Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Margerytka40 20:19, 17 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Spory już ten oczar Ewuś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 20:19, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I o ciemiernikach cuchnących.

W dobrym środowisku naturalizują się szybko.

U mnie w dziwnych miejscach, pod cisami, na skarpie, nad wodospadem, na rabacie też.

Te zagrzybione trzeba chyba ściąć, wcześniej pozwolić się rozsiać i wykopać. Opryski na wiele się nie zdadzą.


Tutaj pomieszane cuchnące z hybrydami oraz nigra - niedobrze, nie lubię takich "kolekcji" .








I ucywilizowane






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 20:21, 17 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Profil glebowy trochę przerażający Taki piękny ogród powstał na kamieniach - jesteś cudotwórcą Ciemiernik ma kolor mocno energetyzujący, podoba mi się. Oczary... wszyscy je ostatnio kochamy. Tak sobie obserwuję od kilku lat przechodzące przez Ogrodowisko mody na poszczególne rośliny, na kilka z nich nawet się załapałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:24, 17 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
O! Jeśli u Ciebie przebiśniegi Woronowii już na takim etapie, to moje już drugi rok z rzędu nie zakwitną. Liście mają piękne, ale bez kwiecia. Co może być przyczyną?

Na widok Przekroju glebowego zadrżała moja przepuklina.
Akcja przenosin gruszy wielce skomplikowana.

Dziękuję za sprowadzenie Gabrysi na forum. Brakuje jej, nieprawdaż?

Moje dwa oczary wirginijskie też rosną wachlarzowato. Ten mniejszy to nawet tak samo jak Twój ze zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 20:28, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu,

jest w donicy (słabe zdjęcie), wiesz, cudem odratowany. Ale ma wole życia i w donicy zadbam o niego.



Feuerzauber jest lepszy, choć w tym roku gorzej kwitnie:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:31, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I jeszcze cyklameny. Chcą się rozrastać, tylko powinnam im pomóc - usunąć epimedium i najpoźniej w czerwcu je rozsadzić:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:35, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O! Jeśli u Ciebie przebiśniegi Woronowii już na takim etapie, to moje już drugi rok z rzędu nie zakwitną. Liście mają piękne, ale bez kwiecia. Co może być przyczyną?

Na widok Przekroju glebowego zadrżała moja przepuklina.
Akcja przenosin gruszy wielce skomplikowana.

Dziękuję za sprowadzenie Gabrysi na forum. Brakuje jej, nieprawdaż?

Moje dwa oczary wirginijskie też rosną wachlarzowato. Ten mniejszy to nawet tak samo jak Twój ze zdjęcia.



Kamienie wywieźliśmy ręcznie. Koparka zmasakrowała teren. Pomysł przesadzenia gruszy to myśl eMa - ma zadziwiający zmysł osi, układów, linii rabat, odległości etc.

Gabrysi brakuje, mam nadzieję, że czyta te słowa.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:42, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Profil glebowy trochę przerażający Taki piękny ogród powstał na kamieniach - jesteś cudotwórcą Ciemiernik ma kolor mocno energetyzujący, podoba mi się. Oczary... wszyscy je ostatnio kochamy. Tak sobie obserwuję od kilku lat przechodzące przez Ogrodowisko mody na poszczególne rośliny, na kilka z nich nawet się załapałam


Zuzanno, wśród kamieni jest i trochę takiej nawiezionej gliny (oprócz asfaltów, betonów popowodziowych, słoików, ram okiennych i złotych obrączek).

Mody Ogrodowiskowe - popieram. To dobre wzorce. Jest dużo frajdy w tym.

Ale warto przy całych tych wybiegach modowych się nie zatracić w modach. Trudne jest dochodzenie do własnego stylu. Ileż to razy machało się szpadelem w rytm muzyki "z flanki na flankę".









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:03, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Nie, wcześniej, już w połowie stycznia kwitnie ten bledszy z krótszymi płatkami. Bardziej (najbardziej i najpiękniej) pachnie ten drugi.

No prawda, że nie jestem doinformowana w sprawie oczarów. Zamierzam dokupić piątego oczara, oczywiście Afrodytę - muszę poczekać aż otworzy się szkołka w Krzywaczce, tam zawsze był duży wybór i wszystkie moje są właśnie stamtąd.


Gabrysiu, szukaj oczara 'Vesna", 'Afrodyta' jest, jaka jest. Wiesz "duc in altum" z oczarami. Masz takie warunki po temu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:08, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Nie, wcześniej, już w połowie stycznia kwitnie ten bledszy z krótszymi płatkami. Bardziej (najbardziej i najpiękniej) pachnie ten drugi.

No prawda, że nie jestem doinformowana w sprawie oczarów. Zamierzam dokupić piątego oczara, oczywiście Afrodytę - muszę poczekać aż otworzy się szkołka w Krzywaczce, tam zawsze był duży wybór i wszystkie moje są właśnie stamtąd.



Tego da się też zidentyfikować ale muszę poszukac w notatkach. Szersze "petals" i najwcześniejsze kwitnienie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies