Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 10:23, 22 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Pszczelarnia napisał(a)


Już drugi rok zapominam wysiać tę trojeść białą. Niezwykle miododajna. Sobie ku pamięci.



Ja mam purpurową pierwszy raz, oblegana przez bzyki i posiałam jeszcze na nowej rabacie. Chciałam w łące, ale ona tam nie chce, nic na siłę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:24, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)


Sprawdziłam, piszą 3,5 stopy, co dawałoby około metra. Na stronie Austina są zdjęcia Desdemony w pojemniku, zresztą polecają ją do pojemników. Dlatego się dziwię - może jednak myślimy o innej odmianie? Jeśli jednak ona u Ciebie jest duża i miałaby mieć 1,8 wzrostu, to absolutnie musiałabym swojej zmienić miejscówkę - mam ją przy ścieżce, na brzegu rabaty...!




To zdjęcie teraz po całości. Po kwiatach widzę, że jest to Desdemona... .
A jak nie Desdemona, to co?










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:27, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)
piekne obrazy, piekne kompozycje i te ule kolorowe. fantastycznie sie czuje ogladajac zdjecia, jakbym tam byla.

u mnie ten mietowy widze jako szary mietowy, bardzo ładny, nie jaskrawy, nie bije po oczach.

w ogrodzie moim bzzzzzykow mnostwo, najwiecej w perovskich,hyzopach, budlejkach i jezówkach, chocby z tego powodu nie pozbede sie tych roslin. Mam wrazenie, ze krzaki zyja swoim zyciem taki maly ul bez ula. moje pieseczki nie niepokoja pszczol i innych bzykowatych, one nas tez nie atakuja, zyjemy wszyscy w symbiozie, tez mnie usypia na spokojnie takie bzyczenie pracowite. w tym roku mimo plagi mszycy i mrowek nie uzywalam chemii w ogrodzie, towarzystwo owadowe dalo sobie rade. i jest fajnie


W poszukiwaniu koloru zielonego nieoczywistego, złapane po drodze. Ta zieleń przy stolarce była już żywsza ale nadal zielona.




Dzika marchew w rabacie do ścięcia, daje liczny samosiew.










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 10:30, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
kolor spatynowanej miedzi - uwielbiam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 10:33, 22 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam purpurową pierwszy raz, oblegana przez bzyki i posiałam jeszcze na nowej rabacie. Chciałam w łące, ale ona tam nie chce, nic na siłę



Raz jeszcze.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 10:55, 22 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dziewczyny, Desdemona na pewno nie powinna mieć więcej niż 1,2 - 1,5. Wyżej, jeśli będzie wyżej cięta wiosną. Oczywiście warunki, w jakich jest posadzona tez maja znaczenie i podkładka ale 1,8 raczej nie powinna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mgduska 14:11, 22 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)


To zdjęcie teraz po całości. Po kwiatach widzę, że jest to Desdemona... .
A jak nie Desdemona, to co?



[/img]








Na moje oko Desdemona
Na razie czekam, żeby ta moja w ogóle urosła, po silnym cięciu bardzo słabej sadzonki, doczekałam się w tym roku kwiatów, ale to wciąż karzełek. Jednak mam nadzieję, że w przyszłości nie urośnie AŻ TAK
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 15:17, 24 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Podskubywanie czereśni w Twoim ogrodzie to prawdziwa przyjemność.
Ta biała trojeść ładnie współgra z mikołajkiem.
Bukiety! Ach!
I ten stół z nasionami też!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 09:04, 27 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolanka napisał(a)
Dziewczyny, Desdemona na pewno nie powinna mieć więcej niż 1,2 - 1,5. Wyżej, jeśli będzie wyżej cięta wiosną. Oczywiście warunki, w jakich jest posadzona tez maja znaczenie i podkładka ale 1,8 raczej nie powinna


I tak, myśląc, że Desdemona to róża pnąca, nie cięłam jej wiosną wcale.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 09:07, 27 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, zachwycam się zawsze zaglądając do Ciebie.

MAGIA!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies