Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gruszka_na_w... 18:50, 25 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Piękna podróż w czasie. Pamiętam jakie napięcie towarzyszyło zakupom różaneczników przez Anię. Całe forum tym żyło.

Warunki świetlne zmieniły się diametralnie. A i nastrój jest teraz zupełnie inny. Z tajemniczej, nieco mrocznej chatki wyłoniło się coś, co tryska energią.

Warto było odbyć tę podróż, Odysie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Urszulla 19:29, 25 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Wciągnęła mnie rano Twoja opowieść. Zaskakujące dla mnie jest to że dokonywałaś tych zmian w długim przedziale czasowym. A ja myślałam że robisz szybkie rewolucje ufff ...teraz wiem że nie tylko ja jestem dręczona wyborami i ciągłym myśleniem z czym iść dalej
Gdybym miała decydować o zagospodarowaniu terenu nie miałabym pomysłu co sadzić pod takimi drzewami, gratulacje za atrakcyjność wyborów
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sierika 19:50, 25 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ostatnie podsumowanie jakoś mnie rozstroiło, mój przedogródek to najgorszy kawałek ogrodu, odpuszczony na dobre. Uciekam od koncepcji nasadzeń, od pielęgnacji tego co jest, potworny hałas oskarżam za to ale i psy, które niszczą murawę, dziesiątki taczek "łat" wpasowywanych każdej wiosny i tak nie mają racji bytu, nie znoszę tego miejsca.
____________________
EwaSierika
magnolia 09:21, 26 lut 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)


Mira, ja nad każdym drzewem boleję. Jak eM./ szwagier przystępują do cięcia to uciekam. Ale też i uczestniczę, jak stary drwal, trzeba liną naprowadzić, popchnąć, wejść wysoko i obciąć gałęzie i pomóc wykopać.

Zawsze sadzę gdzieś nowe drzewa, choć to marna pociecha ale myślę sobie to już dla kolejnych pokoleń.

Mam w sadzie 2 stare jabłonki - "do niczego", kupa próchna ale na samą myśl o ich wycięciu robi mi się ... słabo. I tutaj nie pomaga fakt, że nowe czekają na posadzenie.


latem u sąsiada była ostra wycinkaa nas nie było akurat. Zadzwonił czy może wyciąc starą gruszkę u nas, prawie w granicy. Zr stara, spróchniała, same próchno. Zgodzilismy się i nie możemy odżałować. pewnie dlatego, że żałujemy w pakiecie około 100 drzew które wyciął u siebie i zmienił dziki zagajnik na krajobraz księżycowy.Ale teraz bym już nie dała wyciąc tej gruszki, bo było w niej dużo życia. Czasem takie stare drzewa są ostoją dzikości, świata nieregulowanego ludzką ręką.... może zostaw te jabłonie, piękne są, a nie wyhodujecie już tak dostojnych okazów.
____________________
Gardenarium 10:05, 26 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Starej jabłoni pomaga mocne odmłodzenie, z konarów wybiją nowe, zdrowe przyrosty z których potem uformujesz nowe, owocujące gałęzie. My tak z robiliśmy z papierówką w ogrodzie babci Jasi i wiele lat jeszcze owocowała, jest do dziś, ale ten ogród nie jest już "mój". Ale papierówka żyje, choć miała raka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 10:32, 26 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pszczelarnia napisał(a)


Posadziliśmy tam w sumie 4 miłorzęby wzdłuż podjazdu i 1 magnolię w środku rabaty.

Po przeciwnej stronie są 3 magnolie.


Wybór drzew jest najważniejszy.
Skłaniam się by posadzić u siebie na takiej wizytowej rabacie magnolię zamiast Pissardi...
Jakie masz u siebie?
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 10:56, 26 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Na środku magnolia soul. 'Lennei Alba'.


Na przeciwnej stronie 2 szt. m. stellata i 1 szt. m. biała, o pokroju wąskim słupowym 'Wada's Memory'



Ale magnolii pięknych jest wiele. Mi podoba się 'Galaxy' i 'Leonard Messel' a z żółtych (też kolumnowa) 'Yellow Lantern' lub 'Daphne'.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:58, 26 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Ostatnie podsumowanie jakoś mnie rozstroiło, mój przedogródek to najgorszy kawałek ogrodu, odpuszczony na dobre. Uciekam od koncepcji nasadzeń, od pielęgnacji tego co jest, potworny hałas oskarżam za to ale i psy, które niszczą murawę, dziesiątki taczek "łat" wpasowywanych każdej wiosny i tak nie mają racji bytu, nie znoszę tego miejsca.


Ewo, do boju!

Idzie wiosna, trzeba ogrodowe fronty pucować!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sarenka 11:36, 26 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pszczelarnia napisał(a)
Na środku magnolia soul. 'Lennei Alba'.


Na przeciwnej stronie 2 szt. m. stellata i 1 szt. m. biała, o pokroju wąskim słupowym 'Wada's Memory'



Ale magnolii pięknych jest wiele. Mi podoba się 'Galaxy' i 'Leonard Messel' a z żółtych (też kolumnowa) 'Yellow Lantern' lub 'Daphne'.


Dziękuję! Już zapisuje i poczytam o nich. Wiem,że jest dużo ładnych odmian i szukam, ale ciekawi mnie też zdanie was, tych którzy je mają czy jesteście zadowoleni z wyboru
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 11:39, 26 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak. Choć Wada's Memory długo się zbiera. Mam podejrzenia co do nornic i powinnam działać.

Obejrzyj sobie takie magnolie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies