Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

antracyt 18:48, 18 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Pszczelarnia napisał(a)



I tak żegnamy zimę


całkiem sympatyczny ten pożegnalny bałwanek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Margerytka40 10:17, 19 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przepiękne te Twoje ciemierniki. Widać, że im dobrze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Juzia 22:11, 19 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
A tu też widzę jakieś przywoływanie wiosny zdjęciami!
Dobrze popatrzeć na kolory jak za oknem wszędzie biało.

Ciemierniki ładne, ale mnie urzekły donice. Pewnie dlatego, że moje donice zawsze takie biedne


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Margerytka40 08:39, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa polecisz mi magnolię, ma być taka by można ż niej drzewko uformować , takie z koroną nieco wyżej. Nasza Marta Magnolia poddała mi pomysł a ja na to jak na lato
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mgduska 09:10, 20 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Ja to już nawet nic nie piszę, tylko patrzę i wzdycham
Uwielbiam przedwiośnie, nawet roztopy (pod warunkiem, że to już ostatnie).
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:16, 20 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Margerytka40 napisał(a)
Ewa polecisz mi magnolię, ma być taka by można ż niej drzewko uformować , takie z koroną nieco wyżej. Nasza Marta Magnolia poddała mi pomysł a ja na to jak na lato

To ja się podłączę do pytania, ale już o konkretną magnolię. Wymyśliłam sobie Elizabeth, a dziewczyny namawiają mnie na Sunsation. Biję się z myślami. Czy Twoja Elizabeth kwitnie na tyle późno, że omijają ją majowe przymrozki? Czy szybko przyrasta? I ostatnie pytanie - czy ładnie wygląda poza okresem kwitnienia?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 09:28, 20 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41745
antracyt napisał(a)

To ja się podłączę do pytania, ale już o konkretną magnolię. Wymyśliłam sobie Elizabeth, a dziewczyny namawiają mnie na Sunsation. Biję się z myślami. Czy Twoja Elizabeth kwitnie na tyle późno, że omijają ją majowe przymrozki? Czy szybko przyrasta? I ostatnie pytanie - czy ładnie wygląda poza okresem kwitnienia?

Sunsation mała, Elizabeth duza
Obie piekne ale całkiem inne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 09:35, 20 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
No właśnie. Wolałabym w tym miejscu coś szybciej rosnącego i jednak trochę większego, ale z tego co piszą dziewczyny, to Sunsation później zaczyna kwitnienie, co jest dla mnie dużym plusem... a najgorsze, że obie mi się podobają Teraz nie mam miejsca na dwie, bo dookoła wietrznie i tylko jedną bezwietrzną lokalizację udało mi się wygospodarować. W przyszłości marzy mi się jeszcze Rustica Rubra, tylko z jej pokrojem, to powinna gdzies jako soliter wylądować, tylko najpierw muszą mi trochę ramy ogrodu podrosnąć, żeby wiatr zatrzymywały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
asica 13:52, 21 sty 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Bardzo klimatycznie o każdej porze roku.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pszczelarnia 21:56, 21 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
m_gocha napisał(a)
Dzięki za odp. dotyczącą wilczomlecza.
Gdybyś "złapała" kiedyś nasionka tych ciemnych lub pełnych ciemierników to chętnie odkupię

Bukiety tworzysz przecudne


Gosia, w tym roku mam kajecik do zapisywania, co, kiedy, komu. Zbiorę nasiona i chętnie Ci podaruję. Trzeba wysiewać "na świeżo". Ale zbiór nasion to chyba dopiero w czerwcu? Doprawdy, nie wiem ... .

Bukiety wychodzą różne. Czasami zbiorę kwiaty i połowy nie wykorzystam, bo zmieniam zdanie co do wyglądu. Teraz mocno zajmują mnie kompozycje okolicznościowe - to znacznie trudniejsze i nie mam wzorców.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies