Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:40, 03 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Zrobiłam plan na poszerzone miejsce, tym razem widok drugiej części tej długiej rabaty. Wykorzystam swoje hortensje ogrodowe, w tym miejscu jest akurat sporo cienia. Za hortensjami jest żywopłot cisowy. Przed tujami są miskanty kleine silberspine, które mam, dodałabym red baron, a przed nią kulki lub coś innego (zaznaczyłam zieloną kreską)
Dla drzew skarpetki z równo przycinanego bukszpanu.







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:39, 11 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A gdzie właścicielka? Dzisiaj już 11 święto.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 09:52, 12 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Jestem, jestem Patrząc na moje plany to już wiosny nie mogę się doczekać. Wciąż szukam inspiracji, tak aby później nie przerabiać. Wrzuciłam do wątku o projektowaniu prośbę o pomoc w zaprojektowaniu poszerzonej rabaty bo nie zawsze mam wyobraźnię jak to będzie wyglądało jak podrośnie. Darń zdjęta na całej długości i tak poczeka do wiosny. Czosnki posadzone, tulipany w donicach także, liście sprzątane na bieżąco, teraz myślę jeszcze co muszę okryć na zimę i kiedy?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 17:57, 14 lis 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Od ostatnich zdjęć pewnie widoki bardziej jesienne. Dobrze, że szukasz inspiracji. Raz dobrze przemyślane, posadzone i tak musi być, inaczej przesadzania nie ma końca.

Sezon ogrodowy definitywnie zamknęłaś?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 21:39, 15 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MiluniaB napisał(a)
Od ostatnich zdjęć pewnie widoki bardziej jesienne. Dobrze, że szukasz inspiracji. Raz dobrze przemyślane, posadzone i tak musi być, inaczej przesadzania nie ma końca.

Sezon ogrodowy definitywnie zamknęłaś?


Mirella jeszcze całkiem nie zamknęłam sezonu. Czekamy na ostatnie liście, tak aby żwirowe rabaty zostawić czyste na zimę. Chciałam też zabezpieczyć niektóre rosliny. Może na poszerzonej rabacie jeszcze mąż położy kostkę, choć nie wiem czy nie poczekać do wiosny, kto wie czy jeszcze coś nie zmienię Będę rysowac i planować w długie wieczory. Przy tarasie mieliśmy budować donice, ale te które już zamawialam są super i w miejsce murowanych będę domawiac na wymiar. Będą szare i biale. Mam w głowie ale jeszcze brak rysunków.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MirellaB 19:06, 25 lis 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajnie z donicami. Będzie pięknie - widzę to oczyma wyobraźni

Ja już nic w ogrodzie nie robię poza zbieraniem liści.
Jeszcze trawy muszę związać.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MiluniaB 11:08, 08 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Witam się u Ciebie w Nowym Roku
Przesyłam życzenia wszelkiej pomyślności

Co porabiasz? Planujesz prace ogrodowe?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 14:25, 08 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MiluniaB napisał(a)
Hej Witam się u Ciebie w Nowym Roku
Przesyłam życzenia wszelkiej pomyślności

Co porabiasz? Planujesz prace ogrodowe?


Cieszę się, że zaglądasz do mnie Oczywiście że będzie się działo, muszę do dwóch tygodni podać wymiary donic tarasowych, tam gdzie już zamawiałam, bo później będę bardzo długo czekać. Tym samym ostateczna koncepcja też musi powstać
Drzewa i powiększone rabaty też będą
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 20:19, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
To będzie się działo - lubię tak
Zdecydowałaś co posadzisz w donicach?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 23:04, 11 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Mirella planuję posadzić bukszpany, lawendę i rozplenice. Jeszcze nie zdecydowałam się jak je usytuować, ale chciałam dwie niższe na poziomie gruntu tam gdzie kulki na pniu i dwie na kostce na tarasie. Będą biale i szare. Nie wiem jeszcze jak to skomponuję
Robiłam wcześniej plany, ale muszę to jeszcze przemyśleć. Wciąż zastanawiam się czy tam gdzie jest grunt nie odpuścić donic tylko poszerzyć rabatę, co grunt to grunt Myślałam też o wykorzystaniu donic do sezonowych kwiatów. Ta wysoka donica jest tutaj tymczasowo.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies