Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sierika 22:50, 09 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Gonisz ostro z pracami i dekoracjami, muszę i ja przyspieszyć Bardzo gustownie komponujesz, w zasadzie ta pora roku-wszak przedwiośnie wciąż-sprzyja temu, jakie delikatne obrazy można wyczarować z moich ukochanych przebiśniegów i szarych pojemników, też moich ukochanych, elegancja i wdzięk. No i cały sezon przed nami, ogrodnikami, sama radość.
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 23:15, 09 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Podoba mi się z tymi donicami tak
Tak się zastanawiam czemu moje epimedium na zimę całkiem ginie, u ciebie zielone, albo w przebarwieniach, a ja mam dwa jedno na rabacie pod jabłonią takie drobno listeczkowe, a drugie na górze pod wierzbami w trawie. Dwa skrajnie różne stanowiska i wszędzie na zimę nie ma dopiero wiosna wyłazi z ziemi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 05:25, 10 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zachęciłas mnie do posadzenia przebiśniegów bo niestety nie mam u siebie. Śliczne są
____________________
Magda W samym sloncu
AgnieszkaW 08:33, 10 mar 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pszczelarnia napisał(a)
Na stole



Ewo, rozczuliłaś mnie tą eteryczną kompozycją - jest zachwycająca. Przedwiośnie też masz cudne, ja także lubię tę porę roku.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Joku 10:46, 10 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Mnie też zachwyciły te śnieżyczkowe kompozycje w pojemnikach. Przepiękne.
Zawilców w sadzie pozytywnie zazdroszczę.
Epimediów jest sporo odmian, dorobiłam się trzech. Mam też to ginące na zimę o którym pisze Sylwia. Wydaje mi się najbardziej wymagające. To chyba youngianum niveum. Marzy mi się spory kobierzec pod krzewami z odmian zimozielonych.

Jeszcze dopytam. Wysadzasz te śnieżyczki i śnieżyce później na rabaty?
Mam jeszcze pytanie odnośnie cyklamenów ogrodowych. Chyba miałaś je w doniczkach jeżeli dobrze pamiętam. Zastanawiam się czy też je tak trochę potraktować. Tylko jak z podlewaniem?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
polinka 10:52, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Za każdym razem jak do Ciebie zaglądam, to odzywa sie we mnie tęsknota za gorami...
Piekna, wiosenna Pszczelarnia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anda 11:27, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Pszczelarnia napisał(a)
Na stole





i obok stołu



w domu





Slicznosci

Epimedium mam jedno, Epimedium x rubrum 'Galadriel'. Ma czerwone liście zimą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 11:50, 10 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kojące są te wiosenne widoki

głosuję za wysoką donicą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 12:54, 10 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
polinka napisał(a)
Za każdym razem jak do Ciebie zaglądam, to odzywa sie we mnie tęsknota za gorami...
Piekna, wiosenna Pszczelarnia


Masz je na bieżąco chyba. W regularnych odstępach?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 13:00, 10 mar 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Przedwiośnie, a może i wiosna przepiękna. Moje serce też skradły te szare pojemniki z białym kwieciem
Epimedium.. cóż mam to co dziewczyny, nie wiem czy w tym roku będzie w ogóle.

Podczepię się pod pytanie Joli, cyklamen w pojemniku.. jeden posadziłam,ale mogę wykopać z gruntu
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies