Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 23:20, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia_CS 23:37, 19 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pszczelarnia napisał(a)


Tutaj są takie miniaturki (skleroza) ale kwitną non stop (zapytam Vivę)



To "Olivia' Austina, niewysoka, pięknie pachnie, kwitnie (3 razy w sezonie) i jest cudowna




kwitnienie non stop to coś czego poszukuję - jeśli zdobędziesz nazwę - będę wdzięczna

A Olivia mi chodzi po głowie, tylko jeszcze nie wiem gdzie by tu ją wcisnać

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Margerytka40 07:58, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Piękne te dalie u Ciebie, popodziwiam sobie. Mnie póki co nie kuszą. Jak widzę te ilości to padam z podziwu nad wykopywaniem, doglądaniem, sadzeniem. O nieeee, chyba jednak zbyt leniwa jestem na takie akcje co roku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wendy79 08:09, 20 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dalie masz cudowne i ja się w nich zakochałam i myślę nad powiększeniem kolekcji (już się zastanawiam, gdzie je posadzę w przyszłym roku). Jak pobiera się sadzonki (bo sobie piękność jedną upatrzyłam u mamy koleżanki), wystarczy jakiś kawałek karpy, jak duży?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Mala_Mi 08:34, 20 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)


Nie wiem jak zakończył się temat punktów wodnych i czy już są w odpowiedniej ilosci.Bo może skoro stoi tam wanna i jej dobrze dodać ozdobny punkt/kranik i wkoło te konewki
cos takiego albo tzw zlew
https://www.google.com/search?q=s%C5%82upek+ogrodowy+uj%C4%99cie+wody&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrnvyl-6jkAhWITsAKHVLaClEQ_AUIESgB&biw=1025&bih=474#imgrc=T2tezsunji1VLM:

no albo jakiś stół z nadwyżkami z ogrodu

Nie wiem na czym się skończyły rozmyślania bo jestem mocno opóźniona na wątku... Ale Mira ma rację...jak już jest punkt do podlewania to coś w tym kierunku. Przyjemne z pożytecznym.
Teraz obrazki przesmigałam i widzę że jest co poczytać. Ale to na wieczorna kąpiel Muminków zostawię.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 09:46, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasia_CS napisał(a)


kwitnienie non stop to coś czego poszukuję - jeśli zdobędziesz nazwę - będę wdzięczna

(...)


" różyczka to Purple Rain. Wszystko się zgadza, kwitnie nieprzerwanie. Określiłabym ją jako różowo-fioletową i z dopowiedzeniem, że kwiaty drobne ale krzew rośnie do 1m."


Pełna odpowiedź. Czyli nie taka miniaturka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:01, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Dalie masz cudowne i ja się w nich zakochałam i myślę nad powiększeniem kolekcji (już się zastanawiam, gdzie je posadzę w przyszłym roku). Jak pobiera się sadzonki (bo sobie piękność jedną upatrzyłam u mamy koleżanki), wystarczy jakiś kawałek karpy, jak duży?


Tak, powinien mieć takie kiełki. Choć Sylwia Szmaradgowa mówi, że te kupowane w torfie w sklepie na wiosnę często nie mają a wyrastają z nich regularne rośliny.

I tak jest - u mnie nie wszystkie "z folii i torfu" potrafiły pokazać wslpaniałośc kwitnienia. Ale ja w tym roku dalii niczym nie zasilałam, posadziłam do dołków z obornikiem tylko i podlewałam.

Karpy do podziału lepiej kroić wiosną.

Jeszcze zrywam mieczyki do wazonu. Uwaga, opadłe na obrus i na drewno kwiaty bardzo, trwale brudzą. Jak barwniki do farbowania tkanin.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:02, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dla Brzozowej Dziewczyny donice





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 20:10, 23 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Ewo czy Ty zostawiasz na dworze te donice z hostami?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 20:10, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak się przechowuje fuksje?





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies