Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sarenka 11:48, 26 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję, powoli tworzę listę
____________________
Magda W samym sloncu
paniprzyroda 15:33, 26 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, czy dobrze kojarzę, że część śnieżyc uprawiasz w donicach? Zastanawiam się nad taką opcją
____________________
Dwa ogrody
Iwonka 19:36, 27 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Cieszę się Pszczółko, że opisałaś historię zmian na rabacie frontowej. Próbowaliście zawalczyć o świerki, robić nasadzenia... Los zadecydował inaczej.
Przy obecnych, jakże często ekstremalnych wichurach, pojawiają się coraz większe obawy o duże drzewa tak blisko domu. Przynajmniej u mnie lęk jest ogromny. A i nasadzenia pod takimi drzewami to jakże często walka z wiatrakami.
Miłorzęby uwielbiam, świetnie znoszą cięcie.
Rabata frontowa miała dobry start dzięki nawierzchni ułożonej w pobliżu. Drobna kostka bardzo gustownie wyznaczyła ramy, będzie się też cudnie starzeć. Pamiętam jak dwadzieścia lat temu walczyłam o taką, jednak cena przy naszej ogromnej powierzchni była powalająca. Do dziś żałuję!
Nowe nasadzenia bardzo szybko dały wrażenie masy i przenikania. Ciągle coś się na tej rabacie dzieje. Super ci wyszła.
Poproszę o systematyczną dokumentację tego miejsca w sezonie, to będzie dobra lekcja dla wielu z nas
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Mala_Mi 22:01, 28 lut 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Historia rabaty ... fajne takie historie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margerytka40 22:13, 28 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewuś mnie ta historia pokazuje, że ogród to nie martwa natura, nie wystarczy obmyślić dobry plan, wsadzić i już do końca jest super.Chyba nawet nudno by było tak. Na szczęście możemy zmieniać, ulepszać, dążyć do wymarzonego ogrodu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 23:04, 02 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
Ewo, czy dobrze kojarzę, że część śnieżyc uprawiasz w donicach? Zastanawiam się nad taką opcją


Nie śnieżyce a śnieżyczki. Od zeszłego roku. Nie zakwitły. Muszę pomyśleć dlaczego.

Śnieżyce mam takie - w donicach też ale te wysadzę do gruntu.













____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:08, 02 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Ewuś mnie ta historia pokazuje, że ogród to nie martwa natura, nie wystarczy obmyślić dobry plan, wsadzić i już do końca jest super.Chyba nawet nudno by było tak. Na szczęście możemy zmieniać, ulepszać, dążyć do wymarzonego ogrodu


W międzyczasie, w oczekiwaniu na rozrośnięcie się bylin, ta rabata była nawet zdominowana przez jednoroczne







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:10, 02 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Iwonka napisał(a)
Cieszę się Pszczółko, że opisałaś historię zmian na rabacie frontowej. Próbowaliście zawalczyć o świerki, robić nasadzenia... Los zadecydował inaczej.
Przy obecnych, jakże często ekstremalnych wichurach, pojawiają się coraz większe obawy o duże drzewa tak blisko domu. Przynajmniej u mnie lęk jest ogromny. A i nasadzenia pod takimi drzewami to jakże często walka z wiatrakami.
Miłorzęby uwielbiam, świetnie znoszą cięcie.
Rabata frontowa miała dobry start dzięki nawierzchni ułożonej w pobliżu. Drobna kostka bardzo gustownie wyznaczyła ramy, będzie się też cudnie starzeć. Pamiętam jak dwadzieścia lat temu walczyłam o taką, jednak cena przy naszej ogromnej powierzchni była powalająca. Do dziś żałuję!
Nowe nasadzenia bardzo szybko dały wrażenie masy i przenikania. Ciągle coś się na tej rabacie dzieje. Super ci wyszła.
Poproszę o systematyczną dokumentację tego miejsca w sezonie, to będzie dobra lekcja dla wielu z nas



Będę pamiętać o dokumentacji tych samych miejsc na rabacie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 18:54, 03 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Cudowne to zarośle i ach coś takiego zobaczyc
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 21:55, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dzięki Ewo. Śnieżyczki to pewnie jakieś cuda odmianowe, bo te zwykłe to raczej kwitną. Chciałabym gdzieś zakupić z dobrego źródła pełne, a na razie posadziłam śnieżyce właśnie. Do takich fotek to aż dusza się śmieje Cudowne, dobrze im tam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies