Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 13:57, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Aneta kup odmianę Hidcote . To moje pierwsze lawendy i mają ładny pokrój. Mam tez. Grosso ale ona się tu nie nadaje bo jest ogromna. Mam tez lawendę taką strzelistą wysoką ale nie znam odmiany . Później wrzucę fotkę Hidcote odmłodzonej po sześciu latach. Na pewno cięcie ma znaczenie dla pokroju lawendy- tnę na maxa nisko i wtedy jest ładna i nie łysieje .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 13:57, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja także lubię busz na rabatach. Przy zadbanym trawniku nie wyrządza ogrodowi krzywdy Kostek jestem ciekawa. Moje potrzebują jeszcze jednego-dwóch sezonów. Będą zatopione w buszu
olciamanolcia 13:58, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Nowa12 napisał(a)


Jak widzę w szkółkach to ten ostrokrzew jest jeszcze droższy od bukszpanów. Przy dużej ilości to pewnie koszt będzie niemały. Ciekawe czy ktoś go już dłużej ma na obwódce i jak się sprawuje?


Ja kupiłam te pięć sztuk w Biedrze na wyprzedaży po Świętach Wielkanocnych po dwa zeta
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
April 14:09, 31 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Ja jeszcze zamiast bukszpanów polecam ożankę właściwą. Ona jest częściowo zimozielona. U mnie niemal zimozielona. Można przycinać, niewysoka, a do tego bonus bo kwitnie. Myślę że do róż fajnie wygląda.
A lawenda z czasem, jak zacznie drewnieć, może się przestać pokładać
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 19:11, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
olciamanolcia napisał(a)


Ja kupiłam te pięć sztuk w Biedrze na wyprzedaży po Świętach Wielkanocnych po dwa zeta


Ja nie wiem gdzie Wy mieszkacie że takie cuda w Biedrach macie . U mnie to jeszcze nic ciekawego nie znalazłam. Masz jakieś fotki jak teraz wygląda?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:14, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja mam Hidcote i też jestem zadowolona. Nie pokłada mi się. Tnę na wiosnę i po kwitnieniu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
olciamanolcia 19:47, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Nowa12 napisał(a)


Ja nie wiem gdzie Wy mieszkacie że takie cuda w Biedrach macie . U mnie to jeszcze nic ciekawego nie znalazłam. Masz jakieś fotki jak teraz wygląda?



Wstawię u siebie dla porównania
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 00:00, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Czytałam kiedyś, że lawenda Viva jest polecana, była dostępna w O.. .
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 13:00, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5338
Judith napisał(a)
A mnie sie podoba buszowatośc lawendy na tej rabacie . A jeszcze jak jej buszowatość przemiesza się z buszowatościa seslerii - to będzie miodzio .


Lubię to słowo buszowatość Takie było założenie, że miało być szaleństwo
Bujnie jest i to mi nie przeszkadza, tylko ta lawenda miała być w trójkącie, a jest w cały świat wiesz o co mi chodzi, tak jakbym posadziła tam gdzie mi się doniczka położyła na focie tego nie widać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:01, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5338
DariaB napisał(a)

Tak samo myślę a cięta na pewno się trochę zagęści ale to może być taka poczochrana odmiana.


Bedę zatem ciąć bo kompletnie nie wiem jaka to odmiana.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies