Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 09:43, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Pozachwycałam się widokami Twojego ogrodu



Czosnek w różnym towarzystwie, daje różny efekt kolorystyczny





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:46, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anabuko1 napisał(a)

Bajeczne, cudne, kolorowe widoczki.


Ania

Zrobiłam sobie suszkową kompozycję

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:47, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

Lykkefund rzeczywiście ma dużo wigoru. W tym roku po kwitnieniu podwoiła u mnie swój przyrost. Zastanawiałam się, czy z drugiej strony pergoli też dodać różę, ale bałam się, że za mało tam słońca będzie. Wyczytałam, że ta druga którą masz spokojnie znosi półcień, będę o niej myśleć. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze dwa lata do pokrycia pergoli mi zostały
Różankę masz piękną. Bardzo lubię połączenie róż z ziołami. Na przyśmietnikowej podsadziłam róże lebiodką i na nowej też to powtórzyłam.
Języczki oglądam u innych z zazdrością


Da radę. Języczki zmasakrowane przez ślimaki, nie do upilnowania.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:51, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Te dwa obrazy i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba






Już drugi rok zapominam wysiać tę trojeść białą. Niezwykle miododajna. Sobie ku pamięci.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 09:58, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Znowu zapomniałam wysiać czarnuszkę, białej trojeści nie widziałam. Ona nie sieje się jak różowa?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 10:00, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przy zrywaniu czereśni





zajrzałam do gniazda. Czyje to pisklaki? Mam podejrzenie, że to od muchołówki, bo widzę je często w tej okolicy.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:02, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Znowu zapomniałam wysiać czarnuszkę, białej trojeści nie widziałam. Ona nie sieje się jak różowa?


Nie. Choć powinna, bo ma ciężkie nasiona otoczone puchem. Tę mam od wielu lat z siewu własnego. Ale wymaga już odmłodzenia.


'Albatros'


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:05, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Coś nie mogę dochować się łanów jeżówki Pallidy (jak Marta - Magnolia u siebie), u mnie jest tu i tam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 10:07, 22 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
piekne obrazy, piekne kompozycje i te ule kolorowe. fantastycznie sie czuje ogladajac zdjecia, jakbym tam byla.

u mnie ten mietowy widze jako szary mietowy, bardzo ładny, nie jaskrawy, nie bije po oczach.

w ogrodzie moim bzzzzzykow mnostwo, najwiecej w perovskich,hyzopach, budlejkach i jezówkach, chocby z tego powodu nie pozbede sie tych roslin. Mam wrazenie, ze krzaki zyja swoim zyciem taki maly ul bez ula. moje pieseczki nie niepokoja pszczol i innych bzykowatych, one nas tez nie atakuja, zyjemy wszyscy w symbiozie, tez mnie usypia na spokojnie takie bzyczenie pracowite. w tym roku mimo plagi mszycy i mrowek nie uzywalam chemii w ogrodzie, towarzystwo owadowe dalo sobie rade. i jest fajnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mgduska 10:10, 22 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


Wedle Austina jest krzaczasta i ma mieć 180 cm - tak to wygląda. Nie jest to na pewno kompaktowy krzaczek.







Sprawdziłam, piszą 3,5 stopy, co dawałoby około metra. Na stronie Austina są zdjęcia Desdemony w pojemniku, zresztą polecają ją do pojemników. Dlatego się dziwię - może jednak myślimy o innej odmianie? Jeśli jednak ona u Ciebie jest duża i miałaby mieć 1,8 wzrostu, to absolutnie musiałabym swojej zmienić miejscówkę - mam ją przy ścieżce, na brzegu rabaty...!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies