Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:24, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kwiaty z mokrej kwaśnej łąki i samowolne baldaszki




Justynowa kalina - pamiątka naszych ogrodowych spotkań a jej ogrodowych podróży po całej Polsce.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 20:24, 11 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Pszczelarnia napisał(a)
Maj to bzy.

Bardzo się cieszę, że lilaki po latach na nowo rosną przy płocie w naszym ogrodzie. To takie podtrzymanie tradycji wiejskich ogrodów. Lilaki są piękne podczas kwitnienia, a więc krótko. Ale posadzone w dobrym miejscu w ogrodzie i odpowiednio podsadzone (dla wyeksponowania ich wielopniowości - dziękuję Marto-Magnolio za zwrócenie na to uwagi), są cudowne.










Tęsknie za nimi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pszczelarnia 20:27, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nornice i myszy nie jedzą kamasji - zostawiłam na jesieni nieposadzone kamasje w szopie i patrzę teraz: choć opakowanie zgryzione, cebule nieruszone.

Tutaj na rabacie azaliowej, też się same mnożą.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:31, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lipa. Złożyłam do Rady Gminy prośbę o uznanie jej za pomnik przyrody. Przeszła weryfikację gminnego leśnika i teraz czeka na opinię z RDOSiu (mus zadzwonić i pchnąć, bo się ociągają). Sama nie jestem w stanie już sprawować nad nią opieki.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:33, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)

Tęsknie za nimi


Myślałam właśnie o Twoich. Masz takie "wyfikane" rarytasy. Moje to tylko pospolite.

Nornica mi tej zimy zjadła dwie sztuki, leżą bez korzeni.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:41, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W maju miałam jeszcze tulipany na kwiat cięty.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:53, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Skrzynie - totalny misz masz: dla cebulowych, rozsadnik, mini warzywnik (miałam cebulę, boćwinę, szczaw i pory oraz selery naciowe) i kwiatki inne. W tym roku chciałabym, obsiać je tylko kwiatami jednorocznymi.



O zegarowej już pisałam, że przeszła rewolucję: posadziłam ją na nowo: kule cisowe, wilczomlecze i bodziszki oraz rozplenice. W plecach będzie miała tylko bordowe buki.




I granica bukowa w sadzie. Także tutaj planuję zmiany, chcę wysadzić ten szpalerek pigwowca (po lewej taka kreska) i zostawić wolną przestrzeń.




Co mogło się stać tym tulipanom? W ciągu jednej nocy zostały złamane ale mrozu nie było.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:55, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Chwila natchnienia i zamiast jedzenia na blacie kuchennym ląduje bukiet




I tyle wspomnień majowych

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basieksp 21:02, 11 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Miło pospacerować po Twoim ogrodzie i to w maju jak za oknem cały czas śnieg i mróz
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 21:03, 11 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Pszczelarnia napisał(a)
Maj to bzy.

Bardzo się cieszę, że lilaki po latach na nowo rosną przy płocie w naszym ogrodzie. To takie podtrzymanie tradycji wiejskich ogrodów. Lilaki są piękne podczas kwitnienia, a więc krótko. Ale posadzone w dobrym miejscu w ogrodzie i odpowiednio podsadzone (dla wyeksponowania ich wielopniowości - dziękuję Marto-Magnolio za zwrócenie na to uwagi), są cudowne.










Właśnie tak sobie wymyśliłam bzy na hamakowej, podkrzesane, wielopienne pod płotem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies