Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Agatorek 15:58, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ojjj

Wysoko się złamał?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 17:19, 28 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Uuu przykra sprawa ale może się uda. Oby.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 13:43, 29 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Klon na noc dostał szalik na złamane miejsce bo było minis 6. Czas pokaże, na tą chwilę będę się cieszyć z innych roślin

Dziś planuję cięcie róż, następne przymrozki zapowiadane po niedzieli i mniejsze, ale one mogą być do maja także nie czekam Pogoda u mnie dziś piękna, słonko świeci i teraz jest miło. Wczoraj latałam i ubierałam hortensje ogrodowe, magnolię, klony, bratki a dziś rozbierałam, sport był
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 14:06, 29 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
No to ładny sport, bieganina.
Ubierać rozbierać Nie lubię tego więc się w to nie bawię. Szacun że Ci się chce
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 20:54, 29 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Z tym cięciem róż dzisiaj to taki spontan. Zrobione, nawiezione i czekam na rozkwit starej/nowej różanki Będą tutaj także cebulowe i to nawet sporo.
Stipa sobie jeszcze poczeka, a ja nie mogę się doczekać sezonu


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 21:06, 29 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Klon zwiąż gałązkę sznurkiem tak jak się szczepi o ile jeszcze da rady coś z tym zrobić i posmaruj maścią do ran.

Nie pokazałaś jak ucierpiał więc to tylko moje gdybanie.

Masz ładnie wyczyszczony ogród u mnie to jeszcze byle jak ale po trochu zrobię.
Te wysokie miskanty już zetnij bo pewnie już ruszają i mogą mieć końcówki liści przycięte.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 22:24, 29 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
ElzbietaFranka napisał(a)
Klon zwiąż gałązkę sznurkiem tak jak się szczepi o ile jeszcze da rady coś z tym zrobić i posmaruj maścią do ran.

Nie pokazałaś jak ucierpiał więc to tylko moje gdybanie.

Masz ładnie wyczyszczony ogród u mnie to jeszcze byle jak ale po trochu zrobię.
Te wysokie miskanty już zetnij bo pewnie już ruszają i mogą mieć końcówki liści przycięte.


Elu ja tego klona w panice zakleiłam izolacją a tam gdzie byly odkryte rany zasmarowalam maścią ogrodniczą. Zrobię zdjęcie i podmienię taśmę na sznurek, usztywnię jeszcze dodatkowo jakimś drewnem.

Mój ogród mały to szybciej idzie ze sprzątaniem

Jutro zetnę miskanty, przespałam temat
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 06:49, 30 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
A to ja myślałam że użyłaś taśmy do szczepień drzew a Ty mówiłaś o taśmie izolacyjnej.

To zmień szybko. Miejsce złamania szczelnie obklej taśmą do szczepień drzew i dobrze zasmaruj maścią. Jeśli rana jeszcze nie pozasychła to powinno się zrosnąć. Usztywnij dobrze kijkiem i sznurkiem i powinno się udać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 08:41, 30 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Makao napisał(a)
A to ja myślałam że użyłaś taśmy do szczepień drzew a Ty mówiłaś o taśmie izolacyjnej.

To zmień szybko. Miejsce złamania szczelnie obklej taśmą do szczepień drzew i dobrze zasmaruj maścią. Jeśli rana jeszcze nie pozasychła to powinno się zrosnąć. Usztywnij dobrze kijkiem i sznurkiem i powinno się udać.


Ania to było w panice nawet nie miałam takiej taśmy, zrobię to dzisiaj priorytetowo.
Super, że czuwacie dziewczyny, dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:03, 30 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
W szkółce którą odwiedzam najczęściej dostałam taśmy do okulizacji Zrobiłam jak pisałyście, operacja przeprowadzona i będziemy obserwować. Zrobiłam fotkę jak to wyglądali po zdjęciu izolacji




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies