Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:14, 05 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Nie spodziewałam się, że taki będę miała problem z rozmieszczeniem roślin na rabacie hortensjowej. Zamysł był taki, aby był szpaler hortek ale tak mi się spodobał Miskant ML, a był posadzony na przeczekanie razem z wrzoścami, które kupiłam wczesną wiosną.
Łopatologicznie zrobiłam "rysunki" najbardziej skłaniam się ku wersji 1



Patrząc na ostatnie zdjęcie kusi mnie aby przy rabacie żwirowej wcisnąć wrzosy rosną już teraz wrzośce, które wiosną są pięknie różowe. Teraz ostatni dzwonek na zakup wrzosów uparłam się wiem, co poradzę, że tak je lubię.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:19, 05 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Z czasem jak tuje zrobią tło będzie zupełnie inny efekt...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 23:39, 05 paź 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Podoba mi się jedynka . Pissardi/Nigra ładnie się komponują z ML, sama kiedyś miałam zapisane w głowie takie zestawienie. Na pewno nie sądzę ML za hortensje, one są za niskie, pomiędzy też muszą mieć trochę miejsca, u mnie tak rozrosły się hortensje, mimo ostrego cięcia, że ML pomiędzy nimi zanikają, marnieją z roku na rok.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiaan 00:05, 06 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Jagoda dziękuję za opinię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 00:07, 06 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Wersja 1 tak jak u mnie - jestem za
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 07:49, 06 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
MiluniaB napisał(a)
Wersja 1 tak jak u mnie - jestem za

Mirella to fajnie bo u Ciebie super to wygląda, w takim razie tak zrobię. W nogach rozmieszczę rosliny dopiero jak posadzę resztę. Pisałaś wcześniej że będzie pusto chwilowo, ale pewnie nie zauważyłaś, że jako tło są tuje które kiedyś zrobią ładną zieloną ścianę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 08:05, 06 paź 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
W jakich odstępach będziesz miała posadzone drzewa?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiaan 08:05, 06 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Mam do wysadzenia żywotnika aurea nana i azalię. Czy tutaj będą pasowały?
To jest zwirowa z większością zimozielonych. Chciałam dac jeszcze małego klona japońskiego na słoneczne stanowisko i kilka większych nieregularnuch kamieni i oczywiście oswietlenie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:09, 06 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Jagodaa napisał(a)
W jakich odstępach będziesz miała posadzone drzewa?

Odstępy to 3,5 m jedno od drugiego. Bardziej nie wiem w jakiej odległości od ogrodzenia. Jak myślisz ile powinnam się odsunąć mając na uwadze tuje przy siatce?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 08:24, 06 paź 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Wszystko zależy od tego, na jakiej wysokości będzie szczepione drzewko i na jaką wysokość planujesz prowadzić tuje. Z tujami jest ten problem, ze od razu brązowieją w miejscu, gdzie coś do nich przylega. A w jakiej odległości są hortensje?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies