Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgataP 12:50, 22 cze 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


Trzeba je dzielić i odmładzać, tak robię co 2 lata. Poza tym one rosną u mnie między płytami granitowymi - nie mają dokąd iść.



Najlepiej po kwitnieniu przyciąć je nisko... będzie zgrabna kępka
____________________
Z Pszenicznej...
Kawa 13:17, 22 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie Ewuś
ja chyba zegar wolałabym na ścianie z buka
chociaż z różą też mi się podoba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
violaskom 16:14, 22 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ależ masz piękny ogród. Nie wiem jak to się stało, że jeszcze do Ciebie nie dotarłam. Wątek olbrzymi, zostawię sobie na wieczór. Ale kwiecia u Ciebie dużo a to lubię najbardziej!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 22:00, 22 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Pszczelarnia napisał(a)


Helen, zapraszam ale powiedz, że jesteś z Ogrodowiska.

Inaczej się wzbraniam i jestem w wielkim kłopocie, mówię, że nasz ogród to ogród przydomowy a nie publiczny.


Dobrze, dziękuję, zapisuję w pamięci
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 14:46, 23 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7577
Ewo, ta gipsówka, o ktora pytałas to Pink Festival a rozowa piwonia to albo Shirley Temple albo Sarah Bernhard z wiekszym prawdopodobienstwem na te druga. zobacze jak srodek wyglada, Shirley jest kremowo biala w srodku a Sarah porcelanowo różowa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sierika 20:36, 23 cze 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Cieszę się, że wirtualnie nie ma ograniczeń w podziwianiu
____________________
EwaSierika
paniprzyroda 23:06, 23 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)


i takie tam, powtarzające się:




Wracam do Twojego ogrodu i delektuję się nim. Po raz drugi, trzeci - chyba uzależniona jestem
Tylko piwonii mi mało
W ub. roku musiałam wykopać fenkuł bordowy. Byłam zaskoczona, jak wielkie ma korzenie, niejedna dalia mogłaby mu pozazdrościć.
Bukiet z piwonią i różą zachwycający, liście paproci to takich zwykłych, ogrodowych? Mam tylko odmianowe, żal każdej gałązki, trzeba zwykłe posadzić do pojemnika. "Czarnych" goździków miałam pojedynczą sadzonkę wykopaną już kwitnącą, niestety nie przeżyła. Zbierasz z nich nasiona, a także z tego zacytowanego cudeńka? Może mogłabym uśmiechnąć się o kilka ziarenek?
____________________
Dwa ogrody
Gardenarium 23:11, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)


Jak przekraczam próg ogrodu, to też mi lżej





Ja za chwilkę od progu za furtką też będę miała skończone...i zielono zamiast chwastów, rabata już jest, brak tylko trawnika. Pięknie masz, przepięknie, padam z zachwytu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 20:05, 24 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Cieszę się, że wirtualnie nie ma ograniczeń w podziwianiu


Ewo, Ty jak z Ogrodowiska - nie ma ograniczeń.

Do tego zdjęcia często wracam, Wisley, Anglia 2019 - teraz na razie są ograniczenia.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:16, 24 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)

Wracam do Twojego ogrodu i delektuję się nim. Po raz drugi, trzeci - chyba uzależniona jestem
Tylko piwonii mi mało
W ub. roku musiałam wykopać fenkuł bordowy. Byłam zaskoczona, jak wielkie ma korzenie, niejedna dalia mogłaby mu pozazdrościć.
Bukiet z piwonią i różą zachwycający, liście paproci to takich zwykłych, ogrodowych? Mam tylko odmianowe, żal każdej gałązki, trzeba zwykłe posadzić do pojemnika. "Czarnych" goździków miałam pojedynczą sadzonkę wykopaną już kwitnącą, niestety nie przeżyła. Zbierasz z nich nasiona, a także z tego zacytowanego cudeńka? Może mogłabym uśmiechnąć się o kilka ziarenek?


Tak fenkuł to gagatek ale na szczęście jedna mokra i zimna zima i nie ma fenkułów.

To odmianowe paprocie. Nie mam tych zwykłych ze względu na ekspansywność. Tnę wszystko do wazonów i raczej nie żałuję.

Z tych kamiennych czarnych wysiałam właśnie wszystko na rok przyszły ale zbiorę nowe. A te cytowane (cruentus) mam dopiero od maja od Tomka - zbiorę nasiona chętnie. Mam nadzieję, że przyjdzie osuszające słońce i wiatr.

Pod szklarnią, nie powinno być tak wysokich roślin (cień) ale obiecuję sobie, że w sierpniu zrobię z tym porządek.









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies