Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

laurowisnia 18:30, 19 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, Ty jesteś obszarniczka, jeśli chodzi o miejsce w ogrodzie. Ja muszę się zadowolić jedną grupą, namiastką 6 szt.

A dlaczego 6, jeśli łatwo je zliczyć na pierwszy rzut oka, to sadzi się raczej nieparzystą liczbę drzew.
I czy będzie tam dużo kalin?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gruszka_na_w... 20:43, 19 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zimą będzie uroczo. Już teraz derenie pięknie się prezentują. W towarzystwie brzóz efekt się spotęguje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mala_Mi 17:21, 20 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mysmy sadzili co 1-2 metrów tak po pięć, sześć w grupkach takich, potem ścieżkę między nimi puściłam.

Co 1-2 mety po 5-6 szt w grupie???? Upss..... to żeś poszła gęściej niż ja w najgęstszym
Brzoza to spore drzewo... moja wyobraźnia nie ogarnia tej gęstwiny
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 17:24, 20 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Mala_Mi napisał(a)

Co 1-2 mety po 5-6 szt w grupie???? Upss..... to żeś poszła gęściej niż ja w najgęstszym
Brzoza to spore drzewo... moja wyobraźnia nie ogarnia tej gęstwiny

Aniu w lesie rosną jeszcze gęściej w tym roku sprawdzałam
Zrobią jedną wspólną koronę, a pni kilka będzieOstatnio pokazywałam jak podgoliłam i jak to wygląda teraz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wendy79 19:12, 20 lis 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczółko, a masz jakieś zdjęcia tego prosa Sangria? Jak duże faktycznie rośnie? Szukam trawy na czerwono-bordową ognistą.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 21:33, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zimą będzie uroczo. Już teraz derenie pięknie się prezentują. W towarzystwie brzóz efekt się spotęguje.


Gruszko - Haniu, to będzie zakątek zimowy ale brzozy nie spotkają się z dereniami.

Spróbuję to pokazać na zdjęciach, które mam (jak zawsze nie oddają topografii ale wyobraźmy sobie).

Widok na rabatę dereniową, która jest za ulami i stanowi granicę ogrodu. Za dereniami jest już strumień - patrzymy lekko w lewo.




Tutaj ją widać. Rabata zakręca w prawo i przechodzi w hortensje Annabelle, złotliny, trawy, bergenie i w plecach cisy. Dalej jest oczar i poletko 'White Dome' ma być a następnie właśnie cisy i brzozy tylko.




Oraz to, co na niej rośnie



Rabata zagajnik brzozowy będzie na prawo / prostopadle. Tam już rosną brzozy "polne" i cisy, i bliżej kompostowników jabłonki rajskie między brzozami.

To ta część



Tutaj widok spod tej dużej pergoli. Brzozy rosną tam. A za siatka moją rosną sąsiedzkie świerki, które dadzą ładne tło dla brzóz.




W jednym miejscu tej rabaty na końcu przy przejściu chcę zrobić taki zagajnik. Tyle, że docelowo chciałabym, żeby to były brzozy odmianowe o tej białej korze, będą wszak rosły między / w cisach.

To taka teoria. Sknocić się za bardzo nie da, bo brzozy tam już rosną, nie jest to więc rewolucja.

A w innym rogu sadu chciałabym posadzić wiśnię tybetańską z trawami (kosmatka już rośnie) i oczywiście bergenią i ciemiernikami.













____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:35, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Pszczółko, a masz jakieś zdjęcia tego prosa Sangria? Jak duże faktycznie rośnie? Szukam trawy na czerwono-bordową ognistą.


Oj nie, bo to zakup jesienny i jeszcze go nie fotografowałam. A może carex 'Bronze' albo taki 'Milk Chocklate' - jak/ czy dobrze pamiętam (?).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:45, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu w lesie rosną jeszcze gęściej w tym roku sprawdzałam
Zrobią jedną wspólną koronę, a pni kilka będzieOstatnio pokazywałam jak podgoliłam i jak to wygląda teraz


Byłam widziałam. W lesie tak rosną.

Wyobraźmy sobie w miejsce tych drzew brzozy ... . To Old Vicarage - one tam są tak posadzone ale nie mam zdjęcia. Może nie tak jak w lesie a bardziej obliczone na efekt i zaskoczenie zwiedzającego, że na szarym końcu może być coś ciekawego.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:49, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)

A dlaczego 6, jeśli łatwo je zliczyć na pierwszy rzut oka, to sadzi się raczej nieparzystą liczbę drzew.
I czy będzie tam dużo kalin?


Jedna już rośnie. Będzie 7 odmianowych i reszta dziczek, z czasem ujednolicę. Chyba nie da się określić, ile ich będzie w sumie.

Nie, kalin nie będzie - chociaż taka wcześnie kwitnąca mogłaby być. Ale niedaleko jest oczar. Za dużo też nie warto "pchać".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:57, 20 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Długie wieczory, plucha za oknem i ciemności egipskie sprzyjają czytelnictwu. Oto długo wyczekiwana przeze mnie pozycja. Dodam, że chodzi o ogrody na Dolnym Śląsku i w Hrabstwie Kłodzkim.






A to rabata na rośliny specjalnej troski, egzotyczne, eksperymentalne w ogrodzie wrocławskiego kupca Scholz'a.

Miłego wieczoru!


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies