Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 17:42, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Ewo, ten mieczyk to nie bizantyjski. Moje mają szczuplejsze kwiaty. Myślę, że może to być ten proponowany przez Poppy


I tak pewnie będzie. Dziękuję za fachowość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:50, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
pięknie jest. Zgadzam się, róże w pierwszym seonie się korzenią, w drugim pokazują zapowiedź, a dopiero w trzecim dają spektakl. Nie wiem czemu moje dog rouse nie kwitnąwarunki mają ekstremalne tak jak moja biała pusta w trawniku, ale pod korzeń banana dostały i nic, ostatni rok im daję, jak dalej nic to idą out


A u mnie w różance te inne odmiany oregano (laevigatum: 'Rosenkuppel' 'Herrenhausen') wcale nie chcą się rozrastać.

W tym roku również kocimiętka 'Purple Haze' strajkuje, posadzona na brzegu wzdłuż ścieżki w różance wygląda mizernie.

Puste miejsca czekające na rozrost róż zastąpiłam daliami.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Katkak 19:41, 19 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewunuiu jestem u Ciebie zawsze jak tylko niwe foteczki są. Nacieszę się widokami, powzdycham. Często po cichu, bo ostatnio sporo mam na głowie, ale Pszczelarnia zawsze odpręża, nspiruje i bezustannie mnie uczy. Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:45, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Pszczelarnia napisał(a)


A u mnie w różance te inne odmiany oregano (laevigatum: 'Rosenkuppel' 'Herrenhausen') wcale nie chcą się rozrastać.

W tym roku również kocimiętka 'Purple Haze' strajkuje, posadzona na brzegu wzdłuż ścieżki w różance wygląda mizernie.

Puste miejsca czekające na rozrost róż zastąpiłam daliami.

U mnie tymianki( kupione jako oregano) sieją się na potęgę i najbardziej lubią czysty piach, suchy strumień opanowały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paniprzyroda 20:05, 19 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak zawsze oglądam i tchu mi brakuje na widok takich malarskich kompozycji. A pomimo to pokazywany przez Ciebie ogród z donicami skradł moje serce, podejrzewam, że ze względu na donice właśnie Bizantyjskie mam drugi rok i czekam na okazalsze kwitnienia. I szklarnia, i te niby drobiazgi, tu donica, tam dzban.. ach i och
____________________
Dwa ogrody
Kasia_CS 21:24, 19 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pszczelarnia napisał(a)
Kiedyś Sylwia pytała, jak się ma nowa różanka. Potrzebuje 3 lat na zaistnienie w całej okazałości różanego kwiecia. Obecnie jest tak:








Ewo, na pierwszej fotce to Artemisy? Pięknie Ci kwitną

Zdradź mi jeszcze co jest na kolejnych fotkach i jak wygląda kwitnienie tych róż?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Pszczelarnia 23:03, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasia_CS napisał(a)


Ewo, na pierwszej fotce to Artemisy? Pięknie Ci kwitną

Zdradź mi jeszcze co jest na kolejnych fotkach i jak wygląda kwitnienie tych róż?



Tak to 'Artemis'



Tutaj są takie miniaturki (skleroza) ale kwitną non stop (zapytam Vivę)



To oczywiście 'Diamant' - cudowna, pachnąca i zdrowa



To "Olivia' Austina, niewysoka, pięknie pachnie, kwitnie (3 razy w sezonie) i jest cudowna




Reszta jeszcze nie zasługuje na uwagę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:13, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Portrety dalii ku pamięci, żeby nie poszaleć niepotrzebnie przy zakupie nowych






Ta (choć nie lubię połączenia różowego z żółtym, który jest takim pomarańczowo-morelowym kolorem) ma w sobie coś




Choć czerwona to bardzo ładna

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:15, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tutaj z oddali


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256



Dalia 'Cornel' od Hani - Lejdy


A to właśnie dekoracyjna, krzaczasta, bogato kwitnąca na krótkich łodygach i niska





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies