Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:15, 11 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Cos takiego kiedyś wymyśliłam, ale tam gdzie palenisko i drewniana część to plany na przyszłość. Chcąc bukszpany, lawendę i trawy to mam zagwozdkę jak to rozmieścić, może jutro coś porysuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:43, 12 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Teraz zupełnie inny pomysł rozplenice w gruncie, całość wykończona płytami, jakieś światełka byśmy dorzucili, a na tarasie niskie białe donice na lawendę. Potem robiąc tył tarasu byłaby kontynuacja.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Helen 17:04, 12 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Mnie się podoba. Fajnie rysujesz, w jakim programie?
____________________
Helen - Hortensjowo
MiluniaB 19:39, 12 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hmmmmm muszę napisać co myślę - lawenda w donicach przy tarasie moim skromnym zdaniem pomysł zły - odradzam ponieważ: lawenda jest miododajna nie opędzisz się od bzyczków, swoim zapachem i kwiatem wabi pszczoły, po przekwitnięciu nie zachwyca sinym kolorem kępy, o zimowym jej wyglądzie nie wspomnę. Przemyśl jeszcze raz.

Jak szerokie będą te donice?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 21:51, 12 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Mirella dziękuję że napisałaś co myślisz o to właśnie chodzi w poradach że ja o tym nie pomyślałam, przecież miałam lawendę w innym miejscu i tak było jak piszesz. Jeśli chodzi o szerokość donic to 35 cm. Bardzie lubię sezonowo surfinie,a potem zamieniam na wrzosy jesienią. Zwykle robiłam tak w skrzynkach plastikowych ale to nie zbyt elegancko wyglądało. Masz jakiś pomysł
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 22:35, 12 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ja bym tam widziała kulki bukszpanowe, a pomiędzy nimi ładne żurawki np. odmiany zipper - fajne się przebarwiają, a wiosną tulipany. Tylko czy 35 cm to nie za mało dla bukszpanów? Musi być coś w nich zimozielonego, żeby zdobiło cały rok

Edit. Wymierzyłam moje donice. Mają 80 cm samej ziemi bez opaski.
A da się zrobić u Ciebie szersze?
Kulki bukszpanowe fajnie też by wyglądały w towarzystwie limonkowych traw - bukszpany lewitujące w trawach, albo hosty. Mam kilka odmian limonkowych ciekawych, będę w tym roku sadziła na nową rabatkę z rododendronami, bukszpanami i cisami.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 08:31, 13 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Helen napisał(a)
Mnie się podoba. Fajnie rysujesz, w jakim programie?


Helen tak sobie kombinuję w paint
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:38, 13 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Mirelka gdybym teraz budowała taras zrobiłabym to inaczej, no ale jest i dlatego tak kombinuję. Podoba mi się zestawienie z kulkami bukszpanowymi i mimo ćmy bukszpan uwielbiam. Powiem jeszcze może dlaczego uparłam się na donice Zależy mi na stworzeniu takiego przytulnego kącika na tarasie w otoczeniu roślin, ale bez efektu bałaganu Z jednej strony mam już przysłonę z donic, tak jak na drugiej fotce, tutaj mam cisy, jest prosto ale tak chciałam. Na wiosnę będziemy działać, a czeka się na nie ok 2 miesięcy. Warto bo są doskonale wykonane na wymiar. Da się oczywiście zrobić szersze W pierwszej wersji właśnie ta na poziomie gruntu miała być szeroka 140/60/40h a te na tarasie 140/35/40h. Jak byś to widziała aby rozmieścić, czy iść w tą stronę? czy darować sobie te rozplenice? Przepraszam, że tak Cię męczę, ale podobają mi się Twoje zestawienia i ogród




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 12:40, 13 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Tobie musi się podobać Ja w planowaniu za dobra nie jestem, ale spróbuję pomóc.
Jeżeli będą donice na trasie i na poziomie gruntu plus te co już masz z cisami to nie będzie ich za dużo? Jaka jest Twoja ocena? Będzie to ładnie wyglądało? Napisz to pomyślimy o szerokości
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 13:27, 13 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
To samo powiedział mój małżonek Ja w planowaniu to dopiero jestem kiepska i niezdecydowana, za dużo bym chciała, dopiero na poziomie realizacji jestem zadowolona

Wiesz co tak myślę, że tam gdzie grunt poszerzę rabatę i zakręcę do tyłu, tam gdzie kiedyś będziemy rozbudowywać taras, są nawet plany na basen z tyłu domu ładnie wykończymy, aby można było później połączyć w całość i posadzę coś jednolitego, rosną tam samotne świerki na pniu, mają się dobrze, szkoda je wrzucać do doniczek. Zależy mi na nowoczesnym wyglądzie. Rozplenice hameln byłyby piękne tylko musiałabym tak posadzić aby nie "zjadły" świerków i nie stawiać za nimi donic. Testowałam w tym roku hameln gold - zdecydowanie mniejsze, ale to nie to samo, choć wcześniej zakwitają. Wtedy dodałabym tylko dwie doniczki na tarasie po przeciwnej stronie tych szarych, zależy mi teraz na białych, ponieważ za dużo mam szarości. Dodałbym do nich kulki bukszpanowe z zipperami, widziałam piękne są i będę je miała w szpalerze tam gdzie robię zmiany na rabacie, byłoby konsekwentnie Zrobiłabym długość i wysokość taką samą jak te szare tylko szersze, aby swobodnie rosły nowe nabytki. One są lekkie także można je przestawić jakby coś. Jednak zimny prysznic od razu wspomaga myślenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies