Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 11:21, 31 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
I czytam teraz , że on ćmy nie łapie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 12:03, 31 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Możesz jeszcze pomyśleć o tawułę na żywopłot Little princess. Zresztą wszystkie tawuły drobnolistne są ładne trzeba je tylko strzyc.kilorystyka jest do wyboru.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 13:05, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
olciamanolcia napisał(a)
.

I Ty mi życie uratowałaś tym wpisem
Mam u siebie pięć sztuk takiego „ bukszpanu”. Chciałam Was zapytać czy są różne gatunki bukszpanów bo mam trzy prawdziwe bukszpany a pięć o innym kształcie listków

Sprawa się wyjaśniła

Cieszę się
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:05, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
olciamanolcia napisał(a)
I czytam teraz , że on ćmy nie łapie

No nie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:15, 31 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
olciamanolcia napisał(a)
.

I Ty mi życie uratowałaś tym wpisem
Mam u siebie pięć sztuk takiego „ bukszpanu”. Chciałam Was zapytać czy są różne gatunki bukszpanów bo mam trzy prawdziwe bukszpany a pięć o innym kształcie listków

Sprawa się wyjaśniła


Widziałam ten ostrokrzew w obiku jest łudząco przypominający. Bukszpan też występuje w odmianach, mam kulki w donicach, które od razu wyglądały mi jakoś inaczej od tradycyjnego, do tego kwitną i niestety ćma też je zainteresowała ale to jest jednak bukszpan. Tutaj w porę wkroczyłam z opryskiem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:25, 31 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
Mam nadzieję, że ćma będzie kiedyś tylko złym wspomnieniem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:36, 31 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
Z innej bajki
Wrzucam fotkę buszowej rabaty z uwagą na lawendę Sadziłam małe sadzoneczki i bardzo urosła szybko. Teraz ma już drugie kwitnienie. Rośnie w cały świat, a nie o to mi chodziło, to nie jest oczywiście problem bo wysadzę kilka i skoryguję odległości bo nie lubię jak coś mi tak rośnie.
Na zdjęciu strzałkami zaznaczyłam inną odmianę o różowych kwiatach, teraz nie kwitnie, ma ładny kulisty pokrój i nie ma "łysego" wnętrza. Fioletowa jest taka roztrzepana i tutaj mam pytanie do Was jak odmiana fioletowej jest ładna zwarta. Chyba, że jak będzie cięta, zrobi się bardziej gęsta?




Myślę, że z czasem tutaj zajdą zmiany, ale to dopiero ocenię jak kostki z cisów bedą widoczne, są przed białymi jeżówkami o i jeszcze jak sesleria osiągnie rozmiary jak te dwie na zdjęciu na razie bidy są, ale nawet zakwitły te mikro sadzonki z podziału
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 13:43, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
olciamanolcia napisał(a)
I czytam teraz , że on ćmy nie łapie


Jak widzę w szkółkach to ten ostrokrzew jest jeszcze droższy od bukszpanów. Przy dużej ilości to pewnie koszt będzie niemały. Ciekawe czy ktoś go już dłużej ma na obwódce i jak się sprawuje?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 13:45, 31 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10090
A mnie sie podoba buszowatośc lawendy na tej rabacie . A jeszcze jak jej buszowatość przemiesza się z buszowatościa seslerii - to będzie miodzio .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 13:54, 31 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)
A mnie sie podoba buszowatośc lawendy na tej rabacie . A jeszcze jak jej buszowatość przemiesza się z buszowatościa seslerii - to będzie miodzio .

Tak samo myślę a cięta na pewno się trochę zagęści ale to może być taka poczochrana odmiana.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies