Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Brzozowadzie... 11:16, 11 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Narcyzki piekne, ta sama odmiana zdobi moją frontową. Mam tylko jedno ale - dość krótko kwitną Choć to też pewnie zależy od pogody. Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 11:54, 11 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A ja się cieszyłam, że mogłam kupić tony kompostu za grosze w miejskiej kompostowni. Wiecie, co mi tam Babka powiedziała? - Ludzie kupują na swoje działki jakiś chłam z gruzem, a z kompostowni nikt nie kupuje, bo nie wie, co to kompost.
Mówię Wam, miałam taką radość, że wykorzystuję to, co ludzie oddali na odpady zielone. I na dodatek takie dobro.

Ziemię z gruzem często nawet mają za darmo bez płacenia bo wykonawca musi wywieźć i obojętne Mu gdzie byle bliżej bo koszty transportu zaoszczędzi, a jak tylko pisze przyjmę ziemię to korzysta i kipruje. Na wsiach w naszej okolicy całe podwórka takim gruzem z ziemia są właśnie utwardzane, a potem na to kamień i kostka brukowa. Ogródek z prawdziwego zdarzenia rzadko się trafia, o kompostowaniu nikt nawet nie myśli już nie mówiąc o kupowaniu ziemi z kompostowni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 12:20, 11 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no ale takiej zimi z kompostowni to ja bym tez nie kupila. No jak mozna cos z kawlkami folii jako kopost sprzedawac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 12:27, 11 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Poczytam jeszcze o tych farbach, wilki znają się na gwiazdach? tak, to ja się nie znam na wilkach. Wyją do gwiazd mając swoje powody..ot natura.


Ewo, chyba do księżyca wyją?


Trzeba poczytać.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 20:47, 11 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Pisałam, że nie znam obyczajów wilków wypada rzeczywiście poczytać, ale gwiazdy to przejęzyczenie, zbyt wiele spraw mam ostatnio na głowie na szczęście pozytywnych.
____________________
EwaSierika
anabuko1 15:30, 12 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
Ewcia jak masz gdzieś zdjęcia ciemiernikow z turzycami i oczaru to bardzo chętnie zobaczę sobie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 07:34, 13 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Miłe dla oka foteczki z parapetu
Uwielbiam ciemierniki i narcyze

Właśnie zastanawiam się nad kompostem z kompostowni właśnie?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 13:40, 13 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tamaryszek napisał(a)
(...)
Aha, zgłosiłaś jakiś czas temu u Asi chyba temat spójności w ogrodzie, rozpisałam się u siebie strasznie na ten temat, zajrzyj, ciekawa jestem Twoich opinii.


Zajrzałam i bardzo dziękuję Ci za dyskusję.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 19:11, 13 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ewka tak się dzisiaj zastanawiam. Bo jak pisałaś, że oczary świetnie wyglądają w ciemierniku cuchnącym to dzisiaj pod moje dosadziłam siewki co dostałam w zeszłym sezonie.
Ale potem mnie piknęło, że coś nie gra. Oczary wolą lekko kwaśne środowisko, a ciemierniki wybitnie zasadowe....czy cuchnącemu obojętne???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:08, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewka tak się dzisiaj zastanawiam. Bo jak pisałaś, że oczary świetnie wyglądają w ciemierniku cuchnącym to dzisiaj pod moje dosadziłam siewki co dostałam w zeszłym sezonie.
Ale potem mnie piknęło, że coś nie gra. Oczary wolą lekko kwaśne środowisko, a ciemierniki wybitnie zasadowe....czy cuchnącemu obojętne???



Cuchnący lubi lekko zasadowe. A oczary obojętne i może być naturalnie lekko kwaśne. O wiele ważniejsza przy oczarach jest struktura i zasobność gleby. Dla ciemierników cuchnących też ona ma znaczenie. To są naturalne rośliny podszycia.

Najlepiej, żeby środowiska były obojętne w granicach tolerancji.


Dziewczyny pisały na Forum, że im ciemierniki (hybrydy i nigra) rosną w kwaśnym.
Jak będę miała czas, to zmierzę ph przy najlepszych stanowiskach dla cuchnących u mnie. Tam, gdzie się znaturalizowały.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies