Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Milka 15:53, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Jak na mnie 2 judaszowce, 5 miłorzębów i wiele magnolii to czyste szaleństwo. Egzotyka zupełna. I jeden zielony buk płaczący na dodatek. I 5 grusz alejowych. I jeden dąb czerwony. Niestety 3 akacje w spadku.

A przecież samymi klonami, brzozami i jarząbami też się zrobi ogród.


Wiekowych jesionów i lip nie liczę, bo to świętość.

100-letnie świerki same wiedzą, że kiedyś nadejdzie ich kres ... .

Oj, tak upodobania się zmieniają.






O rany, no masz tego dobra. U mnie 2 drzewa miłorzęby i jeden Mariken, judaszowiec też jeden.
Magnolie...kocham je, fajnie że tyle posadziłaś, raj na ziemi będzie. U mnie zakwitnie Vulcan, Justyna mi ją przytargała
Z drzew zrobi się ogród, ale dałabyś radę bez bylin i inszości?? Ja nie.
100-letnie świerki, to historia, pozostałe też. Ja wkoło mam te ponad 100-letnie, mankament taki, że wyciągają wodę, a liście u nie wszystkie lądują, wtedy je jakby mniej lubię, ale potem mi mija, bo ich wielkość i pokrój zachwyca nawet zimą, korona drzew też jest pięknem, samym w sobie.



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 16:09, 31 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)

O rany, no masz tego dobra. U mnie 2 drzewa miłorzęby i jeden Mariken, judaszowiec też jeden.
Magnolie...kocham je, fajnie że tyle posadziłaś, raj na ziemi będzie. U mnie zakwitnie Vulcan, Justyna mi ją przytargała
Z drzew zrobi się ogród, ale dałabyś radę bez bylin i inszości?? Ja nie.
100-letnie świerki, to historia, pozostałe też. Ja wkoło mam te ponad 100-letnie, mankament taki, że wyciągają wodę, a liście u nie wszystkie lądują, wtedy je jakby mniej lubię, ale potem mi mija, bo ich wielkość i pokrój zachwyca nawet zimą, korona drzew też jest pięknem, samym w sobie.





Mnie chodziło o to, że pospolitymi drzewami też można zrobić ładny ogród.

Zapomniałam dodać, że mam jeszcze platana i tulipanowca.

Platana już bym nie posadziła.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 16:19, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To się zgadzamy w pełni. Egzotyka nas pociągnęła, to co się sprawdziło, jednak cieszy. Ale uważam, że w internecie dużo przekłamań, brak wiedzy i doświadczenia w stosunku do wielu drzew, krzewów i bylin.
Też sporo nie posadziłabym dziś...na platana jakoś nie miałam wcale chęci, na graby też nie, bo wolę jednak buki.
Jarząb szwedzki i u nas w mieście rośnie, bardziej mnie zachwyca niż jarzębina, choć są piękne, mimo iż pospolite, a liście jarząba piękne, a korale większe.
Tulipanowiec...czekałam na kwiaty, doczekałam się, a potem się okazało, że ledwo je w liściach widać, zadzieranie głowy na wysokość 12m, gdy liście gubi, cały ogród w nich...więc oceniłam jego właściwości, podobieństwo pnai do tamaryszka, paulowni, klona Flamingo i doszłam do wniosku, że jak zetnę to drzewo do poziomu oczu, powinno dać sobie radę. I dał, teraz mam pień, śliczne liście i zero pracy, poza przycinaniem w sezonie, ale to pestka. Tak samo zrobiłam z orzechem włoskim, bo wykończył mnie sąsiedzki.
No to się rozpisałam.
A i zgadzam się co do dereni, w małych ogrodach wyglądają lepiej, mogą być świetnymi soliterami.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 18:50, 31 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Milka napisał(a)

To prawda, że judaszowiec dobry na suszę. Miałam swój w 3 miejscach, na żyznym i mokrym ledwo rósł, posadziłam na suchym stanowisku i dziś ma prawie 6m. U mnie odmiana wschodnia, ma różowe kwiaty, a miał być kanadyjski, który ma fioletowe i najbardziej mi się podoba.
Ten z ciemnymi liśćmi u Pszczółki jest piękny, w realu u Justyny oglądałam, boskie ma liście, kolor niesamowity.

To zastanawiające co piszecie o Judaszowcu, bo mój w tym roku jak była susza, mimo podlewania więdł, a wziął się do życia jak niebo podlało....
Posadzony w przepuszczalnym podłożu, ale pod samą rynną z dachu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 19:38, 31 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ciekawe dyskusje prowadzicie ja jestem zachwycona starodrzewem. Na działce zastałam dużo sosen, świerki, jodły i ...wcale mi nie przeszkadzają Drażnił mnie dąb, ale był młody i dzięki Waszej pomocy wywaliłam Jałowca jednego oddałam, kuł i był strasznym drapakiem Drażnią mnie tuje, które mają mnie odgrodzić od lasu, ale już nic na to nie poradzę...robią tło. Posadziłam zwykłe jarzębiny, a nie szlachetne jarząby szwedzkie i..chyba trochę żałuję, ale szukam miejsca dla jarząbów kolumnowych. Ciągnie mnie do egzotyki, bo dereniem kausa milky way jestem zachwycona. Miał śliczne kwiaty i dekoracyjne owoce, których trochę podjadłam prosto z krzaka Judaszowce też kuszą tym bardziej, że trafiłam na szkółkę, która się w nich specjalizuje...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gardenarium 07:54, 04 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
galgAsia napisał(a)
A ja znalazłam dwa oczary... i nie wiem - kupować teraz czy odpuścić...

'
Oczywiście, że kupować, zapach niesamowity i ta pora kwitnienia - brakuje kwiatów. Ale najbardziej dla zapachu, który wydobywa się w wielkiej gamie i natężeniu. Same kwiaty dość niewidoczne, zależy od koloru.

Mam też, a judaszowca Forest Pansy też mam. Zimował w namiocie, teraz czeka go grunt i mróz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 20:10, 04 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Pszczelarnia napisał(a)


Mnie chodziło o to, że pospolitymi drzewami też można zrobić ładny ogród.

Zapomniałam dodać, że mam jeszcze platana i tulipanowca.

Platana już bym nie posadziła.



A czymże Ci ten platan podpadł?
Mnie jakoś przeraża widok jego kory, mimo że sama w sobie ma swój urok.

Ty i tak miałaś to szczęście, że zastałaś w ogrodzie stare drzewa. Mogłaś się zorientować w proporcjach. Mnie wciąż zaskakują zmiany związane z dorastaniem drzew.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 11:30, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A czymże Ci ten platan podpadł?
Mnie jakoś przeraża widok jego kory, mimo że sama w sobie ma swój urok.

Ty i tak miałaś to szczęście, że zastałaś w ogrodzie stare drzewa. Mogłaś się zorientować w proporcjach. Mnie wciąż zaskakują zmiany związane z dorastaniem drzew.

No właśnie korą. Wojskowy nastrój moro jak nic - święto niepodległości wzbudzające przerażenie. Ale pokrój piękny, majestat, liście ładne i późno spadają i nie są kłopotliwe.

Ale to drzewo do metropolii.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:32, 05 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)

'
Oczywiście, że kupować, zapach niesamowity i ta pora kwitnienia - brakuje kwiatów. Ale najbardziej dla zapachu, który wydobywa się w wielkiej gamie i natężeniu. Same kwiaty dość niewidoczne, zależy od koloru.

Mam też, a judaszowca Forest Pansy też mam. Zimował w namiocie, teraz czeka go grunt i mróz.


Danusiu, a gdzie dekalog ogrodniczy?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 11:53, 05 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Ty i tak miałaś to szczęście, że zastałaś w ogrodzie stare drzewa. Mogłaś się zorientować w proporcjach. Mnie wciąż zaskakują zmiany związane z dorastaniem drzew.

Ja mam tak samo drzewa kocham ponad wszystko, ale ich dorastanie dużo ogranicza, ich pielęgnację, korygowanie wzrostu i możliwość współbytowania z innymi roślinami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies