Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

tulucy 09:47, 30 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pszczelarnia napisał(a)
Można chyba już zacząć pobierać sadzonki z szałwi. W zeszłym roku dostaliśmy pędy szałwi od Danusi w sierpniu.



Ewo, jakaś łopatologiczna instrukcja pobierania sadzonek? Mam taką jedną nową szałwię i bardzo bym chciała ją rozmnożyć. A na razie martwię się i tak, czy przezimuje w ogóle.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gardenarium 09:52, 30 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pęd bez kwiatu, odcinasz, wkładasz do foliowej torebki, najlepiej to robić wczesnym rankiem, wtedy roślina ma pełny turgor.
Potem odcinasz ponownie pod węzłem, odcinasz liść, a resztę liści skracasz o połowę aby ograniczyć straty wody przez parowanie. Sadzisz na brzegu doniczki nie na środku. Przykrywasz torebką z folii. Zraszasz i wietrzysz, obserwujesz czy nie gnije.

Poczytaj proszę

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/556-rozmnazanie-bylin-z-sadzonek-zielnych

W tym roku dzięki sadzonkowaniu mam mnóstwo nowych okazów floksów i cenną kocimiętkę kompaktową. Mogłam sadzić do woli
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kawa 10:00, 30 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia cudne rabaty i kwiaty w wazonach ! pięknie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Winnie 08:16, 31 lip 2020


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Pszczelarnia napisał(a)


Wprowadziłam sobie konia trojańskiego do skrzyni - co to jest? Jakaś driakiew?



Wygląda jak głowaczek
____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
vita 21:44, 31 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
To jest koń trojański, może ode mnie
Nie mogę sobie przypomnieć, głowaczek, nie tatarski... Z siewkami walczyłam coś ze dwa sezony.
Moje sadzonki szałwii od Danuty nie przyjęły się, Twoje jednak tak?
Bo wspominałaś, że padły? Mam ostatniego już agapanta, kwitnie od kilku lat jednym kwiatem. Cóż, trzeba było spróbować i tej uprawy :
W Pszczelarni zawsze jest sezon i to piękne jest
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sierika 21:49, 01 sie 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Wiosną zamówiłam sadzonki szałwi Amistad u Kasi B. 3 z 6 ułamały się, wstawiłam je/ te ułamane wierzchołki/ do wody i po 3 tygodniach puściły dorodne korzonki, wbrew opiniom, że z szałwią tak się nie da mam kilka dodatkowych sadzonek w gruncie. Nie bójmy się ogrodniczych doswiadczeń.
Te czerwone cebulki z nasion od Hani? bo wygladają identycznie jak moje
____________________
EwaSierika
Pszczelarnia 17:46, 03 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Dziś odkryłam Prawoślaz konopiasty Althea cannabina, pasowałaby w Twoim ogrodzie. Kondzio pisze, że dostał nasiona od Dzidki i to ona miała tę roślinę w swoim ogrodzie


Czy to byłaby ona? Przywiozłam ją 2 lata temu z Holandii.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:59, 03 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Winnie napisał(a)


Głowaczek jest lekko cytrynowy w kolorze, tu go mam, na rabacie "long border prawej":



a to w skrzyni z siewu ma kolor bardzo jasny fioletowy. Siałam to coś od Vity, w skrzyni - zgadza się, też głowaczek.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:02, 03 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
To jest koń trojański, może ode mnie
Nie mogę sobie przypomnieć, głowaczek, nie tatarski... Z siewkami walczyłam coś ze dwa sezony.
Moje sadzonki szałwii od Danuty nie przyjęły się, Twoje jednak tak?
Bo wspominałaś, że padły? Mam ostatniego już agapanta, kwitnie od kilku lat jednym kwiatem. Cóż, trzeba było spróbować i tej uprawy :
W Pszczelarni zawsze jest sezon i to piękne jest


Jedna się uchowała. Bardzo łatwo się korzenią z sadzonek pędowych. Dziś pada, w sam raz wieczór na prace szklarniowe.


Dalia 'Polka', mam ją wreszcie.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:07, 03 sie 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Wiosną zamówiłam sadzonki szałwi Amistad u Kasi B. 3 z 6 ułamały się, wstawiłam je/ te ułamane wierzchołki/ do wody i po 3 tygodniach puściły dorodne korzonki, wbrew opiniom, że z szałwią tak się nie da mam kilka dodatkowych sadzonek w gruncie. Nie bójmy się ogrodniczych doswiadczeń.
Te czerwone cebulki z nasion od Hani? bo wygladają identycznie jak moje



Nie bójmy się. Ty i Vita oraz Viva jesteście przodowniczkami i orędowniczkami odważnego działania w ogrodzie.

Cebula ta jest sadzona z dymki, nie siałam tej czerwonej.

To kolejna partia cebuli i cały czosnek - nie ma go wiele.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies