Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 13:53, 04 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Będę trochę biadolić, że nie będzie moich ulubionych listków bukszpanu ale cóż takie czasy.
Mam nadzieję, że jak będę cięła cisy to szybko się zagęszczą. Nie muszą byś wysokie ale złączone a właśnie, czy mam je przyciać na równo po posadzeniu, czy dopiero wiosną?

Tak wyglądała różanka w 2021, maj 2021:



lipiec 2021:



lipiec 2022:



Teraz widzę jak świerki serbskie z tyłu rosną jak na drożdżach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:04, 04 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Porównałam zeszłoroczne cisy. Kupowałam o tej samej porze i utyły raz cięte od posadzenia

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 17:56, 04 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Trawy i cisy bardzo ładne
Chcesz niską obwódkę to są akurat

Mi też dzisiaj cisy wskoczyły do auta
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 22:49, 04 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo ładne zakupy! Cisy ukorzenione - dobrze wystartują. Świetne porównanie różanki na przestrzeni lat.
Ja bym nie cięła teraz cisów po posadzeniu, bo cięcie pobudza je do wzrostu. Lepiej zrobić to na wiosnę druga połowa marca-kwiecień.
Molinie też bardzo ładne. Zdradzisz na priv źródło? Potrzebuję jeszcze kilku traw, a przed zimą już kolejny raz odzywa się we mnie instynkt łowienia roślin


Wiaan 23:43, 04 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Martka napisał(a)
Bardzo ładne zakupy! Cisy ukorzenione - dobrze wystartują. Świetne porównanie różanki na przestrzeni lat.
Ja bym nie cięła teraz cisów po posadzeniu, bo cięcie pobudza je do wzrostu. Lepiej zrobić to na wiosnę druga połowa marca-kwiecień.
Molinie też bardzo ładne. Zdradzisz na priv źródło? Potrzebuję jeszcze kilku traw, a przed zimą już kolejny raz odzywa się we mnie instynkt łowienia roślin




Marta tak zrobię, przytnę wiosną. Nie wiem co ile je posadzić, chcę aby szybko się połączyły. Ta odmiana ma piękny zielony kolor i jest jaśniejsza od hicksi czy hilli. Też je kupowałaś na kostki coś mi się zdaje
Źródło traw to samo co Twoje rozplenice, od Marzenki instynkt łowienia- dobre
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Roocika 07:45, 05 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Świetne porównanie różanki, wszystko pięknie urosło.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiaan 09:17, 05 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Roocika napisał(a)
Świetne porównanie różanki, wszystko pięknie urosło.


Dziękuję tak urosło bardzo, gdyby nie fotki to człowiek nie zdawałby sobie nawet sprawy jak szybko wszystko rośnie nie warto kupować duzych drogich roślin, sama przyjemność obserwować jak przyroda zmienia się w naszych ogrodach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 11:26, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, co 30 cm sadziłam kostki. Moje są z Hicksii, bo chciałam mieć kulki czerwone dla ptaków.
Wiaan 22:33, 05 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5118
Nie mam nawet kiedy zrobić świeżych fotek za dnia i wrzucam jeszcze przed obrzeżem i korektą odległości
Tutaj są powtórzone mini rozplenice i kulki. Dorzuciłam jeżówki green jewel i zastanawiam się nad kolorem na jesień bo trochę smutno jest Obok różanka, ale wiadomo nie zawsze jest obficie.
Czy dorzucenie rozchodników tutaj to dobry pomysł? Wiosną będą kulki bukszpanów i cebulowe, później dołączyłyby kapustki rozchodników. Latem też ich lekki róż w tych różnych kolorach zieleni dodałyby rabacie rumieńców
Jesienią zgrałyby się z judaszkiem. Co myślicie, jak za dużo tego to mówcie śmiało. Nieco poszerzyłam i dosunęłam rosliny w pierwszym rzędzie i zrobiło się luźniej.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 12:22, 06 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dla mnie nie jest za dużo, ale ja lubię, jak jest „na bogato” .

Porównanie rożanki świetne!

Rozchodniki to super pomysł na dodanie koloru na jesień.

Roślin dodających koloru na jesień jest sporo, ja bardzo lubię trzmielinę oskrzydloną. W sezonie jest „neutralna”, a teraz świeci na czerwono. Normalnie rośnie duży krzak do 2m,, ale jest też odmiana „compact”, rosnąca do 1m.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies