Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 21:59, 20 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Pszczelarnia napisał(a)


Byłam widziałam. W lesie tak rosną.

Wyobraźmy sobie w miejsce tych drzew brzozy ... . To Old Vicarage - one tam są tak posadzone ale nie mam zdjęcia. Może nie tak jak w lesie a bardziej obliczone na efekt i zaskoczenie zwiedzającego, że na szarym końcu może być coś ciekawego.


Fajnie będzie Ewo
W tym roku byliśmy jakoś przed wakacjami u Kapiasa, tam jest taki brzeziniak z dorenbosów gęściutki. Fotki były wrzucane tego brzeziniaka w relacjach ze spotkania.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 20 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Ewo tutaj znalazłam poniżej połowy strony, fotka razem z naszą grupą, ale widać jakie zagęszczenie i jak wysoko podgolone, bardzo przyjemny chłodek był mimo upału
https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=+kapias&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 22:17, 20 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Pierwszy raz „usłyszałam” o wiśni tybetańskiej. Wygooglałam sobie i przyznam, że wygląda przepięknie Pewnie gdyby ktoś pokazał mi samą korę to na pewno bym pomyliła z klonem strzępiastokorym
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
pawel_snopek 22:48, 20 lis 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Wiśnia tybetańska jest pięknym drzewem warto ją mieć w ogrodzie, fajnie wygląda w połączeniu z trawami .
____________________
Paweł - Ogród pod górą
April 07:44, 21 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10206
Ewo, wysłałam link na pw.
Bardzo dobre masz pomysły z tymi brzozami. Dopiero wiosną będę cię gonić z pracami. Porównamy wtedy realizacje
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kindzia 08:54, 21 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pszczółko, dzięki za informację. Przymierzam się do przesadzenia miłorzęba w przyszłym roku, a najpewniej wiosną 2020...nie wiem tylko w dalszym ciągu czy lepiej to zrobić późną jesienią, czy wczesną wiosną...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gruszka_na_w... 19:04, 21 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Ewo, lektura zacna. Sztuka ogrodnicza na Dolnym Śląsku miała się całkiem dobrze skoro udało się zebrać materiały na takie monografie.
A ja tymczasem odkrywam niesamowity urok prozy życia w opowiadaniach Kornela Filipowicza. Tym razem tom poświęcony jest prowincjonalnym romansom.
Już rozumiem, dlaczego Szymborska twierdziła, że Nobel powinien trafić do niego.

Świetnie zaplanowałaś (a wcześniej uporządkowałaś) ten zakątek w pobliżu strumienia. Wszystko dobrze tam współgra.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:18, 21 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12897
Do mnie teraz idą dwie lektury ogrodowe Ogród po polsku i Ogród rustykalny. Kupione przez okładkę, trafność zakupu ocenię dopiero jak dotrze paczka.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 07:25, 22 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jesień przyszła, od razu dyskusje o lekturach rozgorzały
Ja znowu siedzę na amazonie i szukam jakiejś ciekawej pozycji ogrodniczej i się zdecydować nie mogę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 07:42, 22 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
O tak, zima to czas na czytanie. Wlasnie kupilam nowa ksiazke o rozach Andreasa Barlage i zamowilam najnowsza ksiazke Monty Dona, bo wreszcie zostala przetlumaczona na niemiecki.
Pewnie jeszcze cos wpadnie do koszyka, ale jeszcze sie rozgladam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies