Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:58, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)

Ja to już nawet nic nie piszę, tylko patrzę i wzdycham
Uwielbiam przedwiośnie, nawet roztopy (pod warunkiem, że to już ostatnie).


Ja też przedwiośnie uwielbiam. Ogarnia mnie wtedy błogość nicnierobienia w ogrodzie, słońce już przygrzewa i daje odczuć swoje ciepło.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:02, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Juzia napisał(a)
A tu też widzę jakieś przywoływanie wiosny zdjęciami!
Dobrze popatrzeć na kolory jak za oknem wszędzie biało.

Ciemierniki ładne, ale mnie urzekły donice. Pewnie dlatego, że moje donice zawsze takie biedne





Juzia, moja donice też biedne. Takie mam wrażenie. Ciekawa jestem czy hortensje ogrodowe w donicach przy -16 przeżyły. Jak nie, to trudno ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:12, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

To ja się podłączę do pytania, ale już o konkretną magnolię. Wymyśliłam sobie Elizabeth, a dziewczyny namawiają mnie na Sunsation. Biję się z myślami. Czy Twoja Elizabeth kwitnie na tyle późno, że omijają ją majowe przymrozki? Czy szybko przyrasta? I ostatnie pytanie - czy ładnie wygląda poza okresem kwitnienia?



Myślę, że magnolie szybko rosną. Jak magnolię uformuje się od młodego, to one wszystkie ładnie wyglądają. Mają formę albo dużego pełnego krzewu (Suzan) albo drzew właśnie.

Co do przymrozków i magnolii - to loteria. Ale fakt, że Elisabeth kwitnie później. Moja to młode drzewko ale będzie porządnym drzewem. Sunsation nie mam.

Magnolie poza okresem kwitnienia wyglądają jak orzechy włoskie.

Mam przed oczami taki ogród w Stanach (realizacja Arne Maynarda), dom historyczny, kolonialny, wokół stare magnolie, niektóre z konarami prawie pionowo ułożonymi a wokół nich w pewnej odległości wielkie kule bukszpanowe w lekkim poszyciu kwaśno - cienistym.


Chyba niewiele pomogłam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:14, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewik napisał(a)
Wow cudnie, juz nie wiem co oglądać najpierw,. Cebule przebisniegow zostawiasz w donicach czy wykopujesz?



Przebiśniegi podzieliłam i do gruntu dałam. A śnieżyce zimują w dnicach - zobaczymy jak sobie poradzą (zawsze je też z donic dawałam do gruntu).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:24, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Jesteśmy w kwietniu.

Kwiecień to miesiąc cebulowych.






wszelkiej drobnicy pierwiosnkowo - szafirkowej i zawilców leśnych, cebulicy





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
beamilusia 11:19, 22 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Ewo. Piękne same w sobie te wiekowe garnki. A dodatkowo zdobią ogród z posadzonymi cebulowymi. W ogóle, masz ciekawe donice wszelkiego kształtu, rodzaju i koloru i bardzo ładnie je eksponujesz. Zachwycające tworzysz bukiety, takie subtelne. A ciemierniki, rzeczywiście, mają się dobrze u Ciebie, skoro nawet zrywasz kwiaty do wazonów. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Brzozowadzie... 13:00, 22 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Ewo, a ja dopytam o kształtowanie magnolii - kiedy jest najlepszy moment na ewentualną korektę? mam trzy Alexandriny posadzone w trójkącie i chciałabym je wyprowadzić na wielopniowe drzewka ze wspólną koroną i w związku z tym muszę im przyciąć niższe gałązki. kiedy to zrobić? Będę wdzięczna za informację.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
m_gocha 00:37, 23 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pszczelarnia napisał(a)


Gosia, w tym roku mam kajecik do zapisywania, co, kiedy, komu. Zbiorę nasiona i chętnie Ci podaruję. Trzeba wysiewać "na świeżo". Ale zbiór nasion to chyba dopiero w czerwcu? Doprawdy, nie wiem ... .

Bukiety wychodzą różne. Czasami zbiorę kwiaty i połowy nie wykorzystam, bo zmieniam zdanie co do wyglądu. Teraz mocno zajmują mnie kompozycje okolicznościowe - to znacznie trudniejsze i nie mam wzorców.
Oj Ewa! Super!
Wprawdzie nigdy nie siałam ciemierników ale warto spróbować Czytam w necie że "nasiona zbiera się od maja do czerwca"

Kiedyś marzyłam aby zostać florystką...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Juzia 08:36, 23 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Pszczelarnia napisał(a)



Juzia, moja donice też biedne. Takie mam wrażenie. Ciekawa jestem czy hortensje ogrodowe w donicach przy -16 przeżyły. Jak nie, to trudno ... .


Ha! U ciebie to ja jeszcze nic biednego nie widziałam na oczy

Z ogrodowymi to może być ciężko. Ale jakoś je zabezpieczałaś?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mariposa 16:50, 23 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)




Super, naprawdę super!
Od dawna podglądam Twoje donice i inne pojemniki, zaczęłam buszować po starociach w ich poszukiwaniu, też zaczynam kolekcjonować je.
Ewo, podpowiedz - wsadziłam jesienią cebulowe do gruntu, ale nie pomyślałam, żeby dać je też do donic. Czy można jeszcze je posadzić? Podpędzić w cieple, aby się ukorzeniły, a w marcu wystawić na zewnątrz. Czy to ma jeszcze sens?
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies