Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Helen 20:14, 02 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dziewczyny już wszystko trafnie opisały.
To jest ogromna odskocznia od burej rzeczywistości usiąść i się pogapić na taki ogród i resztę. Gratulacje
____________________
Helen - Hortensjowo
darkowa 21:28, 02 lut 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Dziękuję Ewo za przegląd Twojego pięknego ogrodu.

Aż nie chce się wierzyć o jakimś mętliku ,
nie , na pewno nie Ty.
____________________
krystyna
Kordina 23:44, 02 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ogród, że przecudny, to wszyyystkim wiadomo, ale te detale, domowe i ogrodowe z takim artyzmem potraktowane i na dodatek cudnie skomponowane bukiety. Artystą bywa każdy, ale Ty jesteś cały czas
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szymka 23:55, 02 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Lubię zerkać na to sąsiedztwo, posadzenie tu sadźców (ojej, to chyba tytonie?) bardzo trafione. Co to za rośliny? Bardzo podobało mi się też zestawienie jarzmianek i martagonów z paprociami.
Ale Twoje bukiety są bliskie mistrzostwa florystycznego. Aż się lekko podpaliłam. Pamiętasz rabatę na kwiat cięty u Moni? Zaczynam się rozglądać za naczyniami do bukietów
Super podsumowanie, z rysem indywidualności, inspirujące, piękne.


Ha, ha też chciałam zacytować to zdjęcie bo zrobiło na mnie duże wrażenie i też się zastanawiałam czy to sadziec czy tytoń
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 10:10, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ja już wcześniej zauważyłam, że miewamy podobne spostrzeżenia, bo też mnie parę razy ubiegłaś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Napia 17:13, 03 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przepięknie! Zabrakło mi ochów i achów do opisania tych ogrodowych widoków. Podoba mi się absolutnie wszystko, nawet nie próbuję wymieniać i cytować zdjęć, bo chyba musiałabym zacytować wszystkie Prawdziwie, z artyzmem i duszą tworzony ogród
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
darkowa 22:30, 04 lut 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Napia napisał(a)
Przepięknie! Zabrakło mi ochów i achów do opisania tych ogrodowych widoków. Podoba mi się absolutnie wszystko, nawet nie próbuję wymieniać i cytować zdjęć, bo chyba musiałabym zacytować wszystkie Prawdziwie, z artyzmem i duszą tworzony ogród


No właśnie Ewo
Z miłością do ziemi, do przyrody , i otaczającego Was ekosystemu.
Ewo , jesteś mistrzem
I aż niesamowite , że masz wątpliwości

Mądrość jest córką doświadczenia - L. da Vinci
____________________
krystyna
Pszczelarnia 16:21, 05 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Mniam mniam, ach! Aeonium i pelargonie, mam pytanie czy utrzymałaś taką o pierzastych liściach ode mnie? Któregoś roku nie zrobiłam sadzonek i straciłam odmianę. Zostały mi już tylko pelargonie afrykańskie Pelargonium sidoides. Czy dogrzewasz szklarnię zimą?



Mam taką, jedną sadzonkę. Sidoides przywiezioną z Anglli, potem z Holandii straciłam podczas zimowania.

Zimą dogrzewam jak w niej jestem albo jest jakieś spotkanie towarzyskie; roślin nie podgrzewam - tam są wkopane w ziemie młode sadzonki oraz donice: figa, rozmaryn na pniu i hort. 'Grandiflora' na pniu, bluszcze w donicach.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:23, 05 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Pięknie wyeksponowałaś śnieżycę letnią. Czy ona rośnie na podwyższeniu? Ostatnio się z Dziewczynami zachwycałyśmy tą śnieżycą.


Ta rabata jest na dawnym gnojowniku odgrodzonym od trawnika belką, jest to minimalne podwyższenie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:36, 05 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dla Vity malus toringo 'Tina'



W pąkach. Po przesadzeniu (z powodu montowania instalacji do szklarni) odchorowuje kwitnieniem.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies