Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:41, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, szkody wyrządzone przez drzewo spore, no cóż, żal, ale nic na to nie poradzisz... Piękne te kompozycje dereniowe, czekam na Twoją wiśnię tybetańską (a raczej dwie?), będzie pięknie. Kopałaś ziemię kilofem? Ja dzisiaj próbowałam posadzić resztki tulipanów, które mi się zapodziały, ale nie dałam rady... Może jutro ziemia coś "puści"...


Mnie najbardziej żal ściska z powodu mojej bezczynności, mojego zaniedbania. Ale uwielbiałam tego klona i nie chciałam jego wycinki - takie nieracjonalne z mojej strony.


To będzie jedna wiśnia, napisałam omyłkowo wiśnie zamiast wiśnię?


Przyjdzie wiosna i gdzieś tam posadzę kolejnego klona.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:43, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewa napatrzyłam się u Ciebie, współczuję i drżę o tego orzecha sąsiadowego jeszcze bardziej, dzięcioły młócą go równo, a sąsiad siedzi dalej za granicą, ostatnio usłyszałam, że chyba za dwa lata jakąś altanę ma w planach budować na miejscu domu Dom się wali , jak ściana poleci na nasz to i moja poleci, jak orzech padnie to mam podwórko zniszczone całe i dwa budynki teżI niestety nic nie mogę zrobić.


Sylwia, możesz zrobić. Napisać pismo do sąsiada i do urzędów o ocenę sytuacji.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 19:53, 03 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Oj ale straty, szkoda bardzo... i szkoda ze nie ma winnych
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorota123 19:53, 03 gru 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dużo skód i dodatkowej roboty, szkoda drzewa i Was. My ogrodnicy zazwyczaj przywiązujemy się do naszych roślin tych wielkich i tych malutkich. Kilkanaście lat temu mieliśmy więcej dużych świerków, ale jak wiały wiatry one bardzo odchylały się od pionu, było ryzyko że powalą się na nasz, lub sąsiadów dom. Wycięliśmy kilka żeby nie było szkód.
U ciebie już pachną makowce, a u mnie pierniczki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 19:57, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, możesz zrobić. Napisać pismo do sąsiada i do urzędów o ocenę sytuacji.

Nie mam jak napisać do sąsiada bo On za granicą nie, mam adresu, a tel, który miałam okazał się nie aktualny gdyby była szansa, że sprzeda i będzie nowy sąsiad, pewnie bym do urzędów poszła, ale w tej sytuacji nie chcę na iść na udry bo może nam przyjdzie przez płot mieszkać.....na razie czekam może ten orzech te dwa lata jeszcze pociągnie.....w razie czego budynki ubezpieczyłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:04, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie mam jak napisać do sąsiada bo On za granicą nie, mam adresu, a tel, który miałam okazał się nie aktualny gdyby była szansa, że sprzeda i będzie nowy sąsiad, pewnie bym do urzędów poszła, ale w tej sytuacji nie chcę na iść na udry bo może nam przyjdzie przez płot mieszkać.....na razie czekam może ten orzech te dwa lata jeszcze pociągnie.....w razie czego budynki ubezpieczyłam.


Sylwia, ale za szkody odpowiada właściciel przyczyny szkody. Urzędy mają adres właściciela (płaci podatki). To nie chodzi o udry sąsiedzkie tylko o właściwie pojętą ochronę siebie i swojego domu.


Nie rozumiem dlaczego dwa lata dla orzecha? Ten klon nie miał korzeni stracił całą statyczność i związanie z podłożem.

Na ogród też zawarłaś ubezpieczenie?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 20:17, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Tak Ewo ogród ubezpieczam od dwóch lat. Orzech korzenie ma mocne, ale pochylony w naszym kierunku i konary wiszą nad nami. Jak polecą to do nas.
2 lata bo podobno po tym czasie sąsiad ma zjechać do kraju i wreszcie będzie z nim kontakt.
Nie wiem jak jest z podatkiem czy płaci, jak kolega uprawiał pole ( ten ugór) to on płacił, ale teraz nie uprawia od trzech lat.
a tamtemu prąd odcięli bo właśnie nie płacił. Jak wodociąg robili to namiary owszem mieli, ale na Jego dziadka co od 20 lat nie żyje....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 21:54, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doczytałam, człowiek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 21:59, 03 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Art. 150 kc. Galezie ktore przewisaja na nasz grunt mozna samemu obciac, powiadomiwszy o tym wczesmiej wlasciciela gruntu. Powiadomienie wykonujesz Sylwia tak, ze wysylasz do wlasciciela list polecony na jego znany ci adres w Polsce w ktorym powiadamiasz go o zamiarze obciecia, wyznaczajac mu jednoczesnie termin np. dwoch tygodni zeby mogl zrobic to sam. Po uplywie miesiaca obcinasz galezie. I tyle w temacie, sorry Ewa ze u ciebie. Dobrze ze polozylas ogrod juz spac i pieczesz makowce


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 22:12, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Art. 150 kc. Galezie ktore przewisaja na nasz grunt mozna samemu obciac, powiadomiwszy o tym wczesmiej wlasciciela gruntu. Powiadomienie wykonujesz Sylwia tak, ze wysylasz do wlasciciela list polecony na jego znany ci adres w Polsce w ktorym powiadamiasz go o zamiarze obciecia, wyznaczajac mu jednoczesnie termin np. dwoch tygodni zeby mogl zrobic to sam. Po uplywie miesiaca obcinasz galezie. I tyle w temacie, sorry Ewa ze u ciebie. Dobrze ze polozylas ogrod juz spac i pieczesz makowce




Gabrysiu, miło Cię widzieć z instrumentami i bez.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies