Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 15:46, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
m_gocha napisał(a)
Ewo! Chyba zadam teraz głupie pytanie Ale te cyklameny to jaką specjalna odmiana czy to te same jakie można kupic w kwiaciarni, marketach?



Nie ma głupich pytań.

To są bluszczolistne zwane neapolitańskimi. Są jeszcze dyskowate i purpurowe - wszystkie mogą rosnąć w gruncie.

Te z kwiaciarni to perskie (w gruncie przemarzną, chociaż moja mama ma je w gruncie od zeszłego roku, tę zimę przeżyły).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:09, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariuszG napisał(a)
(...)
-Malus "Chopinii" ciekawa nazwa,ale nie znalazłem zdjęć w internecie
-Malus "Profusion" - ta jest troszkę zbyt podobna do "Royalty" którą już mam
-Malus "Van Eseltine"
-Malus "John Downie"

Cieszę się, że jest w czym wybierać



Ten Chopinii to może taka 'Fryderyk Chopin 1965' z Żelazowej Woli - bardzo słaby selekt. Na 14 punktów ma 9 .

Van Eseltine - w niektórych regionach poddatna na zarazę ogniową (nie wiem od czego to zależy) i ma kwiaty różowe.
a John Downie - kwiaty po rozwinięciu śnieżnobiałe i pachnące - obie dobre. Mają w tej klasyfikacji 12 pkt. - v. E. i 11 pkt. John D.

Owoce - obie mają jadalne i lubiane przez ptaki. U v Esel. znawcy podkreślają jej niezmieniający się pokrój stożkowy i urok kwiatów oraz zielone błyszczące liście, nie wiem czy się wybarwiają?.
J. Downie z czasem robi się taką szeroką beczką.

Chyba trzeba ciągnąć losy?

Jest w czym wybierać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 16:13, 18 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
poogladalam oczary Twoje i Gabrysi. Oczar to jedna z pierwszych swiadomie kupionych roslin w moim ogrodzie szkoda, ze zyciu mu troche kopa dalo na poczatku ale teraz jest juz sliczny. Drugi niestety nie przezyl, mysle, ze nornica go podzarla, bo bez korzeni wyciagnelismy. Zolty byl. Musze koniecznie taki drugi dokupic.
Mnie czeka przesadzanie orzecha, za tydzien bedzie, bo czekamy na pomocnika.

U Ciebie i na kamieniu tak pieknie wszytko rosnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MariuszG 16:56, 18 lut 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Cudownie! Dziękuję Ci ogromnie . Masz fantastyczną wiedzę, muszę poszukać zeszłorocznej wiosny u Ciebie. Pomału klaruje mi się wybór. Miałem wielką ochotę na Chopina, ale chyba zrezygnuję. Ciekawe, że nie udało mi się zdjęć znaleźć.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Urszulla 19:00, 18 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Super relacja Gabrysi z kwitnienia oczarów. Ale jak zobaczyłam wykopywnie gruszy to przeżyłam rozterki- termin wprawdzie odpowiedni ale ile odwagi trzeba mieć
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 19:12, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Ewa
Dużo się tu u Ciebie dzieje trochę wypadłam z rytmu ,staram się nadrabiać

poczytałam o przesadzaniu gruszy -musi się przyjąć w nowym miejscu ...trzymam kciuki

..kompozycje na stole masz przepiękneeee

..oczarami jestem oczarowana mam 2 patycki nieznanej nazwy ,a koniecznie jeszcze chcę żółtego

..a i jeszcze ciemierniki...u mnie wyginęły niestety ….mus zakupić i ponownie spróbować
Pozdrowionka




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mira 15:53, 19 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
https://www.targigardenia.pl/pl/aktualnosci/zlote-medale-mtp-gardenia-2020-przyznane/

Tu sa złote medale na Gardenii a jednym z nich jest

LINIA ZIEMI WOKAS SMART / Zgłaszający: WOKAS SA

WOK AS SMART to ziemia premium przeznaczona do wszechstronnego stosowania w uprawie roślin ozdobnych, ziół, owoców i warzyw.Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości naturalnych torfów, wzbogaconych długodziałającym, wieloskładnikowym nawozem oraz składnikami regulującymi naturalnego pochodzenia, WOKAS SMART polepsza właściwości fizykochemiczne gleby, poprawiając jej strukturę i zapewniając optymalne warunki do rozwoju roślin.

co o tym myśleć?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 16:13, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Najpierw torf jest wydobywany na szeroką skalę, firmy się wzbogacają na koszt środowiska naturalnego

https://www.nabu.de/natur-und-landschaft/moore/moore-und-klimawandel/23375.html

A potem Unia Europejska dofinansowuje renaturalizację, która trwa bardzo długo i nie odbudowuje już tego środowiska w takim samym stopniu jak to było przedtem

https://life-peat-restore.eu/pl/projekt/litwa/

Nie wiem, co myślec o tym złotym medalu. Nic dobrego nie myślę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 16:25, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
https://www.targigardenia.pl/pl/aktualnosci/zlote-medale-mtp-gardenia-2020-przyznane/

Tu sa złote medale na Gardenii a jednym z nich jest

LINIA ZIEMI WOKAS SMART / Zgłaszający: WOKAS SA

WOK AS SMART to ziemia premium przeznaczona do wszechstronnego stosowania w uprawie roślin ozdobnych, ziół, owoców i warzyw.Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości naturalnych torfów, wzbogaconych długodziałającym, wieloskładnikowym nawozem oraz składnikami regulującymi naturalnego pochodzenia, WOKAS SMART polepsza właściwości fizykochemiczne gleby, poprawiając jej strukturę i zapewniając optymalne warunki do rozwoju roślin.

co o tym myśleć?


nie myśleć.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 16:28, 19 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Kupiłam kiedyś bo musiałam na szybko jakieś podłoże tej firmy - nie byłam zadowolona.
Wyjątkiem jest ich kompost. Całkiem niezły , chyba ze zaraz ktoś mnie uświadomi, że jednak jest be...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies