Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 23:11, 29 sie 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
o ławeczka to też fajne może być zwyczajna deska na pniach jesli pasuje do charakteru miejsca
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
kasia1 07:09, 30 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pszczółko, w ramach burzy mózgów - mam wycięte z gazety zdjęcie warzywnika z taką niewielką, ale wysoką białą kapliczką (murowana, bielona, z czerwonym daszkiem) i tam była wstawiona mała figurka św. Hildegardy. Super to wyglądało. Wyglądało to bardzo urokliwie.
Mogę wyszukać to zdjęcie i przesłać, jeśli temat Ciebie zainteresuje.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
makadamia 07:48, 30 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia poddała pomysł, który i mi chodził po głowie.
Na zakończenie pierwszej osi widokowej można by zbudować coś wąskiego, a wysokiego. Mówiąc bardzo obrazowo - coś podobnego do wygódki.
Ja myślałam o jakiejś maleńkiej szopce na łopatę i widły, kapliczka też by się wpasowała w kontekst miejsca. Jeśli jest tam doprowadzenie wody, to wanienkę można by było zamienić na ściankę z kranikiem i niskim postumentem na postawienie wiadra.

Na drugiej osi widziałabym coś szerszego i niższego. Pierwsza myśl - ławeczka, ale gdyby miało to sens funkcjonalny, to tą wannę można by było przenieść w to miejsce i bardziej wyeksponować.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 07:58, 30 sie 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Pszczółko ślicznie u ciebie
krawnice mam zamiar zaprosić do siebie

pytanie mam
wiem że masz derenie białe
czy dadza radę w półcieniu czy jednak powinny być w słonecznym miesjcu?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anda 08:02, 30 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ewuś, Wasz ogród tętni życiem. Uwielbiam te kolory, dalie, zróżnicowaną zieleń, szklarnię

Osie widokowe fajne. Trudno mi coś doradzić, bo Twój ogród znany mi tylko ze zdjęć. Subiektywnie bardziej widzę tam kształty wysokie i obłe, strzeliste. U siebie mam jedną „oś widokową” i po postawieniu tam ławeczki (kształt bardziej przysadzisty) ogród mi się skrócił o 1/4, a wiosną, gdy widać tam było jedynie pieniek brzozy, oś wyglądała lżej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Lidka 10:10, 30 sie 2019

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Moja propozycja dla zakończenia jednej z osi widokowych- klon polny Carnival( może być szczepiony" dla rozjaśnienia i jednocześnie trochę wyżej niż donice. Podoba mi się też pomysł elementu wodnego.
Serdecznie pozdrawiam.Wiedz, że choć rzadko piszę, to prawie mieszkam w Twoim ogrodzie.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
tulucy 13:48, 30 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Przyznam się, że i mnie chodziło po głowie coś wysokiego, kamiennego... Postument, obelisk, rzeźba... Na końcu tej pierwszej pokazanej osi.

Na drugą nic mi nie chodzi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pszczelarnia 17:31, 30 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję za propozycje, wrócę po łykendzie obszerniej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgorzata_s... 19:43, 30 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Ja tam widzę ładne w formie duże domki dla owadów
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Poziomka 20:34, 30 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bardzo mnie zaciekawił krasnal. Pokażesz ?
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies