Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

SylwiaBe 10:33, 01 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Ivo napisał(a)
oj będzie się działo - ale dziewczyny dobrze radzą

Będzie, będzie zabawa, będzie się działo, hahaha
A tak serio, to w przyszłym roku ta skarpa, bo i ziemię porządną trzeba dać, przygotować, wyrównać, w tym roku już kasy nie mam, a jeszcze muszę tuje dokupić na drugą stronę + niedokończona nowa rabata - stąd pytanie: czy w lipcu jeszcze mogę sadzić hortensje czy średnio?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Roocika 10:39, 01 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SylwiaBe napisał(a)

Będzie, będzie zabawa, będzie się działo, hahaha
A tak serio, to w przyszłym roku ta skarpa, bo i ziemię porządną trzeba dać, przygotować, wyrównać, w tym roku już kasy nie mam, a jeszcze muszę tuje dokupić na drugą stronę + niedokończona nowa rabata - stąd pytanie: czy w lipcu jeszcze mogę sadzić hortensje czy średnio?


Sylwia ale z doniczek to można cały sezon przecież
Moje wciąż czekają na miejscówkę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SylwiaBe 11:23, 01 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Roocika napisał(a)


Sylwia ale z doniczek to można cały sezon przecież
Moje wciąż czekają na miejscówkę.

Racja Asiu
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Anda 16:58, 01 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Ok, to taka moja wizja, mniej więcej



Cisy Fastigiata Robusta, hakone macra i hosta Iron Gate Glamour - taka większa, żeby jej hakone nie połknęła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SylwiaBe 17:25, 01 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Anda napisał(a)
Ok, to taka moja wizja, mniej więcej



Cisy Fastigiata Robusta, hakone macra i hosta Iron Gate Glamour - taka większa, żeby jej hakone nie połknęła


Oooo, bardzo dziękuję za projekt Ewciu
Pytania
1. Czy te cisy mam ciąć, czy mają sobie rosnąć swobodnie?
2. Cisy będą na górze, wzdłuż ściany, natomiast hakonki i hosty, zarówno na poziomie cisów, jak i na skosie, niżej, dobrze widzę? Fajnie, że są tak porozrzucane.
3. Hakone "All Gold" czy "Aureola"? Obojętne?
4. Czy dopuszczalne są 2 odmiany host?
5. Czy wcisnę tam żółte żurawki?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Anda 19:28, 01 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Cisy nie są w jednej linii



Cisy lepiej ciąć, są wtedy gęściejsze i ładniejsze. Lepiej kupić mniejsze i ciąć. W szkółkach te większe czasem są rzadko cięte i potem musisz je sama zagęszczać.

Hakone i hosty są porozrzucane.

Odmianę możesz sobie wybrać

Wg mnie jedna odmiana hosty wystarczy, zwłaszcza, jeśli będziesz tam jeszcze chciała posadzić żurawki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SylwiaBe 20:02, 01 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Anda napisał(a)
Cisy nie są w jednej linii



Cisy lepiej ciąć, są wtedy gęściejsze i ładniejsze. Lepiej kupić mniejsze i ciąć. W szkółkach te większe czasem są rzadko cięte i potem musisz je sama zagęszczać.

Hakone i hosty są porozrzucane.

Odmianę możesz sobie wybrać

Wg mnie jedna odmiana hosty wystarczy, zwłaszcza, jeśli będziesz tam jeszcze chciała posadzić żurawki

Ok, to już wszystko chyba wiem, dzięki Ewuniu jeszcze raz ))
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
galgAsia 07:11, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Bardzo fajny projekcik Anda podrzuciła Aż żałuję, że nie mam gdzie czegoś takiego zrobić. Tylko u mnie mało miejsca, a ja kocham busz

Trzymam kciuki za realizację
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
SylwiaBe 11:04, 02 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Mi też się bardzo podoba w końcu ta strona nabierze wyrazu chociaż nadal nie wiem czemu boje się tych cisów
P. S. U mnie po g. A4 była taka burza, że mnie obudziła, do tego mega wichura. A jak już zasnęłam to mnie zaraz młoda obudziła, także jestem pół żywa
Teraz na razie słonecznie, można działać, ale szczerze, nie mam ochoty, poszłabym spać
P. S. 2 - 1 śliwa "Pissardi" mi pada albo już padła...
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
galgAsia 11:37, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cisów nie ma co się bać , im trzeba tylko przygotować porządne stanowisko - pamiętaj, że to nie są "normalne" iglaki , lubią zasadowo, nie kwaśno. A ich pokrój, ciemna zieleń igiełek, no i fakt, że odbijają z gołego drewna - to są bardzo porządne atuty Ja mam na razie 3 Wojtki, które rosną bezproblemowo w rabacie, ale bardzo kombinuję, gdzie by tu jeszcze...

A Pissardi pokazuj, ktoś coś na pewno poradzi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies