyznam że się nie spotkałam z gatunkiem molinii w sprzedaży. O ile np Hakone macra jest dostępna bez problemu, to trzęślicy nie widziałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 12:13, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)
Nowa szklarnia....i zmiany, ja już nie ogarniam topografii układu w Twoim ogrodzie


Miłko, jakaś tęsknota nasza Cię na Forum ściągnęła.

Topografia i układ bez zmian - tylko miejsce posadowienia kompostowników i składowiska obornika się zmieniło i powstał nowy plac na dalie oraz 6 skrzyń przy szklarni. Reszta jest bez zmian.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:19, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Idę do ciebie, bo mnie Ivona w końcu z wątku wyrzuci
A tą swoją molinię Cordoba masz w pełnym słońcu czy ma ciut cienia? Bo np Variegata zdecydowanie lepiej mi rośnie w półcieniu. Choć pewnie u mnie bardziej chodzi o wilgotność. Na słońcu, w moich piaskach trudno mi utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.
Tak samo mam molinie Karl Foester, w półcieniu, i jest WIELKA. Wyższa ode mnie ale się przewiesza. Może nie tyle przewiesza, co pochyla, trudno to wytłumaczyć. Za to ma teraz bajeczne, złociste kolory. Niestety w weekend są tylko pochmurne dni, nie mogę zrobić dobrego zdjęcia. A w tygodniu już ciemno po robocie.


Ma trochę cienia ta molinia. Trudno mi coś o niej powiedzieć, bo jest od 08/2018.

Ta 'Cordoba' zwracała uwagę w ogrodach.

A z variegatą się pożegnałam, łapała grzyba, nie umiała rosnąć po rozsadzeniu dłużej niż jeden sezon bez grzyba. I przestały mi się podobać trawy biało paskowane inne niż miskanty i ew. turzyce.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:21, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)


(...) W tym roku zdobyłam obornik, niestety świeży. Chcę nim wyściółkować róże i rododendrony ale chyba jeszcze za ciepło. Co sądzisz?

(...)


Świeży bydlęcy czy koński? Na pewno za ciepło jeszcze zwłaszcza na świeży.

Moje 4 tony mają przyjechać po koniec listopada, też świeże.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 12:27, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Miłko, jakaś tęsknota nasza Cię na Forum ściągnęła.

Topografia i układ bez zmian - tylko miejsce posadowienia kompostowników i składowiska obornika się zmieniło i powstał nowy plac na dalie oraz 6 skrzyń przy szklarni. Reszta jest bez zmian.


Stale wszyscy jesteście w moich myślach, to się już nie zmieni ten rok był trudny, ale widać światełko w tunelu
Do skrzyni się cofnęłam, świetne, oby na lata, nie warto robić byle co, lepiej raz, a dobrze, po tylu latach walki u siebie, stwierdzam to ze stanowczością
Za kompostowniki podziwiam, ja już nie dałabym rady, dobrze, że mam ziemię najwyższej klasy, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
April 12:33, 15 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Obornik bydlęcy.
Tak myślałam że za ciepło na niego.
Rety, 4 tony, no się zapowietrzyłam Robi wrażenie. Jak ty go na rabaty transportujesz? Ręcznie wszystko? No już mnie kręgosłup boli i nos mi zmarzł na samą myśl o tym.
Ja zaczęłam delikatnie, od 10 dużych taczek. To i tak był postęp, trudno było eM-a zmotywować do załatwienia tego śmierdzącego tematu.

A wracając do molinii Variegata, to u mnie ma się świetnie. Grzyba nie łapie, może ona jednak nie chce bardzo wilgotno, i dlatego sobie radzi u mnie. No kwadratura koła. Jak ma za sucho to rośnie bez szału, jak ma mokro to łapie grzyba...
Jedna mi tylko padłam, bo posadziłam za blisko rozplenicy i ta małpa ją normalnie zjadła
Ja lubię jasne trawy bo rozjaśniają mój ciemny las
Kupiłam ostatnio hakonechloa Fubuki. Tak w temacie jasnych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 13:27, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)

Stale wszyscy jesteście w moich myślach, to się już nie zmieni ten rok był trudny, ale widać światełko w tunelu
Do skrzyni się cofnęłam, świetne, oby na lata, nie warto robić byle co, lepiej raz, a dobrze, po tylu latach walki u siebie, stwierdzam to ze stanowczością
Za kompostowniki podziwiam, ja już nie dałabym rady, dobrze, że mam ziemię najwyższej klasy, pozdrawiam


Ty masz ziemię lepszą niż na Ukrainie. Ale ja mam Szwagra, co ma też taką ziemię, jest światełko w tunelu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 13:58, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Szwagier się podzieli...moja ziemia zwieziona przez Niemców z Ukrainy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 14:04, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Chyba nie, te transporty szły pod Hannower, nie na Dolny Śląsk. Choć są relacje, że czasami musieli wysypywać po drodze. A Twoja to mady rzeczne brunatne albo próchniczne, nadodrzańskie. Tak myślę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 14:28, 15 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
4 tony obornika....., no to jak ma nie rosnąc?????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies