Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 14:16, 14 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Pszczelarnia napisał(a)



Cuchnący lubi lekko zasadowe. A oczary obojętne i może być naturalnie lekko kwaśne. O wiele ważniejsza przy oczarach jest struktura i zasobność gleby. Dla ciemierników cuchnących też ona ma znaczenie. To są naturalne rośliny podszycia.

Najlepiej, żeby środowiska były obojętne w granicach tolerancji.


Dziewczyny pisały na Forum, że im ciemierniki (hybrydy i nigra) rosną w kwaśnym.
Jak będę miała czas, to zmierzę ph przy najlepszych stanowiskach dla cuchnących u mnie. Tam, gdzie się znaturalizowały.


DziękiTo zostawiam je pod oczarami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:35, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

DziękiTo zostawiam je pod oczarami



Wypróbujesz, po prostu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 16:03, 14 lut 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
mi rośnie najlepiej ciemiernik wschodni, czarny też, a cuchnący dopada uwiąd- juz ze trzy razy próbowałam, nie doczekałam się kwiatów. Nie wiem o co chodzi. wapnuję, sadzę w cieniu, ziemię mam lekką, nie mokrą zdecydowanie, wręcz odwrotnie
____________________
mirkaka 17:53, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
magnolia napisał(a)
mi rośnie najlepiej ciemiernik wschodni, czarny też, a cuchnący dopada uwiąd- juz ze trzy razy próbowałam, nie doczekałam się kwiatów. Nie wiem o co chodzi. wapnuję, sadzę w cieniu, ziemię mam lekką, nie mokrą zdecydowanie, wręcz odwrotnie


Mam to samo z cuchnącym. Ale jeden pęd kwiatowy się zachował. Może należy podlać antygrzybem jakimś , jak powojniki?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gabriela 18:34, 17 lut 2020


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ewa dla Ciebie w prezencie zdjęcia moich oczarow. Najpierw same frędzelki. Mam 4 różne odmiany i wszystkie już zakwitły.

Orange beauty


Pallida i Arnold promise ale który jest który?


I zupełnie NN który zakwitł dopiero teraz
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 18:43, 17 lut 2020


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
I krzaczki z początku lutego

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 18:45, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, przecież nawet nie wiesz, że na O. jest wielkie projektowanie/planowanie/kupowanie oczarów! A Twoja wiedza bezcenna.


Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:30, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
(...)

Pallida i Arnold promise ale który jest który?


(...)


Ten drugi to Pallida, kwitnie najwcześniej? Pachnie ponoć cytrynowo i wyraźnie? Bo A. Promisse też pachnie cytrynowo ale słabiej i kwitnie później niż Pallida.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 19:41, 17 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Tak ten drugi Pallida, one mają tak mocno ubite kwiaty koło siebie. Czy cytrynowo...ja bym powiedziała cytryna z nutą wanilii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 19:43, 17 lut 2020


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie, wcześniej, już w połowie stycznia kwitnie ten bledszy z krótszymi płatkami. Bardziej (najbardziej i najpiękniej) pachnie ten drugi.

No prawda, że nie jestem doinformowana w sprawie oczarów. Zamierzam dokupić piątego oczara, oczywiście Afrodytę - muszę poczekać aż otworzy się szkołka w Krzywaczce, tam zawsze był duży wybór i wszystkie moje są właśnie stamtąd.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies