Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 10:43, 24 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)


(...)

Ewo, podpowiedz - wsadziłam jesienią cebulowe do gruntu, ale nie pomyślałam, żeby dać je też do donic. Czy można jeszcze je posadzić? Podpędzić w cieple, aby się ukorzeniły, a w marcu wystawić na zewnątrz. Czy to ma jeszcze sens?



Można je wczesną wiosną (jak wyjdą z ziemi, nawet jak będą miały już liście lub pąki) wykopać z niewielką ilością ziemi (ziemi bardzo niewiele) i wsadzić do pojemników. Zakwitną pięknie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magleska 10:58, 24 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18269
Ewa
napatrzyłam się z zachwytem na wiosenne odsłony Twojego ogrodu ....jeszcze chwilkę i znowu będzie tak pięknie
...już nie mogę się doczekać ....jak narazie to hiacynty w moim domu przywołują wiosnę

bałwanek pożegnalny to z tego sezonu ,czy z zeszłego ?

Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mariposa 17:23, 24 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)



Można je wczesną wiosną (jak wyjdą z ziemi, nawet jak będą miały już liście lub pąki) wykopać z niewielką ilością ziemi (ziemi bardzo niewiele) i wsadzić do pojemników. Zakwitną pięknie.


Pewnie tak, tylko ja nie chcę tych z gruntu ruszać, a posadzić więcej.
trudno, w przyszłym roku musze pamiętać.
____________________
Ela Motylogród
Grzesiu 14:00, 07 lut 2021


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Witaj pszczółko.
Przepraszam że tu ale i ja potwierdzam że magnolia Elizabeth kwitnie później i jakoś tak co dwa lata ma więcej kwiatów.
Pozdrawiam
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
Agania 16:48, 07 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne bukiety tworzysz... ciemiernikowy bogaty w kolorach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Rench 01:50, 10 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dobrze, że dopiero kwiecień pokazujesz, zdążyłam Ciemierniki masz zachwycające, mój bordowy rośnie słabo, a taki jest piękny. Ciemierniki czymś nawozisz ?
Bukiet wiosenny śliczny, ale Ty przecież jesteś specjalistką od bukietów, razem z Mirą
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Pszczelarnia 19:46, 10 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)
Dobrze, że dopiero kwiecień pokazujesz, zdążyłam Ciemierniki masz zachwycające, mój bordowy rośnie słabo, a taki jest piękny. Ciemierniki czymś nawozisz ?
Bukiet wiosenny śliczny, ale Ty przecież jesteś specjalistką od bukietów, razem z Mirą


Ciemiernikom daję pogniecione skorupki od jajek. Dobrze jest im podawać jakiś nawóz wapienny i dokładać próchnicy.


Nie, specjalistką nie jestem. Ale uczę się ciągle.


Wracamy zatem jeszcze do kwietnia; narcyzowa łąka



Nieprzebrane ilości pachnącego kwiecia.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:00, 10 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magleska napisał(a)
Ewa
napatrzyłam się z zachwytem na wiosenne odsłony Twojego ogrodu ....jeszcze chwilkę i znowu będzie tak pięknie
...już nie mogę się doczekać ....jak narazie to hiacynty w moim domu przywołują wiosnę

bałwanek pożegnalny to z tego sezonu ,czy z zeszłego ?

Buziaki



To był marzec 2020 - ten bałwanek.


Składniki wiosennego bukietu.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 21:03, 10 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7211
Pszczelarnia napisał(a)


Ja też przedwiośnie uwielbiam. Ogarnia mnie wtedy błogość nicnierobienia w ogrodzie, słońce już przygrzewa i daje odczuć swoje ciepło.



u mnie troche inaczej, na przedwiosniu i wczesna wiosna lubie sobie ostro popracwac a potem blogo poodpoczywac. efet nicnierobienia dopada mnie od lipca zazwyczaj a potem we wrzesniu znowu mi sie chce podłubac w ziemi
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 21:07, 10 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zazdroszczę wszystkim, u których świdośliwy w ogrodach występują w większej ilości.

To piękne drzewka dla wielu zastosowań.



Znacie takie dziwne powiedzenie "zazdrościć samej sobie"?

Tak więc zazdroszczę sobie piwonii Młokosiewicza. Miałam wysiać zebrane nasiona ale ich na czas nie znalazłam. I tak więc zobaczę, co wyjdzie z dzielenia karpy.




Kwietniowe słońce zachodnie.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies