Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:28, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wiem co zrobić? Tej wiosny po zimie nie obudził się u mnie w ogrodzie judaszowiec 'Forest Pansy'. Latem od korzenia wybił jakąś słabo ulistnioną podkładką o liściach sercowatych zielonych jakby judaszowca. Ma inne gałęzie od pozostałych. Zostawić go czy wyciąć. Obserwować czy szkoda czasu?











____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:40, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Firanki z wierzby i zazdrostki z miskantów.



Ku pamięci - buk idzie w marcu do strzyżenia radykalnego.






Widać zieloności w mocnych bryłach (i nieskończony wykop pod wodę w ogrodzie)






I dużo lekkich brązów







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:47, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fajnie widać moje drzewa liściaste i iglaste sąsiada




W szklarni powstaje powoli adwentowa pracownia florystyczna




Niech ta jabłoń dożyje setki, chyba jej niewiele brakuje




Lubię w listopadzie pracować w ogrodzie






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:08, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gdyby ktoś miał problem z mchem na elewacji - domestos (lub ace), szczotka i ścierka oraz 2 ręce dobrze sobie radzą.





Było przez jedną noc -6 a szczaw krwisty ma się dobrze




W tym roku Red Sentinele dały mało owoców, ciekawe czemu? Czy coś źle zrobiłam z cięciem wiosennym?



Nic nie zmienia faktu, że w listopadzie słońce jest na wagę złota.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Szymka 21:32, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pszczelarnia napisał(a)

I dużo lekkich brązów


Piękna rabata. Jakoś nie mogę jej sobie przypomnieć w pełni sezonu z tej perspektywy...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 21:39, 23 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ewo, u mnie na rajskiej jest ledwie kilkadziesiąt jabłuszek, a zawsze były setki, drzewko było czerwone od owoców. Myślę, że przyczyną jest wiosenna susza.
Stuletnia jabłoń to skarb Posadziłam u siebie jabłoń z myślą o takim dojrzałym, pięknym drzewie, które otuli kiedyś górną część ogrodu i mnie, pod nim, na leżaku, z książką w ręku i chałką z masłem w drugim. Takie plany
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 22:09, 23 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Mnie się wydaje, że te odrosty na judaszowcu to będzie z podkładki jakaś forma podstawowa judaszowca nie odmiana. Podobna ma trochę tą korę do tej jaka miał mój kanadyjski. Zostawiłabym ale nie w tej ilości bo wyrośnie krzew zamiast drzewa, zostaw jedna dwie najmocniejsze. Reszta ta co się nie obudziła po zimie już się raczej nie obudzi i jest do wycięcia. Przyjrzyj się przy wycince przekrojowi może to werticilioza, chyba, że przemarzł to tez możliwe...
Suchy sezon był może przez to jabłuszek na jabłonce mało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:13, 23 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Będę się przyglądać akcji ciecia buka. Zostawiłam dwie sztuki przy okazji likwidacji zdublowanego żywopłotu. Sąsiadowe tuje wygrały. Te moje buczki są podobnej wielkości jak Twój.

Te geometryczne zieloności świetnie porzadkują listopadowy ogród. Dla traw i zrudziałych bylin to bardzo dobre towarzystwo.
Wydaje mi się, że podczas kwitnienia drzew owocowych w naszym regionie było chłodno i bez słońca. Zapylacze miały mocno pod górkę. Może te jabłonki miały pecha i trafiły z kwitnieniem na taką pogodę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 22:14, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szymka napisał(a)


Piękna rabata. Jakoś nie mogę jej sobie przypomnieć w pełni sezonu z tej perspektywy...



Poszukam zdjęcia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:15, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mnie się wydaje, że te odrosty na judaszowcu to będzie z podkładki jakaś forma podstawowa judaszowca nie odmiana. Podobna ma trochę tą korę do tej jaka miał mój kanadyjski. Zostawiłabym ale nie w tej ilości bo wyrośnie krzew zamiast drzewa, zostaw jedna dwie najmocniejsze. Reszta ta co się nie obudziła po zimie już się raczej nie obudzi i jest do wycięcia. Przyjrzyj się przy wycince przekrojowi może to werticilioza, chyba, że przemarzł to tez możliwe...
Suchy sezon był może przez to jabłuszek na jabłonce mało



Dzięki.


Suszy u mnie nie było - sierpień był troszkę słaby w opady ale cały sezon było po angielsku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies