Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

monteverde 21:02, 23 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
Może coś wyszperasz w artykułach pod hasłem bukszpan http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bukszpan i ze strony szkółkarskiej
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=7
Od lata często słyszy się o chorobach bukszpanu, w wielu przypadkach - w moim rejonie - po czerwcowym cięciu krzewy zainfekowano, u mnie teraz wszystko wylazło i walczę miedzianem. Najgorsze w tym wszystkim to, że nie wiem jaki to grzyb, czyli oprysk to loteria. sensownym wyjściem wydaje się wysłanie gałązek do laboratorium.


Mariusz nawet ja sobie poczytałammyślę, że Pszczółka znajdzie odpowiedni środek na chorobę swoich buksików
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 09:09, 24 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz dobrze pisze.. można lać chemię liczyć, że się trafi.. a można dać materiał do badań. http://piorin.gov.pl/ds-struktura/ds-lab/ds-lab-woj/ albo jakieś inne rolne laboratoria.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 18:49, 24 kwi 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
bdan napisał(a)
Ewa swojego czasu rozmyślałaś co dosadzić do róży Artemis. Czy gdzieś są u Ciebie te dyskusje, jakie wtedy były propozycje i co ostatecznie dosadziłaś?


ten temat dla mnie bo nad tym myślę, jutro mam zamiar posadzić obok szałwię lekarską purpurową no chyba że rano zdanie zmienię
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Madzenka 09:14, 25 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo wczoraj zobaczyłam, ze moej 3 bukszpany variegata łyse na gorze.... Zastanwiam sie czy walczyc?

Twoja kuleczka pieknie orzycięłaś siedzi w gruncie i cieszy codziennie rano moje oczy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabriela 14:05, 26 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Żałuję bukszpanów i moje przemyślenia są takie, po tym jak mi padło osiem pięknych, dużych i drogich, a pozostałe zakupione małe i początkowo mniej piękne, a teraz już ładne i duże, mają się świetnie - że chyba najlepiej uzbroić się w cierpliwość i sadzonkować te swoje, sprawdzone odmiany, które nie chorują.
Ale walczyć trzeba, może się uda.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Ensata 15:28, 26 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Madzenka napisał(a)
Ewo wczoraj zobaczyłam, ze moej 3 bukszpany variegata łyse na gorze.... Zastanwiam sie czy walczyc?

Twoja kuleczka pieknie orzycięłaś siedzi w gruncie i cieszy codziennie rano moje oczy.
moje mają brązowe plamy Ja nie walczę, trudno, nawiozłam je i obserwuję. Jak padną, to w to miejsce muszę znależć coś innego. Szkoda, bo to główny trzon ogrodu. Spiralki i kule, ale nie będę za wszelką cenę się upierała. Chemii też nie będę lała. Teraz wiem, że przy oczko wyląuje kwadratowy cis, a nie bukszpan
____________________
W kolorze blue
WilczaGora 07:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
poczytałam o bukszpanowych problemach i bardzo współczuje...już się boję majowego cięcia ... jeśli miałam kłopoty, to zawsze po nim
macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Borbetka 08:44, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie chyba ogród sam zadecyduje co ma w nim być. Prawdopodobnie wylecą żurawki. Na szczęście tylko jedna odmiana. Bukszpany też ograniczam.
____________________
borówcowy wizytowka
zbigniew_gazda 08:51, 27 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Ewa namawiam na berberysy np. Kobold. Są bezproblemowe a świetnie imitują bukszpany.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ensata 10:12, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Borbetka napisał(a)
U mnie chyba ogród sam zadecyduje co ma w nim być. Prawdopodobnie wylecą żurawki. Na szczęście tylko jedna odmiana. Bukszpany też ograniczam.
Żurawki też wylecą, przez nie opuchlakowe bydlę posiliło się moimi dorodnymi rh.
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies