Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gardenarium 10:49, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Czy z brzozy betula utilis 'Doorenbos' mogę uzyskać bukiet brzóz - jak posadzę 3 w jednym dołku?

Nadaje się ta odmiana - nie jest zbyt nachalna z błyszczącymi liśćmi? Kto może doradzić?






Tak nadaje się, ale możesz wielopniowe wybrać, są takowe w sprzedaży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
viva 11:04, 19 lis 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Ja, miałam dwupniową i niestety jeden pień został chyba zaatakowany przez grzyba, bo po pewnej zimie zamarł. Został jeden, naturalnie odchylony, prostowanie nie do końca się udało.
Ale to taki pech.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
April 13:09, 19 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Ja kupiłam Doorenbos wielopniowe. Fakt, są droższe od tych zwykłych ale bałam się że będzie tak jak u Vivy, że jedna umrze i co wtedy. Dosadzać nową? A jak już jest bardzo duża? Niby w naturze widać jak siewki są obok i dają radę ale... No właśnie zawsze jest jakieś ale. A może zachorowała właśnie dlatego że nie miała miejsca. Co innego naturalne siewki, rosnące od początku.
No i wielopniowe mają niżej zaczynające się gałązki.
Specjalnie jechałam z Warszawy, niemal pod sam Toruń
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 15:58, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Ja kupiłam Doorenbos wielopniowe. Fakt, są droższe od tych zwykłych ale bałam się że będzie tak jak u Vivy, że jedna umrze i co wtedy. Dosadzać nową? A jak już jest bardzo duża? Niby w naturze widać jak siewki są obok i dają radę ale... No właśnie zawsze jest jakieś ale. A może zachorowała właśnie dlatego że nie miała miejsca. Co innego naturalne siewki, rosnące od początku.
No i wielopniowe mają niżej zaczynające się gałązki.
Specjalnie jechałam z Warszawy, niemal pod sam Toruń


Aprilu, jakieś zdjęcie?


Są jakoś podsadzone, czym?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:59, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
viva napisał(a)
Ja, miałam dwupniową i niestety jeden pień został chyba zaatakowany przez grzyba, bo po pewnej zimie zamarł. Został jeden, naturalnie odchylony, prostowanie nie do końca się udało.
Ale to taki pech.


Pech. Wiem, która to. Może dosadzić jej jednak sąsiedztwo?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:01, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Tak nadaje się, ale możesz wielopniowe wybrać, są takowe w sprzedaży.


Inna możliwość to brzozy posadzone "na gęsto" jak w Old Vicarage. Rozważam też odmianę 'Silver Ghost'.

Chodzi mi o efekt właśnie takiego polnego skupiska jakby samosiejek ale z gatunków ozdobnych korą i niższych.

Mam plan posadzić jeszcze w tym roku.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 17:06, 19 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Jeśli polne skupisko, to warto poszukać jednej starszej sadzonki, posadzić w środku, pozostałe w odległości 0,3-0,5m, może więcej.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 17:08, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
Jeśli polne skupisko, to warto poszukać jednej starszej sadzonki, posadzić w środku, pozostałe w odległości 0,3-0,5m, może więcej.


Dziękuję. Chcę dopracować rabatę zimową.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 17:11, 19 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Podobają mi się tak posadzone brzozy, jeszcze teraz będziesz sadzić?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
laurowisnia 17:11, 19 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Zimowa czy biała?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies