Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 14:41, 04 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
I to jest cała nasza prawda o tworzeniu kwietnych rabat...eksperymentalnie,
przez to nasze rabaty są zawsze żywe i zmienne...Tobie to wychodzi rewelacyjnie, moją eksperymentową bylinówkę opanowały floksy, więc teraz w tę bezobsługową rabatę muszę zaingerować
Podoba mi się wykorzystanie na tej rabacie kuli zimozielonych ja też szukam u siebie miejsca na ich dopasowanie do czegoś?
Co to za bylina ta borodowa Ewcia z tą cudną jeżówką?

Ominęła mnie burza mózgów na temat osi widokowej dobrze tam pasuje ten słupek wodny ja jeszcze pomyślałam o inspekciku po drugiej stronie wanny i słupka?



Rdest przy jeżówce bladej.

Aganiu, gdzie dokładnie ten inspekt - to by mnie interesowało.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 17:32, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Inspekt fajna rzecz, ja jestem bardzo zadowolona, pierwszy raz miałam własne flance
Zdjęcie runianki u mnie Ewcia czeka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poziomka 20:25, 04 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Pszczelarnia napisał(a)


Gruszko, runianka nie da tam rady z powodu ziemi poprzerastanej korzeniami jesiona ogromnego, tam nie ma gleby. Hosty mają zwarty system korzeniowy, więc kopię dla nich dół w tych korzeniach, daję ziemię na start i hosty się zadomowią.

Ale spróbuję z runianką również, żeby się przekonać.

Zależy mi właśnie na jednolitej połaci tego samego (nic, co sugerowałoby istnienie tam jakiejś rabatki). Bluszczu (wyprzedzając inne propozycje) nie chcę.



Miałam kiedyś założoną rabatę pod starym jesionem ( półkole o promieniu ok. 2 m ). Gleba była poprzerastana korzeniami dlatego nasypała trochę ziemi z kompostem ( warstwa gr. 5-10cm). Rosły tam bezproblemowo : runianka , ułudka wiosenna, kokoryczka wielokwiatowa. Corocznie na wiosnę zasilałam je kompostem.
Pozdrawiam cieplutko Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Gruszka_na_w... 20:51, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)
Reania, ogród mój musi być produktywny. Czasami w sezonie w tygodniu robię 5 - 6 kompozycji, dużych bukietów.

Mam już przemyślenia na przyszły sezon: więcej warzyw, więcej jeżyn, więcej malin i porzeczek oraz agrestu.


Produktywność, jadalność nade wszystko.


Bliski mi sposób myślenia. Od maja codziennie jemy własne owoce, od czerwca warzywa. Wyprawa po nie jest jedną z najmilszych chwil dnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:20, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
O! Jest i Lidka z sąsiedniego powiatu, i Marta zza oceanu i Agnieszka Marcowa, a nawet Wendy - dla Was mili goście, taki zwyczaj w ogrodach: ogrodnik, właściciel w dzbanuszkach, fiolkach etc. pokazuje, co obecnie kwitnie:





Fajny zwyczaj

A propo rozważań o osiach widokowych (tutaj) i nowym sąsiedztwie (gdzie indziej), wczoraj w trakcie powrotu z pracy, doszliśmy z M. do tego, że nasze osie widokowe, będą świetnym podglądaczem dla potencjalnych nowych sąsiadów, bo niczym żeśmy się nie zasłonili na ich końcach.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Agania 09:12, 05 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)


Rdest przy jeżówce bladej.

Aganiu, gdzie dokładnie ten inspekt - to by mnie interesowało.


Ewa nie wiem czy dobrze zrozumiałam...słupek ma być gdzieś tutaj tak:


Pomyślałam, że przy źródle wody właśnie miejsce na inspekcik też by się
tu znalazło, bo jakby jest potrzebny przy takim założeniu, że siejesz sporo.
Dokładnie to już sama musiałbyś go sobie umiejscowić, u mnie jest taki przylegający do szklarni,
ale to była taka moja dodatkowa dygresja
poza dyskusją nad osia widokową, patrzę od strony praktycznej
Namieszałam Ci w głowie?
Jest dużo tych rdestów, czy możesz mi napisac dokładnie jaka to odmiana?


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
doliwka 16:59, 08 wrz 2019


Dołączył: 27 gru 2017
Posty: 48
Dzień Dobry Ewo.
Zostałam przekierowana do Ciebie przez Toszkę w sprawie jabłonek ozdobnych.
Mam do obsadzenia donicę pod oknami (zapraszam do "początek początku" tu powoli opisuje moje problemy) i zostałaś polecona jako spec od jabłoni. Szukam odmiany kolumnowej, o szerokości korony ok. 150 cm max i wysokiej na max 3 m.
Jak myślisz co to mogłoby być?
Przepraszam za zaśmiecanie wątku - daj znać to usunę.

Pozdrawiam i gratuluje wspaniałych roślinek.
____________________
Początek początku
galgAsia 12:50, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczółko, a słyszałaś/widziałaś taką jabłoń ozdobną Prairie Fire? W Szczecinie w ten weekend jest kiermasz, i tam ma ta pięknota być. Na zdjęciu prezentuję się pięknie (no brzydkiego by nie wstawili ). A w necie tylko Czesi się nią chwalą. Może coś wiesz? bo okrrropnie mi się spodobała
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 13:13, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziewczyny (odpowiedziałam Oliwce na wątku) ja nie znam nowości jabłonkowych


Świat pędzi do przodu (produkcja drzewek małych, produktywnych, wytrzymałych, bezobsługowych), a ja zwalniam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:20, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Łoj, szkoda... nic to, ja ją sobie obejrzę/sfocę i potem opowiem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies