Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Mgduska 09:31, 13 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


Nie mam Eden Rose. Nie znam podobnej (szczupłej lekko pnącej, widziałam ją raz podsadzoną daliami) ale mam pnącą austinowską "Desdemonę'. Trafiła do przechowalnika i tak tam od lat 4 roztacza swój czar.









Ewo, u Ciebie Desdemona jest pnąca? Czy ma jakąś inną podkładkę - ja ją kupowałam z myślą o kompaktowym krzaczku i rośnie na razie nieduża...
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:56, 13 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Pszczelarnia napisał(a)


Z prawej Lykkefund, z lewej słabsza r. semiplena Helenae (podobna, ma większe żółtko w środku i w zapachu więcej zielnej wytrawnej nuty).

4 lata i pergola była w zasadzie już pokryta. Teraz jest już zakryta.

Języczka w pianie tawułkowej.





Lykkefund rzeczywiście ma dużo wigoru. W tym roku po kwitnieniu podwoiła u mnie swój przyrost. Zastanawiałam się, czy z drugiej strony pergoli też dodać różę, ale bałam się, że za mało tam słońca będzie. Wyczytałam, że ta druga którą masz spokojnie znosi półcień, będę o niej myśleć. Jak dobrze pójdzie, to jeszcze dwa lata do pokrycia pergoli mi zostały
Różankę masz piękną. Bardzo lubię połączenie róż z ziołami. Na przyśmietnikowej podsadziłam róże lebiodką i na nowej też to powtórzyłam.
Języczki oglądam u innych z zazdrością
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 09:58, 13 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Ten cytrynowy pięciornik to bylina? Miałam dawno temu taki czerwony, ale jakoś nie zapałałam miłością do niego. Ale upodobania mi się zmieniają . Też szukam czegoś na suchy step i mało wymagającego w obsłudze. Trzeba ciąć po kwitnieniu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Agania 10:21, 13 lip 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ule pięknie się prezentuja\ą , pszczółki muszą być szczęśliwe , ładne masz obeliski te miętowe
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosiek33 10:24, 13 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pozachwycałam się widokami Twojego ogrodu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 11:25, 13 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Te dwa obrazy i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba




Pszczelarnia napisał(a)
A to już rabata kontynentalnego lata:




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 09:29, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)


Ewo, u Ciebie Desdemona jest pnąca? Czy ma jakąś inną podkładkę - ja ją kupowałam z myślą o kompaktowym krzaczku i rośnie na razie nieduża...


Wedle Austina jest krzaczasta i ma mieć 180 cm - tak to wygląda. Nie jest to na pewno kompaktowy krzaczek.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:32, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
Ule pięknie się prezentuja\ą , pszczółki muszą być szczęśliwe , ładne masz obeliski te miętowe


Aganiu, odbierasz ten kolor jako miętowy? Ulżyło mi, że tym razem trafiłam przy zakupie farby. Coś ostatnio przemawiają do mnie kolory mięty i szałwi.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:35, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Ten cytrynowy pięciornik to bylina? Miałam dawno temu taki czerwony, ale jakoś nie zapałałam miłością do niego. Ale upodobania mi się zmieniają . Też szukam czegoś na suchy step i mało wymagającego w obsłudze. Trzeba ciąć po kwitnieniu?


Jolu, na razie nie tnę. To bylina, tak do kolan wysoka. Mam go dopiero od 2 sezonów. Arcydzięgiel i krwiściąg w zgodnym kompozycyjnym duecie.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:39, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Inspirująca ta rabata rzeczywiście nieproblemowa. U mnie Artemis osiągnęły wysokie rozmiary w tym roku, prawdziwe róży parkowej z czego jestem zadowolona. Ale już kończą spektakl.


Oj, tak, wszystko do cięcia po spektaklu. Dużo cięcia mam i dużo suszenia.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies