Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

anuska2507 19:52, 16 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Też wolę sprzątać w ogrodzie niż w domu u mnie salon czeka na odświeżenie wystroju, mam do zaaranżowania dużą ścianę, ale jakoś brak mi pomysłu na efekt "wow" i tak się odwleka. Wolę szukać pomysłów na rośliny niż na wystrój A dobrze by było to ogarnąć zanim na dobre wsiąknę w ogród wiosną
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Basieksp 19:52, 16 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Ja strasznie nie lubię sprzątać w domu w sezonie zawsze, żartuję, że w ogrodzie mam ładniej posprzątane niż w domu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:18, 16 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Wiaan napisał(a)
Mirka, Ania dziękuję

Agnieszka masz jakies jej fotki? W necie są oczywiście ale chciałabym tak realistycznie


Niestety nic nie znalazłam. Ale naprawdę jestem z niej zadowolona. Niektóre kępki przeżyły wykopywanie przez Venus i ponowne sadzenie .
Wygląda identycznie jak na tych zdjęciach

Ps. Zdecydowanie wolę prace ogrodowe, mimo tego, że są cięższe od tych domowych
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 09:06, 17 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Dziewczyny czyli mamy tak samo, do ogrodu lecimy sprzątać, kopać, sadzić z przyjemnością w domu lubimy także porządek, ale nie lecimy z takim zapałem
Myślę, że to dlatego, iż w domu to syzyfowa praca, w kółko to samo i to jest po prostu nudne.
Jak już mnie najdzie na takie gruntowne porządki to odgracam co się da, ale musi mnie dobrze najść najlepiej w wolny dzień, z dużą ilością słońca, ulubioną muzyką w tle i poczuciem, że ogród nie wzywa


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:11, 17 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Agatorek napisał(a)


Niestety nic nie znalazłam. Ale naprawdę jestem z niej zadowolona. Niektóre kępki przeżyły wykopywanie przez Venus i ponowne sadzenie .
Wygląda identycznie jak na tych zdjęciach

Ps. Zdecydowanie wolę prace ogrodowe, mimo tego, że są cięższe od tych domowych


Ładne te turzyce. Miłością darzę co prawda hakonki z tych niższych traw, ale tam gdzie świdośliwy będą w "klombach" zjedzą mi pozostałe rośliny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 09:14, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wiaan napisał(a)
Dziewczyny czyli mamy tak samo, do ogrodu lecimy sprzątać, kopać, sadzić z przyjemnością w domu lubimy także porządek, ale nie lecimy z takim zapałem
Myślę, że to dlatego, iż w domu to syzyfowa praca, w kółko to samo i to jest po prostu nudne.
Jak już mnie najdzie na takie gruntowne porządki to odgracam co się da, ale musi mnie dobrze najść najlepiej w wolny dzień, z dużą ilością słońca, ulubioną muzyką w tle i poczuciem, że ogród nie wzywa




Prace porządkowe w domu nie odwdzięczają sie tak jak w ogrodzie. W ogrodzie jak przytniesz suchelce to odrasta pięknie zielone, a w domu? Jak odkurzysz w jeden dzień to na drugi znów kurz I tak w kółko. Nie cierpię prac domowych, ale porządek w domu tak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 09:15, 17 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Ewa "Anda" zaciekawiła mnie artykułami Jankosi i polecam Wam do poczytania
Tutaj super porady dotyczące cięcia, czy nie cięcia stipy, kiedy i jak, super artykuł:

https://ogrodowapasja.blog/2021/04/22/stipa-tenuissima-po-zimie-ciac-czy-wyczesywac/

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:15, 17 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Ewa myślami Cię ściągnęłam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 09:17, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wiaan napisał(a)
Ewa myślami Cię ściągnęłam


Telepatia
Ja właśnie dzisiaj mam dzień porządków i jak widać trudno mi się do tego zabrać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 09:42, 17 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Widzę, że wpisuję się w ogólny trend, preferując porządki ogrodowe nad domowymi
Dla mnie dziś też jest to trudny temat bo będę mieć jutro gości, więc dom ma pierwszeństwo. Czasem sobie myślę, że dobrze że ktoś do nas czasem przychodzi, to przynajmniej zmusi mnie do ogarnięcia chałupy, w przeciwnym razie będę siedzieć wyłącznie w ogrodzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies