Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mirkaka 16:32, 05 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Ech, jak mi żal tych świerków. Teraz jest pięknie, ale wtedy było .. ech
Ewo ten strumień i łączka śnieżyczek to u Ciebie? Cudownie tam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 16:41, 05 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mirkaka napisał(a)
Ech, jak mi żal tych świerków. Teraz jest pięknie, ale wtedy było .. ech
Ewo ten strumień i łączka śnieżyczek to u Ciebie? Cudownie tam


Nie, troszkę dalej i wyżej. Tam (uwaga autopromocja w artykule).


To nie śnieżyczki - przebiśnieg a śnieżyce wiosenne (leucojum vernum, gatunek sudecki).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 19:43, 05 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
tulucy napisał(a)
To mój kamyczek - z ogrodu rodziców - korzenie cisowe skutecznie wrastają w rury kanalizacyjne - na łączeniach tychże - mimo wszelkiej maści uszczelek i zabezpieczeń - po kilkukrotnym zalaniu piwnicy z powodu zapchanej rury zapadła decyzja o wycięciu dwóch kilkunastoletnich krzewów cisowych, rosnących tuż obok przebiegu tej nieszczęsnej kanalizacji. Tata czyszcząc instalację tą śrubą hydrauliczną wyciągał kłęby korzeni...

To mnie załamałaś...
W ubiegłym roku posadziłam cisy kolumnowe nad światłowodem, bo korzenie jakoś "ominą" przewód... Masakra. Przesadzać?
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 20:17, 05 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Helen, ale z moich "skromnych" wiadomości w temacie światłowodu - to on jest w całości kładziony, bez żadnych łączeń chyba? To raczej nie mają w co wrastać te korzonki... u rodziców wrastały w łączenia na rurach.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 20:40, 05 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Nigdy nie widziałam śnieżyc w naturze. W mojej okolicy masowo rosną zawilce gajowe.

Fajnie działacie w tym towarzystwie. Widać, że sprawia Wam to radość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:41, 05 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
tulucy napisał(a)
Helen, ale z moich "skromnych" wiadomości w temacie światłowodu - to on jest w całości kładziony, bez żadnych łączeń chyba? To raczej nie mają w co wrastać te korzonki... u rodziców wrastały w łączenia na rurach.

Łucja, to mnie uspokoiłaś. Dzięki, bo szkoda by mi było zmieniać tę kompozycję.
____________________
Helen - Hortensjowo
sierika 21:09, 05 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Korzenie zawsze ciągną do wilgoci, czują w rurach wodę to wrastają.
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 21:46, 05 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Pszczelarnia napisał(a)


W międzyczasie, w oczekiwaniu na rozrośnięcie się bylin, ta rabata była nawet zdominowana przez jednoroczne








Ależ musiał być zapach wokół domu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:19, 06 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Ewo, u Agnieszki z Księżycowego podlinkowałam zdjęcie badylków miskanta w groszku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
nicol21 20:37, 06 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Piękna historia tworzenia magicznego zakątka. Podziwiam Wasz zapał i chęci. Jest cudniaście a na pewno jeszcze nie jedną rzeczą nas zaskoczysz!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies