Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gruszka_na_w... 18:37, 22 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Mam wszystkie te róże, które kupiłaś. Jestem z nich bardzo zadowolona. Są niekłopotliwe i dobrze powtarzają kwitnienie.
Śliczne owoce ma ten jarząb jadalny. Zamierzasz wykorzystać go kulinarnie?
Warsztaty florystyczne zapewne dały Ci wiele radości. Widać, że układanie kompozycji roślinnych to Twoja pasja.
Lista listopadowych prac wzbudza podziw. Zwłaszcza ułożenie 15 m3 drewna. U siebie zwykle układam połowę tego i wiem, że nie jest to lekkie zajęcie.
Zdrowia i sił życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 19:30, 22 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ja podziwiam porządek w skrzyneczce z nasionami.
Chryzantemy również mi się podobają.
Lista prac imponująca. Moja na pewno będzie krótsza o ile w ogóle pogoda pozwoli.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 19:37, 22 lis 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Rzeczywiście listopad pracowity, pogoda w miarę sprzyjała. Zapytam o tulipany w donicach, jak należy je przechowywać żeby wiosną zakwitły, bo Ty chyba w szklarni masz. A jak się nie ma szklarni????
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 19:50, 22 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam wszystkie te róże, które kupiłaś. Jestem z nich bardzo zadowolona. Są niekłopotliwe i dobrze powtarzają kwitnienie.
Śliczne owoce ma ten jarząb jadalny. Zamierzasz wykorzystać go kulinarnie?
Warsztaty florystyczne zapewne dały Ci wiele radości. Widać, że układanie kompozycji roślinnych to Twoja pasja.
Lista listopadowych prac wzbudza podziw. Zwłaszcza ułożenie 15 m3 drewna. U siebie zwykle układam połowę tego i wiem, że nie jest to lekkie zajęcie.
Zdrowia i sił życzę.


Tak, za kilka lat jarząb może da się wykorzystać kulinarnie? Galaretka byłaby dobra.

Lubię i uprawę kwiatów i układanie ich. Jak jest okazja, by poznać mistrzów florystyki, to czemu nie?

Do ułożenia jeszcze 5 m3 i do pocięcia z eMem już tylko chrust . Wtedy zapanuje porządek na klepisku. Rąbanie jest gorszym zajęciem, układanie to już relaks.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:56, 22 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosialuk napisał(a)
Ja podziwiam porządek w skrzyneczce z nasionami.
Chryzantemy również mi się podobają.
Lista prac imponująca. Moja na pewno będzie krótsza o ile w ogóle pogoda pozwoli.



Ten porządek to po prostu gotowa paczka od producenta nasion. Moje nasiona jeszcze w stosikach kopert




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:05, 22 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)
Rzeczywiście listopad pracowity, pogoda w miarę sprzyjała. Zapytam o tulipany w donicach, jak należy je przechowywać żeby wiosną zakwitły, bo Ty chyba w szklarni masz. A jak się nie ma szklarni????


Ula, tylko raz zakopałam donice z tulipanami w szklarni, nie były udane: słabe, wiotkie łodygi.

Teraz już zawsze zakopuję do ziemi pod chmurką w okolicach warzywnika. Część podpędzam wczesną wiosną a część nie, wydłuża się wtedy czas ich atrakcyjności w donicach przed domem. W zeszłym roku nie sadziłam do donic (chyba), bo nie mam zdjęć z tulipanami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 20:11, 22 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Strasznie pracowity ten twój listopad. Śniegu chyba nie masz skoro tyle planów do Mikołaja.
Zawsze podziwiam twoje bukiety. Są wyjątkowo urodziwe.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 21:21, 22 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Strasznie pracowity ten twój listopad. Śniegu chyba nie masz skoro tyle planów do Mikołaja.
Zawsze podziwiam twoje bukiety. Są wyjątkowo urodziwe.


Listopad nie jest jakoś specjalnie pracowity (raczej wyjazdowy i świąteczny) tylko nie ma mi kto słońca grabiami przytrzymać, żeby tak szybko nie zachodziło. A październik zmylił moją ogrodniczą czujność.

Śniegu nie ma, w piątek było go troszkę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 22:25, 22 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
No jak to nie jest pracowity listopad to ja nie wiem jaki jest...
Mnie zostało cięcie róż i ocieplenie budlejom korzeni, zwłaszcza tym najmłodszym. Pasowałoby od nowa plewić ścieżki i rabaty, ale ziemia już trzyma korzeni oddać nie chce, pewnie zostanie robota do wiosny.
Wianek bardzo gustowny. Szukając fotek jabłonek rajskich na Googlach w grafice wyskakują min. fotki z Twojego ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:15, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
No jak to nie jest pracowity listopad to ja nie wiem jaki jest...
Mnie zostało cięcie róż i ocieplenie budlejom korzeni, zwłaszcza tym najmłodszym. Pasowałoby od nowa plewić ścieżki i rabaty, ale ziemia już trzyma korzeni oddać nie chce, pewnie zostanie robota do wiosny.
Wianek bardzo gustowny. Szukając fotek jabłonek rajskich na Googlach w grafice wyskakują min. fotki z Twojego ogrodu



Sylwio, u mnie akcja róże to zawsze kwietniowa wiosna (ileż wtedy jest roboty!).


To się nazywa dobre pozycjonowanie .


Dla Ciebie:





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies