Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:07, 10 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zostawiam na ten tydzień. Narcyzki 'Cheerfulness'. Pędzone, zakwitły i pachną.



I jeszcze ciemiernik z rozmarynem z okna kuchennego

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 20:16, 10 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ewo, ja z technicznym pytaniem, rozglądałaś się już za farbą do przemalowania ławek metalowych? muszę? jedną ławkę dopasować do stolika, podpatrywałam w necie ale znam się na tym niczym wilk na gwiazdach, z kolorem nie ma problemu tylko boję się połysku ewentualnego.
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 20:25, 10 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Ewo, ja z technicznym pytaniem, rozglądałaś się już za farbą do przemalowania ławek metalowych? muszę? jedną ławkę dopasować do stolika, podpatrywałam w necie ale znam się na tym niczym wilk na gwiazdach, z kolorem nie ma problemu tylko boję się połysku ewentualnego.


Wilki znają gwiazdozbiory, Ewo.

Jeszcze nie, choć wiem, że to powinien być kolor podsunięty w opisie przez Romę (taki jasny malinowy). Viva kiedyś mówiła o kolorach Tikurilli - zwykły akryl, może wersja mat? Chociaż ja bym dla metalu wybrała półmat albo nawet błysk.


A propos wilków, w sobotę było magicznie w naszych górach. Nie chciałabym sama spędzić nocy na szlaku.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
m_gocha 20:40, 10 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Może jeszcze kilka słów dorzucę w kwesti kompostu z kompostowni.
Przyznam, że kupiłam kiedyś... choć miałam mieszane uczucia. Zwłaszcza jak zobaczyłam listę odpadów, które przyjmuje kompostownia (m.in. osady z zakładowych oczyszczalni ścieków oraz osady z komunalnych oczyszczalni ścieków). Po drugie, gdy wdałam się w rozmowę z paniami tam pracującymi na moje pytanie czy ten kompost nadaje się do warzywnika najpierw zapewniły że ten kompost ma stosowne certyfikaty, ale potem dodały po cichu, że chyba na grządki to nie bardzo się nadaje. Po trzecie po przywieieniu go pod dom długo unosił sie taki dziwny zapach chemiczny. Kompost przeleżał w pryzmie 2 lata i wtedy trochę był mniej "chemiczny". Oczywiście na grządki warzywne nigdy nie odważyłabym się go wykorzystać. Posedł pod trawnik i do przekopania z ziemią rodzimą przy zakładaniu rabat.
Do warzywnika zawsze stosuję swój kompost. Jest rewelacyjny ale to wszyscy na O. wiedzą
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Pszczelarnia 20:46, 10 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
m_gocha napisał(a)
Może jeszcze kilka słów dorzucę w kwestii kompostu (...)
Do warzywnika zawsze stosuję swój kompost. Jest rewelacyjny ale to wszyscy na O. wiedzą


I to jest sedno.


Warto wiedzieć, co "w kompoście piszczy".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 21:16, 10 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a nie to ja u nas widze co u nas sie na kompost wrzuca, poprotu ludzie przwoza odpady z ogrodu i one na takich haldach leza, potem je maszynami rozdrabniaja i kompostuja. Moge do haldy podejsc tam gdzie wyrzucane jest i zobaczyc co tam lezy.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 21:19, 10 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Pszczelarnia napisał(a)





A propos wilków, w sobotę było magicznie w naszych górach. Nie chciałabym sama spędzić nocy na szlaku.



A słyszałaś o tym, że jednemu naukowcowi udało się ze Śnieżnika zobaczyć Alpy?
Naukowo już parę lat temu obliczył, że jest to możliwe, ale dopiero w tym roku słowo stało się ciałem.
Ładną masz zimę, a kwiaty w oknie kuchennym bardzo przybliżyły nadejście wiosny
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 21:29, 10 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Poczytam jeszcze o tych farbach, wilki znają się na gwiazdach? tak, to ja się nie znam na wilkach. Wyją do gwiazd mając swoje powody..ot natura.
____________________
EwaSierika
anabuko1 06:42, 11 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Pszczelarnia napisał(a)
Zostawiam na ten tydzień. Narcyzki 'Cheerfulness'. Pędzone, zakwitły i pachną.



I jeszcze ciemiernik z rozmarynem z okna kuchennego


Bardzo ładne
Widoczki zimowe też ładne. W tym roku takie rzadkie i wyjatkowe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Brzozowadzie... 11:15, 11 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)


I to jest sedno.


Warto wiedzieć, co "w kompoście piszczy".

Tak, tak, też zakupiłam zeszłej jesieni ze 40 ton kompostu. Miała mnóstwo maleńkich skrawków folii... Do warzywnika nigdy bym go nie użyła.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies