Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

Roocika 17:13, 12 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SylwiaBe napisał(a)
Dziewczyny, dzięki, okazało się, że ta hortka jest w połowie złamana, druga część krzaczka na szczęście cała mimo to i tak szkoda nawet tej połowy połamanej... Druga "Magical Moonlight" pokładziona, z resztą 1 "Vanille Fraise" też. Złapałam je zwykłym, białym sznurkiem, wygląda to bardzo brzydko, ale przynajmniej nie leżą na mokrej ziemi.. Stąd moje pytanie: czym wiążecie swoje hortki, żeby to jakoś w miarę estetycznie wyglądało? Myślałam nad takim samym patentem co z drzewami, że paliki i taśmy zaciskowe, tylko wiadomo, niższe, ale czy to się sprawdzi?
A na pocieszenie kupiłam sobie 5 sadzonek "Little Lime" i korę


Takie pocieszenie to ja rozumiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ivo 07:31, 13 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Ja też zawsze mówiłam różom NIE - z wielu powodów.
Ale właśnie się przekonam, i planuję zakup ogrodowej Elmshorn. Może razem się skusimy

nie ma tego złego co na dobre wyjdzie - gratki nowych zakupów!
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
SylwiaBe 11:14, 15 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
No muszę pochwalić Sylwię (sylwik69) za pięknie wyhodowane sadzonki stipy i seslerii jeszcze raz dzięki Sylwuś
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 13:19, 15 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Mary napisał(a)

Większość moich hortensji ma ażurowe kwiatostaty, a takie się raczej nie pokładają. Limelight ma cięższe kwiaty, ale bez wiązania daje radę. Anabelle dostała podpory, takie metalowe półobręcze. Rośnie na skarpie, więc te półpobręcze ma od dołu.

U mnie pokonać położyły się nie przez kwiatostany, tylko przez ostatnie burze i mega wichury... Dlatego pytam o jakiś patent na podporę
Te półobręcze chyba do mnie przemawiają, póki rośliny są małe to bym je koło nich umieściła, pojadę do Briczko o obczaję
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 13:21, 15 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Roocika napisał(a)

Takie pocieszenie to ja rozumiem

I jeszcze bardzo promocyjnie kupiłam ostatnie sztuki "Diamant Rouge" i "Strawberry Blossom"
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 13:24, 15 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
sarenka napisał(a)

Ja do róż dojrzałam po paru latach na O.
Za to pierwszy i ostatni raz bawiłam się w wysiewy roślin w doniczkach. Mogę wysiać w ogródku, ale wysiewy na parapetach to nie moja bajka każdy lubi co innego

No właśnie co kto lubi, tak samo jak róż, to u mnie za bardzo nie zobaczycie kwiatów, chyba że cebulowe i jeżówki, na tym koniec
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 13:26, 15 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Ivo napisał(a)
Ja też zawsze mówiłam różom NIE - z wielu powodów.
Ale właśnie się przekonam, i planuję zakup ogrodowej Elmshorn. Może razem się skusimy

nie ma tego złego co na dobre wyjdzie - gratki nowych zakupów!

Oj nieee, może na starość, obecnie różom mówię stanowcze nie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
eVka 15:24, 15 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SylwiaBe napisał(a)

Dziękuję w imieniu kici Majeczki chociaż i tak cud, że udało jej się zrobić zdjęcie przy roślinach, nie interesuje jej to w ogóle
Warzywnik mały, ale cieszy. Nie jest taki ładny jak te, które się widzi na Ogrodowisku, dopieszczone i efektowne ale jest, własny i dający satysfakcję

Moja córa ma wzloty i upaski jeśli chodzi o zainteresowanie ogrodem

Warzywnik piękny, prawdziwy, bardzo mi sie podoba!

Co do róż, ja dojrzałam do nich dosyć szybko a to dzięki Kasi Leśniczance z O. Namówiła mnie, nie chciałam na początku a teraz nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu
____________________
sylwik69 14:30, 20 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
SylwiaBe napisał(a)
No muszę pochwalić Sylwię (sylwik69) za pięknie wyhodowane sadzonki stipy i seslerii jeszcze raz dzięki Sylwuś

Cieszę się że będą zdobić Twój ogród
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
SylwiaBe 21:48, 20 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Kilka fot z dzisiejszego wietrznego dnia


____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies