Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Sebek 17:18, 19 lis 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)


Inna możliwość to brzozy posadzone "na gęsto" jak w Old Vicarage. Rozważam też odmianę 'Silver Ghost'.

Chodzi mi o efekt właśnie takiego polnego skupiska jakby samosiejek ale z gatunków ozdobnych korą i niższych.

Mam plan posadzić jeszcze w tym roku.




Ewa wielopniowe sadzilem, ale musisz wziąć pod uwagę, ze one strasznie szeroko rosną Wiec albo trzeba je będzie podkrzesac albo pokochać je jakimi są.
Tak wyglądają posadzone bodajże co 2,5-3m

j
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 17:19, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Podobają mi się tak posadzone brzozy, jeszcze teraz będziesz sadzić?


Tak, za 2 tygodnie jak uda mi się je kupić w międzyczasie. Za mną chodzi coś długo i długo, i nagle mam "eurekę", że wiem.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:24, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)


Ewa wielopniowe sadzilem, ale musisz wziąć pod uwagę, ze one strasznie szeroko rosną Wiec albo trzeba je będzie podkrzesac albo pokochać je jakimi są.
Tak wyglądają posadzone bodajże co 2,5-3m

j


Sebek, dziękuję bardzo. Już mi Ewa Sierika dała do myślenia z tą szerokością.

Będzie korekta planu i pojedynczo tu i tam w bliskiej odległości posadzę.

Zabrałam Tad. kawałek trawnika ("tutaj nie będziesz kosił, tylko mi skop ten kawałek"- to działa).


Ładną rabatę stworzyłeś, miła w odbiorze i piękna w prostocie.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:27, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
Zimowa czy biała?


Atrakcyjna zimą obok dereniowej za sadem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 17:51, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Pszczelarnia napisał(a)


Inna możliwość to brzozy posadzone "na gęsto" jak w Old Vicarage. Rozważam też odmianę 'Silver Ghost'.

Chodzi mi o efekt właśnie takiego polnego skupiska jakby samosiejek ale z gatunków ozdobnych korą i niższych.

Mam plan posadzić jeszcze w tym roku.



Czyli coś jak mój brzeziniak. Mam w nim zwykłe brzózki od Romy i 10 doorebosek, a nad rowem mam wsadzone po dwie w jeden dołek, super to wygląda.

Co do sadzenia w tym roku moje doświadczenie z sadzeniem brzóz jest takie, że z jesiennego sadzenia nie ostała się żadna, bo albo zjadły sarny, albo się nie przyjmowały za to z wiosny rosną wszyściutkie co do jednej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:53, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
laurowisnia napisał(a)
Jeśli polne skupisko, to warto poszukać jednej starszej sadzonki, posadzić w środku, pozostałe w odległości 0,3-0,5m, może więcej.
Mysmy sadzili co 1-2 metrów tak po pięć, sześć w grupkach takich, potem ścieżkę między nimi puściłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 18:02, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

(...)

Co do sadzenia w tym roku moje doświadczenie z sadzeniem brzóz jest takie, że z jesiennego sadzenia nie ostała się żadna, bo albo zjadły sarny, albo się nie przyjmowały za to z wiosny rosną wszyściutkie co do jednej.


Ale dlaczego miałyby się nie przyjąć z doniczek? Przecież w szkółkach też donice dołują na zimę?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:03, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mysmy sadzili co 1-2 metrów tak po pięć, sześć w grupkach takich, potem ścieżkę między nimi puściłam.


Sylwia, Ty jesteś obszarniczka, jeśli chodzi o miejsce w ogrodzie. Ja muszę się zadowolić jedną grupą, namiastką 6 szt.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 18:11, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Pszczelarnia napisał(a)


Ale dlaczego miałyby się nie przyjąć z doniczek? Przecież w szkółkach też donice dołują na zimę?

Ewcia ja sadziłam jesienią z gołym korzeniem i potem wiosną część też. Jesienne padły, wiosenne rosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, Ty jesteś obszarniczka, jeśli chodzi o miejsce w ogrodzie. Ja muszę się zadowolić jedną grupą, namiastką 6 szt.

Też będzie ładnie bo brzoza to piękne drzewo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies