Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 21:30, 17 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Współczuję tych wykopalisk, dobrze, że koparka pomogła, ale też szkód narobiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 21:35, 17 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18034
Będę trzymała kciuki za Twoją gruszę. My koparką i silnym sąsiadem przesadzaliśmy kilkumetrowe tuje, najbliższe dwa sezony pokażą czy z sukcesem.
Profil glebowy cud, miód, malina.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MariuszG 22:31, 17 lut 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Jakiż człowiek jest głupi, patrzę na ostatnie zdjęcia i serce szybciej bije . A niby to zwykłe "kwiatki". Zawsze się zatracę w tym ogrodzie...

Jednak spośród wiosennych roślin hitem dla mnie chyba są cyklameny. Pierwszy raz widzę takie sprężyny.


Pszczelarnia napisał(a)



Tak przyglądam się przenosinom gruszy, ile pracy w nie włożyliście. W miniony weekend wycięta została grusza z mojego ogrodu... Rosła przez 85 lat. Mam ogromne poczucie krzywdy, jakie wyrządziliśmy drzewu. Przy tak sędziwym wieku czuć respekt wobec upływającego czasu. Spróchniałe, łuszczące się krzywe gałęzie pokryte mchem. Nie zagłębiając się w szczegóły, nie było niestety innego wyjścia.

Teraz planuję posadzić 3 rajskie jabłonie. Czy możesz powiedzieć coś o którejś z nich? Kojarzę, że masz w swoim ogrodzie kolekcję.

1. Malus ''Wintergold''
2. Malus ''Red Sentinel''
3. Malus ''Eleyi''
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
m_gocha 22:36, 17 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ewo! Chyba zadam teraz głupie pytanie Ale te cyklameny to jaką specjalna odmiana czy to te same jakie można kupic w kwiaciarni, marketach?

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Pszczelarnia 10:05, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Współczuję tych wykopalisk, dobrze, że koparka pomogła, ale też szkód narobiła


. Tylko trawnik zmasakrowała i kawałek rabaty - zrobi się na nowo. Byle grusza przeżyła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:06, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mrokasia napisał(a)
Będę trzymała kciuki za Twoją gruszę. My koparką i silnym sąsiadem przesadzaliśmy kilkumetrowe tuje, najbliższe dwa sezony pokażą czy z sukcesem.
Profil glebowy cud, miód, malina.


I orzeszki ...


Powinnam wejść na b. wysoką drabinę i ją przyciąć czym prędzej. Koniecznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 10:20, 18 lut 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Akcja grusza świetna! To prawda, Tadeusz ma oko niezwykłe.
Ciemierniki cuchnące, łany całe!- Ewo, to aż boli, takie jest piękne.
Oczary Wasze czarują!
____________________
Pszczelarnia 10:20, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariuszG napisał(a)
Jakiż człowiek jest głupi, patrzę na ostatnie zdjęcia i serce szybciej bije . A niby to zwykłe "kwiatki". Zawsze się zatracę w tym ogrodzie...

Jednak spośród wiosennych roślin hitem dla mnie chyba są cyklameny. Pierwszy raz widzę takie sprężyny.




Tak przyglądam się przenosinom gruszy, ile pracy w nie włożyliście. W miniony weekend wycięta została grusza z mojego ogrodu... Rosła przez 85 lat. Mam ogromne poczucie krzywdy, jakie wyrządziliśmy drzewu. Przy tak sędziwym wieku czuć respekt wobec upływającego czasu. Spróchniałe, łuszczące się krzywe gałęzie pokryte mchem. Nie zagłębiając się w szczegóły, nie było niestety innego wyjścia.

Teraz planuję posadzić 3 rajskie jabłonie. Czy możesz powiedzieć coś o którejś z nich? Kojarzę, że masz w swoim ogrodzie kolekcję.

1. Malus ''Wintergold''
2. Malus ''Red Sentinel''
3. Malus ''Eleyi''



To cyklamen bluszczolistny (kwitnie jesienią), zimą ma takie zielone liście a potem epimedia go zasłaniają i nie wiem, jak wygląda przez cały sezon. Aż do momentu, kiedy widzę, że we wrześniu coś kwitnie.
Malus Eleyi - nie mam jej. Ma ładne owoce i liście ale jest podatna na parcha.

Wintergold ma drobne żółte owoce, pokrój troszkę chaotyczny i też poddatna na parcha ale bardzo obficie owocuje. A Red Sentinel to taka pokazowa jabłonka (dobra pod każdym względem, owoce jednolicie czerwone). Zobacz sobie jeszcze j. 'Everest' - ma owoce w ciepłym żółtym kolorze z rumieńcem czerwono-pomarańczowym. Bardzo ładna i też zdrowa - moja faworytka.

I jeszcze pospolity ale b. dobry Golden Hornet lub Adirondack - bardzo dobre.


A stare drzewa w ogrodach? I drzewa umierają. Taki obieg materii.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:27, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Akcja grusza świetna! To prawda, Tadeusz ma oko niezwykłe.
Ciemierniki cuchnące, łany całe!- Ewo, to aż boli, takie jest piękne.
Oczary Wasze czarują!


To Gabrysi oczary. Nasze to mikruski, cierpiące na susze.

Ciemierniki cuchnące zerwałam raz do bukietu - czym prędzej wyrzuciłam, cuchną strasznie. To jest takie piękno niedostępne wszystkim zmysłom.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MariuszG 13:51, 18 lut 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ewo, ogromnie dziękuję za informacje o jabłonkach. Bardzo mi to pomoże. Jabłonie mam możliwość kupić stacjonarnie w 10 litrowych pojemnikach więc wybieram spośród dostępnej oferty. Niestety nie ma w sprzedaży Golden Hornet ani Anirondack. Do wyboru są jeszcze
-Malus "Chopinii" ciekawa nazwa,ale nie znalazłem zdjęć w internecie
-Malus "Profusion" - ta jest troszkę zbyt podobna do "Royalty" którą już mam
-Malus "Van Eseltine"
-Malus "John Downie"

Cieszę się, że jest w czym wybierać
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies