Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 09:30, 07 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Będę przesadzać azalię i tuję aurea nana, czy tak jak podkleiłam na zdjęciu będzie dobrze? Wiadomo azalia tylko wiosną, ale pięknie mi kwitła.
Z tyłu przy tujach jest obwódka z wrzośców różowo fioletowych więc nie będzie ten kolor taki oderwany, oraz magnolia george henry kern też tam rośnie. Dorzucę jakieś mniejsze głazy i będzie to czego chciałam i jeszcze jakiś malutki klonik palmowy by się przydał. Częściowo zimozielona, żwirowa z kolorem na wiosnę.

Tam za orzechem po prawej stronie też będę przerabiać, poszerzać. Myślałam o kulach w różnych rozmiarach, ale coś do nich też bym dołożyła. Rośnie tam hortensja na pniu i bukszpany. Może kule cisowe i niskie trawy?


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ania111 16:30, 08 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gonie wątek
Widzę ,ze ciągle jakieś zmiany
Bardzo mi się podobają te dosadzenia

... Znalazłam inspiracje dla siebie
Mam nadzieję ,że się nie gniewasz



Jakiś czas temu szukałam co mogę wsadzić blisko tuj
a tu proszę , rozwiązanie gotowe
Jest wprost idealne

oj będę częściej zagladać

Chciałabym się jeszcze dowiedzieć ,
czy ta kompozycja z wrzościami nadal istnieje ,
i czy sprawia jakieś problemy

____________________
Ania Spelnione marzenie
Wiaan 00:04, 09 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Cieszę się Aniu, że się Tobie podoba i znalazłaś coś dla siebie Danusia doradziła mi kiedyś, że jak jest mało miejsca to sadzić takie cegiełki. Mam te nasadzenia do tej pory, jak poniżej:

U mnie problemem jest nawadnianie trawnika, które leje się na wrzosy i lapały grzyba. Kilka w tym roku wymienilam. Mąż będzie poszerzać rabatę i przesuniemy nawadnianie. Wtedy też dosadzę jeszcze wrzosy ale i wrzośce bo one są wspaniałe. Polecam, nic im nie jest, nie chorują i kwitną wtedy gdy jeszcze nic nie kwitnie. Na tym zdjęciu powyżej to co jest zielone to właśnie wrzośce i zakwitną na biało bardzo obficie. Poniżej natomiast zakupiłam w marcu inne różowe, ale są w innym miejscu, tak wyglądały po posadzeniu, jak na zdjęciu poniżej:




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 11:14, 09 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jeżeli nasz potrzebę przesadzenia azalii to teraz jest dobra pora. Przesadź z jak największą bryłą korzeniową.

Do kulek bukszpanowych czy cisowych polecam dosadzić trawy - fajnie kulki wyglądają tak jakby lewitowały w trawach.

Fajnie też wyglądają kulki podsadzone jednolitymi żurawkami
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 18:44, 10 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Przesadziłam azalię i tuję aurea nana, ładnie się wkomponowało. Czosnki też posadzone. Tak to wygląda teraz

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:50, 10 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Potrzebuję Waszej pomocy i porady jak mam prowadzić różę pnącą. Na tym kompletnie się nie znam. Nie wiem czy zastosować pergolę czy jakaś siatkę i tam ją wyginac? Jest bardzo wysoka, kwitnie pięknie i muszę z nią zrobić porządek.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 08:22, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Ja bym ją przycięłam wiosna aby się zagęściła. Albo możesz jeszcze kulkowa róże, czyli przyginac wyrosłe pędy giętkie do ziemi. Przeczytaj w necie "kulkowanie róż" sporo się dowiesz.
Moim zdaniem może być pergola jak i kratka i przywiązać, ale najpierw zagęścić bo pewnie tylko czapka kwitnie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 20:11, 11 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja bym ją przycięłam wiosna aby się zagęściła. Albo możesz jeszcze kulkowa róże, czyli przyginac wyrosłe pędy giętkie do ziemi. Przeczytaj w necie "kulkowanie róż" sporo się dowiesz.
Moim zdaniem może być pergola jak i kratka i przywiązać, ale najpierw zagęścić bo pewnie tylko czapka kwitnie.

Pozdrawiam


Elu poczytałam o kulkowaniu, tylko nie wiem czy teraz jesienią czy wiosną, piszą różnie. Pięknie to wygląda jak wypuszcza tyle odnóżek z kwiatami. Zobaczę czy moja jest na tyle giętka.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 15:28, 12 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ładnie wyszła rabata.

Moja róża pnąca rośnie przy ogrodzeniu bez pergoli czy podpórek. Młode gałęzie przeplatałam pomiędzy siatką i super wygląda do dnia dzisiejszego.

Na tym zdjęciu widać płot


I tak pięknie rośnie - duży dorodny krzew
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 14:02, 16 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Sama nie wierzę, że przy tej pogodzie chce się coś planować Będę poszerzać rabatę, widok z tarasu i salonu. W to włączam to co zaproponowała Danusia, czyli drzewo, pod spodem niskie hortensje i obwódka z carex. Resztę tak sobie ułożyłam, potrzebuję poszerzyć rabatę ze względu na miskanty, które wchodzą na katalpy i tuje, posunę ją do przodu. Tam gdzie donice planuję ten placyk zaaranżować z lustrem, rozplenicami i dwa klony palmowe - limonkowy i bordowy, jest tam zacisznie i ciepło, ale też nie cały czas jest pełne słońce. Myślałam też o jakiejś wodzie w nowoczesnym wydaniu. Po drugiej stronie placyku z donicami jest symetrycznie posadzone.
Z racji, iż z tyłu będą śliwowiśnie, tutaj nie wiem jakie ładne dać drzewko, może coś doradzicie Przed tujami tam gdzie wrzosy nie wiem czy zrobić to moje wymarzone wrzosowisko, czy po prostu posadzić czegoś dużo jednakowego. Pomóżcie please patrząc na to obiektywnie. Pewnie powiecie aby zrobić jedną dużą, bez wcięć, ale tak lubię i będzie konsekwentnie do reszty ogrodu










____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies